Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:35:45

piszę z konta koleżanki, ja nie jestem tutaj zalogowana

Witam was, wiem że nie jestescie lekarzami ale może ktoras miała stycznosć z taka choroba i wie co to jest , lub chociaz gdzie się zgłosić i szukać pomocy i jakie jeszcze badania zrobić.
Mam chora teściową niespełna 3 lata temu zaczeła narzekać na noge, cos ją bolało , ciężej było ją podnieść ale zaden lekarz nie wiedział co to może być , i tak w ciągu pół roku sprawa sie tak pogorszyła że teściowa musiała kupić kule żeby sie swobodniej poruszać . ciągłe chodzenie po lekarzach , setki lekarstw - nikt nie znał przyczyny i zaczeło byc coraz gorzej poźniej w bardzo szybkim tempie druga noga zaczeła siadać , musieli kupić balkonik żeby sie poruszać ,było przypuszczenie że to stwardnienie rozsiane ale jednak nie, senatorium , lekarze , rehabilitacja , badania , przeswietlenia- zero wiadomosci o co chodzi. sprawa sie tak pogorszyła że padło na mowę, jest widoczne mocne pogorszenie , ciężko i baaaardzo wolno mowi , slychac że brak jej sił, jąka się.. tydzien temu u mnie była i doszło do tego że musialam ją podnosic z ubikacji bo sama nie dała rade( zawsze jakos tam sie podparła i bylo ok) cły dzien płakałysmy z tej bezsilności... pisze bo moze ktoras miala podobna sytuacje i wie co to może byc za paskudztwo i jak sie leczyc.. ziekuje za komentarze

aha ma 50 lat dopiero



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-09 12:40 przez martusiekbejbe.

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:38:43

nie jestem lekarzem ale takie zaniki kojarzą mi się tylko z SM. Ja bym ponownie zrobiła badania w tym kierunku tylko np w innej klinice.

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:40:19

no ,ja moge jedynie tyle poradzic ,zebyscie szukali jakiegos naprawde dobrego lekarza specjalisty ,ktory w koncu ja zdjagnozuje ,bo bez tego zadne leczenie ,skoro neiwiadomo na co ,musi sie znalezc lekarz ,ktory stwerdzi co i jak i odpowiednie leczenie zacznie ,to niemoze przeciesz tak byc

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:41:58

jedyne co przyszło mi do głowy to stwardnienie rozsiane.

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:41:59

Ktoś z mojej rodziny ma podobnie. Boli go noga, nie może się poruszac, szybko się męczy ... żaden lekarz nie wie co to za choroba ...

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:43:44

zgadzam się z leniwiec22 a tomografia była robiona ??wykluczyli guza mózgu???

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:45:11

Moja babcia miała podobnie i wykryto jej miażdżyce mózgu...

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:45:56

Mój wuj miał coś takiego. Lekarze rozkładali ręce, nie było wiadome, co to, ani jak to leczyć. A konsultowano się nie tylko z lekarzami z pl. Po kilku latach SAMO przeszło- nie do końca, ale teraz chodzi, coś tam mówi i nie załatwia się pod siebie. Nadal nie wiadomo, co było przyczyną.

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:49:25

wiesz co sa rozne choroby które maja przerozne inne objawy nie tylko takie charakterystyczne dla konkretnego schorzenia, wiem nawet ze nieleczona niedoczynnosc tarczycy moze powodowec takie skutki ze chory nie jest w stanie się sam poruszac, albo w rodzinie mialam tez przypadek ze bylo podejrzenie i stwardnienia rozsianego, zespolu cieni nadgartka, bialaczki i niewiadomo czego jeszcze a na prawde byla to bolerioza (choroba przenoszana przez kleszcze)

ciężko chora - niewiadomo na co :(

09 sty 2013 - 12:50:21

jeśli to nie stwardnienie rozsiane to ja szukałabym w kierunku jakiejs choroby odzwierzęcej. Borelioza, toksoplazmoza lub choroba bakteryjna wywoływana przez bakterie z niedogotowanego mięsa kurczaka. I jeszcze badania pod kątem cukrzycy. Życzę szybkiej diagnozy i powrotu do zdrowia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cukier!!!!