Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 07:22:15

Witam, pisze z prośba o udzielenie mi informacji.
Jestem studentka PWSZ w Tarnowie i nie jestem z tego miasta. Chciałam iść do jakiejkolwiek przychodni, ponieważ źle się czuję(ból gardła i w klatce piersiowej. I niestety nie zostałam przyjęta, bo jestem w innej przychodni zapisana(u siebie w mieście rodzinnym) i musze dopiero tam jechać i przenieść papiery tutaj czy jakoś tak. Ale ja w tym momecie nie mam możliwości dojechania tam a chciałabym iść do lekarza, więc czy wie ktoś gdzie w takiej sytuacji mogę iść.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 07:36:26

Nie ma u Ciebie żadnej przychodni studenckiej? W takiej przychodni na pewno Cię przyjmą. Z gorączką i dosyć ostrymi objawami powinni Cię przyjąć nawet bez przepisywania z Twojej przychodni. Zresztą u mnie przepisywanie wyglądało tak, że podpisywałam oświadczenie, że od dnia dzisiejszego wybieram tą przychodnię jako rodzinną i nigdzie jeździć nie musiałam.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 07:40:46

Nic nie wiem właśnie o takiej przychodnia, ale najprawdopodobniej nie ma. I pani z przychodni powiedziała, że musze podpisać, ale u siebie;/ I powiedziała, że moge na tą jakąś całodobową, ale to od 18 czy jakoś tak.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 07:43:14

Ja też jestem w innej przychodni zapisana(bo rejonizacja),a chodzę po innych przychodniach,nawet w innym mieście i nie ma problemu.Przecież masz dokument stwierdzający,że jesteś ubezpieczona(zresztą teraz wszedł cały ten EWUŚ),więc nie powinno być problemu z przyjęciem.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 07:48:04

Byłam dzisiaj rano właśnie i nie chciali mnie przyjąć, więc nie wiem dlaczego. Ja w sumie nei chodzę po lekarzach i nie znam się na tych całych procedurach. Mówiła jeszcze coś, że w szpitalu może by mnie przyjeli no ale nie wiem na jakiej zasadzie miałabym tam iść.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 07:48:06

Poszukaj w necie, popytaj znajomych może oni coś wiedzą. Spróbuj może jeszcze szczęścia w innej przychodni. A jak nie to zostaje Ci ta całodobowa. Chyba wytrzymasz do 18?

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 07:54:43

Tylko jak będę czekać do 18 to muszę iść na zajęcia a mam basen i gimnastykę i nie za bardzo dam radę, bo źle się czuję, a naprawdę wątpie, że pozwoli mi nie uczestniczyć w zajęciach. Szukam coś po necie i czekam, żeby zadzwonić na uczelnie, czy wiedzą, gdzie mogę iść w takiej sytuacji.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:00:58

Jak na uczelni nic Ci nie poradzą to idź do innej przychodni. Dodaj do swoich objawów wysoką gorączkę i myślę, że powinni Cię przyjąć.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:01:46

Jeśli nigdzie cie nie przyjmą to po prostu idź wieczorem na pogotowie, tam napewno zostaniesz przyjęta, ale dopiero po godzinie 17 chyba.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:02:18

Dzięki za pomoc ;)

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:03:13

Możesz spróbować pogotowie,albo Szpitalna Izba Przyjęć, jak się Tobie trafi ogarnięta rejestratorka czy dystrybutorka to powinna udzielić ci jakiejś informacji.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:27:54

Ja jestem z Tarnowa i tu niestety tak jest :/ W życiu nie przyjmą Cię gdzieś indziej niż jesteś zapisana,chyba,że już byś się na nogach słaniała. Idź wieczorem do szpitala,bo tak to niewiele zdziałasz.. Może wystawią Ci zwolnienie z dzisiejszych zajęć?

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:28:22

U nas w kraju, to najlepiej byś zrobiła mdlejąc na ulicy, wtedy ktoś zadzwoni po karetkę, wezmą Cię do szpitala i przebadają.... Brzmi jak głupi dowcip, ale tak trzeba zrobić.... komplet badań masz gwarantowany.

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:37:03

na pogotowiu zawsze powinmi Cie przyjac;)

POMOCY! Gdzie do lekarza?

08 sty 2013 - 08:53:05

A nie możesz iść na PWSZ i zapytać jak zorganizowana jest opieka medyczna dla studentów? Na pewno mają podpisaną umowę z którąś z przychodni. Mi się wydaje,że z KOL-MEDEM koło dworca,ale nie dam sobie ręki uciąć

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kolano