Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej mam ten sam problem co ty tylko u mnie z taką różnicą że w czasi ciąży przytyłam jakieś 40 kg..
Pajaczki, żyły takie brzydkie (ale jeszzcze mi żylak nie wszedł ) i ból nóg to juz norma u mnie :((((
Brałam przez rok tabletki ( Cyclo 3 for ) bez recepty na to i było ok, Ale od tyg zaczeło mnie mocniej bolec.
Byłam z tym u lekarza i dał mi skierowanie do Depllera ale trzeba czekać prawei dwa miesiące mówił ze to nie nadaje się do usunięcia i ze bd miała zabieg piankowy ale nie mam pojęcia czy on jest na NFZ bo jesli tak to bd czekać a jeśli bd musiałąa za niego płacic to pujde teraz już prywatnie ale koszytuje to ok 500 zł ale efekt jest natychmastowy zaraz ci wszystkie pajączki żylaki znikaja...
Nie wie ktoś moze czy to refunduej Nfz ?

Naczynka na nogach potrafią wykonczyć, miałam jakiś rok temu z tym przeprawy, roznych sposobow probowalam i w rexzultacie zdecydowalam sie na laser, zamykalam je w krakowie w klinice laime i mam spokoj, ale boje sie ze wzgledu ze idzie mróz i one jeszcze chetniej wyłażą, to musze jakies zapobviegawcze sposoby znalezc. Znacie jakies kremy albo cos co jest juz po zamknieciu do stosowania?

ja mam naczynka na twarzy, masakra i na nogach trochę. Wydaje mi się, że nic innego nie pomoże tylko laser.

Moja mama miała takie pajączki a potem z tego wyszły żylaki.... Niestety tego nie zlikwidujesz żadnymi środkami... udaj sie do lekarza, a On stwierdzi pewnie, że ich wielkość jest na tyle duża, że nadaja się do usunięcia chirurgicznego... ----> Tak bynajmniej było u mojej mamy. Pajączki to jeszcze nie były tragedią, ale już z tego jak żylaki się wyżynały to niefajnie wyglądało. Ale teraz już mama ma ładne nóżki i chodzi w spódniczkach, a nie tak jak kiedyś ciągle w spodniach.... :)

Jest jeszcze takie cos jak zabieg piankowy cena uzależniona od stanu nogi ( który etap )
cenowo to jest od 400 zł - 2000 tys. ja jestem na 1 etapie więc bd mnie kosztował taki zabieg ok 400 - 500 zł ale moja kolezanka miała juz żylaki do usunięcia i pojechała na zabieg piankowy zapłaciła ok 2000 tys. i nogi jak nowe zero żył pajączków i przede wszystkim bólu.
Czasmi jednak warto sobie odżałować i zrobić taki zabeg piankowy niż za darmo jechać do szpitala i zostana ci tylko dwai blizy i pajączki i tak nie znikną wiem bo siostra miałą taki zabieg....
A piankowy kosztuje ale są rezurtaty niezłe.....
Trzeba tylko uważać czy idzie się do jakiegoś specjalisty bo najepiej swoją prace wykona fachowiec który jest bardzo doświadczony ...
http://www.eskulap.bydgoszcz.pl/skleroterapia_piankowa.htm

Podobno jak ma sie skierowanie to jest na NFZ...ale tylko podobno - tak z nim jest :)



Cytat
justynkae30
Hej mam ten sam problem co ty tylko u mnie z taką różnicą że w czasi ciąży przytyłam jakieś 40 kg..
Pajaczki, żyły takie brzydkie (ale jeszzcze mi żylak nie wszedł ) i ból nóg to juz norma u mnie :((((
Brałam przez rok tabletki ( Cyclo 3 for ) bez recepty na to i było ok, Ale od tyg zaczeło mnie mocniej bolec.
Byłam z tym u lekarza i dał mi skierowanie do Depllera ale trzeba czekać prawei dwa miesiące mówił ze to nie nadaje się do usunięcia i ze bd miała zabieg piankowy ale nie mam pojęcia czy on jest na NFZ bo jesli tak to bd czekać a jeśli bd musiałąa za niego płacic to pujde teraz już prywatnie ale koszytuje to ok 500 zł ale efekt jest natychmastowy zaraz ci wszystkie pajączki żylaki znikaja...
Nie wie ktoś moze czy to refunduej Nfz ?

Aaaaa to musze sie bardziej dopytac ale jest nadzieja he

A co to jest ten zabieg piankowy??Kurde ja mam właśnie problem z żylakami na nogach , jak miałam juz jakieś 17 lat to widziałam na nogach widoczne żyły i czułam ,że to się przerodzi w żylaki i masz:/ mam 23 lata ważę 52,5 kg a wyszły mi dwa żylaki na prawej nodze od kilku dni odczuwam nieprzyjemny ból w tych okolicach dodam ,że w ciąży przytyłam tylko 12kg więc to raczej nie od tego nie wiem czy to nie jest spowodowane tym ,żę wnoszę sama wózek z synkiem a całość waży około 25 kg najmniej.. w czwartek mam wizyte u chirurga a od 2 dni biorę DIH

Przede wszystkim potrzebna jest konsultacja u lekarza, powinnaś też zrobić dopplera - wtedy będzie widać, jak poważny problem masz. Kwestia estetyczna to jedno, ale najpierw pomyśl o zdrowiu.

Cytat
iks_igrek_zet
ja mam naczynka na twarzy, masakra i na nogach trochę. Wydaje mi się, że nic innego nie pomoże tylko laser.

no niestety, ale właśnie tak jest, że najlepszym rozwiązaniem i w dzisiejszych czasach jedynym najskuteczniejszym, wiem co mówię, bo sama usuwałam pajączki - na szczęście udało się za jednym podejściem - ale wszystko zależy od sprzętu (polecam mój IL2Elipse w Dermamed) i oczywiście od rąk, które "zabieg" robią, czyli czynnik ludzki i jego umiejętności, zatem trzeba po prostu poszukać, posprawdzać i nie iść w ciemno! Żadne kremy tutaj nie pomogą :(

nigdy nie miałam z tym kłopotu ale widzę od niedawna drobne pajączki na łydkach i zaczynam panikować żeby się nie rozwinęły. Jak znajdę wolną chwilę to wybiorę się do lekarza niech rzuci okiem, żeby się bez sensu nie denerwować

wydaje mi się że operacja lub zabiegi laserowe to jedynce co może pomóc. Widze ze coraz więcej osób ma kłopot z żylakami i to w młodym wieku. Ja mam jednego maleńkiego na nodze i zastanawiam się czy jakoś da się to zatrzymać

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

A może w Internecie uda się znaleźć informacje w tym temacie? Sądzę, że to może być bardzo dobra opcja :)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
president08
A może w Internecie uda się znaleźć informacje w tym temacie? Sądzę, że to może być bardzo dobra opcja :)

1.Internet nie leczy.
2.Diagnozę stawia lekarz a nie internet
3.Zaczynamy od usuwania przyczyn a leczymy skutek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-10 16:52 przez PaniGami.

Hej, korzystał ktoś was z Varosin Forte Max? Mam ogromne problemy z żylakami od wielu lat, i korzystałam z tylu leków, tabletek, suplementów, żelów że głowa mała. I cały czas wyprobywóuje nowe leki. Teraz właśnie ten cały Varosin Forte Max wszedł na rynek. Ktoś z was korzystał? Jest wyjątkowo bardzo drogi, co może oznaczać rzeczy dwojakie: że działa, albo, że wręcz odwrotnie. Większość opinii jakie o nim znalazłam były dobre, co jest dość podejrzane, ale zarazem jeżeli jest w tym część prawdy... korzystałyście? Znacie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tarczyca, pomocy