Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

sklep detailingowy

13 minut temu

kosmetyki samochodowe

58 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cukier!!!!

09 sty 2013 - 15:13:57

dziewczyny jakich witamin albo minerałów mam za mało? jestem uzależniona od słodyczy i czuje ze muszę codziennie coś zjeść. nie funkcjonuje inaczej.

cukier!!!!

09 sty 2013 - 15:15:41

ja jakiś czas temu też tak miałam ale z czasem mi przeszło ;) miałam drgawki jak nie zjadłam czegoś słodkiego :)

zweryfikowana
Posty: 2.932
Ostrzeżenia: 1/5

cukier!!!!

09 sty 2013 - 15:16:00

a co ma brak witamin od uzależnienia od słodyczy? przecież można codziennie obżerać się z słodyczami i na przemian warzywami i owocami.

zrób sobie badania. przecież online nie pobierzemy ci krwi i nie powiemy czy coś jest nie tak...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-09 15:16 przez truskawkowabuba.

cukier!!!!

09 sty 2013 - 15:16:15

jeżeli masz ciągłą ochotę na słodycze to przede wszystkim masz źle zblisansowana dietę albo problem z trzustką bo to ona jest odpowiedzialna za trawienie cukrów

cukier!!!!

09 sty 2013 - 15:16:43

Może jesteś łakomczuszkiem, jak ja ;)

cukier!!!!

09 sty 2013 - 15:17:32

kup sobie chrom :)

cukier!!!!

09 sty 2013 - 15:18:55

Mam podobnie. Gdy brakuje mi cukru, to ręce mi się normalnie trzęsą i nie umiem tego opanować i się skupić, dopóki nie zjem czegoś słodkiego.
Kiedyś lekarz zlecił mi badania. Nie pamiętam już co to było. Chyba poziom cukru, hormony tarczycy i coś tam jeszcze. Wszystko okazało się być w porządku. Polecił więc, bym w takich "napadach", po prostu zaspokajała organizm ;-)
Co nie oznacza, że w Twoim przypadku jest też wszystko o.k.

Cytat
skubiszmal
jeżeli masz ciągłą ochotę na słodycze to przede wszystkim masz źle zblisansowana dietę albo problem z trzustką bo to ona jest odpowiedzialna za trawienie cukrów

O właśnie. Pod tym kątem też miałam badanie ;-) Poziom amylazy to chyba był.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-09 15:23 przez Senara.

niezweryfikowana
Posty: 850
Ostrzeżenia: 9/5

cukier!!!!

28 mar 2023 - 08:34:06

Sama też jem dużo cukru i zastanawiam się jak przestać.

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

cukier!!!!

28 mar 2023 - 12:27:23

Ja od lat nie jem cukru, sprawdzam tez składy produktów. Sporadycznie jem coś słodkiego i zawsze wydaje się bardzo słodkie i nie smakuje ;) Po prostu kwestia przyzwyczajenia. Przestaniesz jeść cukier to organizm się od niego odzwyczai.
https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/produkty-bez-cukru-zdrowa-dieta-dla-kazdego/

Poczytaj sobie tutaj o polecanych produktach bez cukru :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ząb mądrości pomocy!