Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:31:40

Hej. mam zapalenie oskrzeli i dostałam antybiotyk Zetamax, dość drogi i silny. Ogólnie przechodziłam chorobę bo od miesiaca mnie trzyma i dzisiaj umieram dosłownie... szumy w uszach , bol brzucha , chce mi sie wymiotować , ledwo doszłam na zajęcia bo jest mi tak słabo. Przed przyjęciem tak nie bylo.
Antybiotyk sie pije raz i działa przez 7 dni..
Nie wiem co robic bo sesja!!:(
Nie wiem czy isc do lekarza dyzurnego zaraz, ale co on mi poradzi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-21 22:33 przez kampela55.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:33:29

Skąd mamy wiedzieć? Każdy może reagować inaczej.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:34:23

Cytat
guess_who_is_back
Skąd mamy wiedzieć? Każdy może reagować inaczej.

no a co bys zrobiła na moim miejscu

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:35:26

kazdy ma inny organizm przeciez i kazdy reaguje inaczej na leki

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:36:28

Przede wszystkim bym leżała w łóżku. Co to za nowe metody leczenia: branie antybiotyku i łażenie na zajęcia? Albo chcesz wyzdrowieć, albo nie bierz w ogóle, bo to bez sensu. Nie mówiąc już o tym, że zarażasz innych.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:36:48

Zadzwoniłabym do lekarza i zapytała, czy takie objawy są normalne.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:38:05

Cytat
guess_who_is_back
Zadzwoniłabym do lekarza i zapytała, czy takie objawy są normalne.

jest godzina 22.37

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:40:21

Cytat
kampela55
Cytat
guess_who_is_back
Zadzwoniłabym do lekarza i zapytała, czy takie objawy są normalne.

jest godzina 22.37


Dobrze, że to podkreśliłaś. Jak kiedyś będę miała zawał, to zapamiętam, żeby go nie mieć o tej porze, bo przecież o tej porze nikt mi nie pomoże, logiczne.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:40:57

Cytat
kampela55
Cytat
guess_who_is_back
Zadzwoniłabym do lekarza i zapytała, czy takie objawy są normalne.

jest godzina 22.37

Serio?
Nigdy bym na to nie wpadła.
Za to wpadłabym na to, aby zadzwonić o ludzkiej porze -_- nie rozumiem, czego od nas oczekujesz?

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:41:55

Szumy w uszach to napewno nie od antybiotyku,bóle brzucha -może ,może masz alergie lub twoj organizm nie toleruje penicyliny ale ten antybiotyk chyba tego nie zawiera bo ja bralam mase -dziwne,ze bierzesz go raz -antybiotyk powinno brac sie codziennie o stalej porze

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:42:11

Cytat
D-Rut
Przede wszystkim bym leżała w łóżku. Co to za nowe metody leczenia: branie antybiotyku i łażenie na zajęcia? Albo chcesz wyzdrowieć, albo nie bierz w ogóle, bo to bez sensu. Nie mówiąc już o tym, że zarażasz innych.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:42:15

Cytat
D-Rut
Cytat
kampela55
Cytat
guess_who_is_back
Zadzwoniłabym do lekarza i zapytała, czy takie objawy są normalne.

jest godzina 22.37


Dobrze, że to podkreśliłaś. Jak kiedyś będę miała zawał, to zapamiętam, żeby go nie mieć o tej porze, bo przecież o tej porze nikt mi nie pomoże, logiczne.

Myslalam ze chodzi tej dziewczynie o lekarza u którego byłam . Wątpie zeby dyżurny lekarz udzielił mi porady przez telefon
Cytat
danossa
Szumy w uszach to napewno nie od antybiotyku,bóle brzucha -może ,może masz alergie lub twoj organizm nie toleruje penicyliny ale ten antybiotyk chyba tego nie zawiera bo ja bralam mase -dziwne,ze bierzesz go raz -antybiotyk powinno brac sie codziennie o stalej porze

na ulotce jest napisane ze to wystepuje czesto jako działanie niepożądane. Rozpuszcza się zawiesinę i pije, działa to 7dni
Cytat
marieis
Cytat
D-Rut
Przede wszystkim bym leżała w łóżku. Co to za nowe metody leczenia: branie antybiotyku i łażenie na zajęcia? Albo chcesz wyzdrowieć, albo nie bierz w ogóle, bo to bez sensu. Nie mówiąc już o tym, że zarażasz innych.

ależ wy mądre wszystkie , na pewno na waszej uczelni w ostatnich dniach wpisów do indeksu kazdy wykladowca się zgodzi żeby poczekać na mnie i nie zamknąć usosa bo jestem chorutka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-21 22:45 przez kampela55.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:43:51

na Twoim miejscu olałabym sesję i zdrowiała. zawsze jest poprawkowa. a antybiotyku bym nie brała, ale to już kompletnie inna bajka, bo nie truję się takimi rzeczami :P po prostu nie doprowadzam się do takiego stanu.

Możliwe skutki uboczne: Często: brak apetytu, zaburzenia smaku, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, ból brzucha, nudności, wzędcia brzucha, wymioty), zawroty i bóle głowy, zaburzenia widzenia, wsypka, świąd, bóle stawów, zmiany obrazu krwi. Niezbyt często: kandydoza jamy ustnej, zakażenia pochwy, reakcje nadwrażliwości, nerwowość, senność, zaburzenia słuchu, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, złe samopoczucie, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaparcia, zaburzenia czynności wątroby.

borze, w życiu bym tego nie wzięła :O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-21 22:49 przez sariel.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:47:00

Jezu, to biegaj chora, źle się czuj i zarażaj. Proste.

Antybiotyk czy mam coś z tym robic?

21 sty 2013 - 22:47:20

Czy przeczytałaś ulotkę tego leku? Choć raz? Bo nawet ja się pofatygowałam i oto co znalazłam:

Możliwe skutki uboczne: Częstozły/b] brak apetytu, zaburzenia smaku, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, ból brzucha, nudności, wzędcia brzucha, wymioty), zawroty i bóle głowy, zaburzenia widzenia, wsypka, świąd, bóle stawów, zmiany obrazu krwi.


Jakieś jeszcze pytanie? Polecam się na przyszłość, odczytam ulotki na życzenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rezonans i artroskopia kolana