Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:00:20

Jeśli zły wątek prosze o przeniesienie.

Dziewczyny jutro idę do szpitala..niestety będę leżeć.
Na 9 rano jutro mam rezonans magnetyczny z kontrastem. Pod koścmi łuku brwiowego mam guzy ponad rok..
Czy wiecie gdzie się podaje ten kontrast ? wiem że w żyłę. Ale słyszałam że ponoć w szyję. Wiecie czy to prawda ??

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:04:11

Ja miałam kontrast podany przez wenflon...

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:05:19

tak wiem ze przez wenfflon ale chodzi mi czy w rękę się podoaję czy w szyję tak jak słyszałam. Boli to ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-23 14:05 przez LadyMillion90.

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:06:22

Kontrast jest podawany dożylnie w rękę spokojnie.

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:08:26

Słyszałaś kiedyś o wenflonie w szyi (w normalnych warunkach)? -_- w ręce- to oczywiste.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-23 14:09 przez guess_who_is_back.

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:08:33

moze i w szyje skoro chodzi o badanie brwi.. szybciej zadziala
ale nie boj sie na zapas, zwykla igly, ukucie i potem nic nie czujesz, jakby tej igly nie bylo

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:11:14

Nie boli. Robi się gorąco. Sam rezonans jest dużo mniej przyjemny... Weź zatyczki do uszu, bo poczujesz się jak na poligonie.

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:16:50

Cytat
guess_who_is_back
Nie boli. Robi się gorąco. Sam rezonans jest dużo mniej przyjemny... Weź zatyczki do uszu, bo poczujesz się jak na poligonie.


Raz rezonans już miałam.. przyjemne to walenie nie było to prawda ;D ale przy dłuzszym leżeniu prawie usnełam.. ;p tyle że wtedy nie miałam podawanego kontrastu i tego sie obawiam.
Cytat
LadyMillion90
Cytat
guess_who_is_back
Nie boli. Robi się gorąco. Sam rezonans jest dużo mniej przyjemny... Weź zatyczki do uszu, bo poczujesz się jak na poligonie.


Raz rezonans już miałam.. przyjemne to walenie nie było to prawda ;D ale przy dłuzszym leżeniu prawie usnełam.. ;p tyle że wtedy nie miałam podawanego kontrastu i tego sie obawiam.
Ta obawa w sumie i tak nie jest taka straszna a sam wynik tego co może wyjść :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-23 14:17 przez LadyMillion90.

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:20:42

Kontrast nie boli. Zakładają wenflon na rękę. Ja miałam podany w trakcie rezonansu, przyszła pani i podała ją w rękę normalnie.
Natomiast później, po zabiegu, może być trochę niedobrze, właśnie z powodu kontrastu. Mi było. Musisz dużo pić (po rezonansie oczywiście), żeby szybko wypłukać go z organizmu.

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:22:55

Ok dziękuję za odpowiedzi.. :)

oby nei wyszło że mam jakiegoś raka :(

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:23:53

ja mam termin na 6 lutego rezonans,ale kolana a czy będzie z kontrastem to nie mam pojęcia. To trzeba tydzień naprzód badania zrobić- tak mi napisali w papierach i skierowaniu na rezonans

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:24:12

zazwyczaj podaje się przez wenflon, natomiast w okolicach szyji jest wkłucie centralne zakładane. Ale to wtedy jak opacjent ma bardzo słabe zyły np po chemii. Ogónie wieć podanawne jest przez wenflon.

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:27:06

po podaniu może Cie bolec głowa i robic sie gorąco,ale nie martwiłabym sie tym jakoś specjalnie bo każdy organizm reaguje inaczej,kontrast jest podawany przez wenflon w przedramię,niezapomnij pozdejmowac roznych kolczyków i spinek z włosów,i najlepiej isc bez makijażu,pozdrawiam i nie martw się na zapas;)

Rezonans magnetyczny

23 sty 2013 - 14:32:31

w takiej sytuacji jakoś trudno mi sienie martwić na zapas heh.. ;p

Rezonans magnetyczny

24 sty 2013 - 08:12:59

Ja miałam rezonans kręgosłupa, bez kontrastu (hm... ciekawe od czego zależy to, czy trzeba kontrast podać). W każdym razie, badanie jest spoko, tylko ten hałas. Choć robiłam w Enel-Medzie i tam dają duże słuchawki, więc da się wytrzymać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Neuropatia. Czy ktoś na to choruje?,