Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

Hej dziewczyny prosze o rade w tamtym roku zdjełam stały aparat, mimo ze nosiłam aparat retencyjny codziennie na noc jak i czasem w dzien to zeby prawie wróciły do tego samego stanu( nie było to jakies duze skrzywienie , trójka cofała się do tyłu wykrecając na bok dwójkę) teraz mam prawie to samo;/moja ortodontka twierdzi ze jest wszystko oke( straszna kobieta, załuje ze zdecydowałam sie na leczenie u niej, miałąm wrazenie ze nie zna sie na leczeniu, i leczyła mój zgryz mimo ze zgubiła mój odelw szczeki co dowiedziałam sie po fakcie, w dodatku po zdjeciu aparatu efekt wogole mnie nie zadowalał a nosiłam go tylko rok, ale nie wazne) teraz twierdzi ze ona nie widzi az takiej zmiany ze poprosru nie nosiałam retajnera i sie lekko cofneły,co jest bzdurą. ALE DOJDĘ DO SETNA SPRAWY: Bardzo przeszkasza mi ta cofnieta lekko trójka i lekko skrzywiona dwójka, jednak nie stac mnie na aparat stały, na poczatku leczenia stałym aparatem ortodontka mowila ze nie koniecznie musze zakładac sstały da sie tą małą wade wyleczyc ruchomym, czy w tym wieku moge nosic aparat ruchomu? jaki jest jeggo koszt vzy długo czeka się na efekt>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-01 15:24 przez misia2113.

Z tego co wiem w tym wieku nie stosuje się już aparatów ruchomych.

może po prostu zmień ortodontę?


z tego co wiem, to aparat ruchomy daje się przy niewielkich wadach. skoro do tej pory nic Ci to nie dało, to znaczy, że wada jest większa i warto pomyśleć o stałym.

ale przede wszystkim :

ZMIEŃ ORTODONTĘ!

niezweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

do tej ortodontki nie wroce, nie chodzi o to ze nic sie nie dalo zrobic bo one się wyprostowały tylko ze w szybko wróiły na miejsce, a aparat ruchoy mogalbym nawet i do konca zycia nosic aby to wyprostowac i sie nie cofneło, chodzi mi czy w tym wieku moge taki miec i ile taki kosztueje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-01 15:30 przez misia2113.

zweryfikowana
Posty: 1.554
Ostrzeżenia: 1/5

ja stosuje aparat ruchomy mam 21 lat.
Stosuje go już od 4 lat, ale na dolną szczękę, która była w opłakanym stanie zęby w szachownice jestem bardzo zadowolona z efektów myślę, że w ciągu pół roku powinnam zakończyć rozkręcanie, natomiast wiadomo od razu nie wolno ostawić aparatu bo zgryz zacznie się cofać do poprzedniego stanu
Noszę go tak długo ponieważ olewałam sobie, robiłam tygodniowe przerwy zapominałam itp.

niezweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

hej czy ktos mi odpowie ile kosztuje taki aparat:)

no to niestety za dużo nie pomogę, ale takie leczenie się mija z celem. aparaty są dofinansowywane do 14 czy 15 roku życia, nie pamiętam już. może zapytaj swojego ortodontę o invisible line. co prawda w europie ciągle jest nowością, ale myślę, że warto w takie coś zainwestować, bo uśmiech jest naszą wizytówką. Sama zacznę chyba na to odkładać...

zweryfikowana
Posty: 1.554
Ostrzeżenia: 1/5

ja płaciłam za ruchomy aparat 300 zł teraz są od ok 400 zł

niezweryfikowana
Posty: 137
Ostrzeżenia: 1/5

a teraz ktos sie oreientuje jakie sa ceny

ruchomych nie stosuje sie w tym wieku


mam podobną sytuacje jak Ty, z tym, ze ja bede nosila ponownie staly aparat, musze sie jeszcze tylko zdecydowac u kogo bede zakladac bo nie kazdy teraz sie podejmie...po dlugotrwalym leczeniu aparatem stalym skrocily mi sie korzenie:/

za ruchomy dałam 400 zł, miałam jakieś 14 lat. Obecnie mam 25 i zbieram na stały aparat, bo to plastikowe badziewie mi nic nie dało.

Przy mnie było tak z ruchomym - płacisz za bazę ok. 150-200 zł + 50zł za każdy dodatkowy drucik prostujący wadę - czyli im więcej zębów do ustawienia tym więcej tych 50tek musisz dołożyć. na jednego zęba to jest ok.2 druciki.
Aha - aparat poprawił mi zgryz, wyprostował zęby, choć jedynki nie ruszył. A nosiłam chyba z 6 czy 7 lat, różne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-01 16:08 przez gala-gradiva.

Kurczę, nie straszcie mnie... Na wiosnę moja doktor (serce) ma mi ściągnąć druty... Jak mam zakładać potem znowu aparat, to chyba padnę ;<
Moja siostra też miała kiedyś aparat stały, ściągnęła, dostała ten plastik do zakładania na noc, nie nosiła i jedyneczka jej się wysunęła... -.- Ja nie popełnię tego błędu. I Was też przestrzegam :D

co do ruchomych, to jestem nieprzekonana co do efektów... nie-e...

Cytat
peczu94
Kurczę, nie straszcie mnie... Na wiosnę moja doktor (serce) ma mi ściągnąć druty... Jak mam zakładać potem znowu aparat, to chyba padnę ;<
Moja siostra też miała kiedyś aparat stały, ściągnęła, dostała ten plastik do zakładania na noc, nie nosiła i jedyneczka jej się wysunęła... -.- Ja nie popełnię tego błędu. I Was też przestrzegam :D

co do ruchomych, to jestem nieprzekonana co do efektów... nie-e...

Ja noszę ten plastik co noc sumiennie a ząbki i tak się znów krzywią :(

Cytat
7medeis
za ruchomy dałam 400 zł, miałam jakieś 14 lat. Obecnie mam 25 i zbieram na stały aparat, bo to plastikowe badziewie mi nic nie dało.

nie wierze. Musiałas nie stosować go tyle godzin ile zalecał ortodonta. U mojego dziecka po 2 miesiącach juz widać ogromne zmiany.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Naczynka, help:(