Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

Hej dziewczyny, mam problem, mojemu chłopakowi wbiła się pod paznokieć drzazga, powiedział mi dopiero jak już zaczęła ropieć.
Jest głęboko pod paznokciem, ciężko jest ją wyciagnąć.
Wie któraś co możemy zrobić?
W necie pisze, żeby iść z "dzieckiem" do lekarza.
Czy wie któraś z Was jak u lekarza jest wyciagana taka drzazga?

niestety nie wiem ale na pewno mają swoje sposoby, więc niech nie czeka dłużej i idze

jak już ropieje to wdał się stan zapalny
nie mam pojęcie jak lekarz mu usunie tą drzazgę, ale nie ma co zwlekać

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

tylko że ta drzazga jest głęboko pod tym paznokciem, ledwo ją widać, wbiła się bokiem, nie od przodu paznokcia..
Co jeśli będą mu ściągać paznokcia?
czy to niemożliwe?
może zbyt panikujemy?

udajcie się jak najszybciej nawet na pogotowie.

wiesz dobrym sposobem jest tak zwane " natłuszczenie" np masłem, ale naprawdę jak jest stan ropny nie ma co gdybać tylko iśc do lekarza

A nie lepiej iść do lekarza i się samemu przekonać? A nie gdybać na forum i się niepotrzebnie nakręcać?

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

Znalazłam na necie takie coś:
"Jeśli drzazga weszła nieco głębiej w skórę to należy ją posmarować dość obficie maścią ichtiolową, a następnie zabezpieczyć opatrunkiem. Po kilku godzinach, gdzy drzazda podejdzie pod skórę, można ją usunąć. W tym przypadku skuteczne może się okazać również przyłożenie liści aloesu, ale na efekt niestety trzeba trochę dłużej poczekać. Najlepiej zostawić przyłożony liść aloesu na całą noc."

Ok, ale w tym cytacie z neta nie ma nic o ropieniu, więc radzę się udać do lekarza. Domowych sposobów trzeba było szukać od razu, nie wiem czemu zwlekaliście.

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

nic mi wcześniej nie powiedział, bo stwierdził, że skoro kolega mu powiedział że drzazga sama wyjdzie to wyjdzie.
dopiero jak go niechcący w ten palec uderzyłam i zobaczyłam że ma tam rope to powiedział o drzazdze.

Jak byłam mała to drzazgi wyciągał mi tata igłą, szybko i po sprawie. Nie miałam jednak ropy. Chcecie to możecie dłubać, ale radzę pojechać do lekarza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dysmorfofobia ?