Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

34 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 262
Ostrzeżenia: 1/5

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 12:33:21

Dziewczyny wczoraj odebralam wyniki krwi THS wyszlo mi 3.7 lekarz stwierdzil ze mozliwe,ze to moze byc tarczyca:( ale kazal powtorne badanie zrobic w marcu.Czy ktoras z WAS miala taki wynik THS i to faktycznie bylo powiazane z tarczyca prosze o rady bo zwariuje:(

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 12:34:53

chyba nie potrzebnie Cie wystarszyl bo THS trzeba miec chyba cos kolo 4.2

niezweryfikowana
Posty: 262
Ostrzeżenia: 1/5

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 12:44:00

:)

niezweryfikowana
Posty: 262
Ostrzeżenia: 1/5

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 12:44:03

:)
obys miala racje bo chyba umre na zawal



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-28 12:44 przez rozi22.

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 12:49:53

Nie wiem,ale na moich wynikach pisze,że norma jest do 4.9..

niezweryfikowana
Posty: 119
Ostrzeżenia: 1/5

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 12:57:35

chyba tsh a nie ths,
no masz zbliżone do 4 wiec może cos podejrzewac, dlatego masz sie kontrolowac zapewne

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:02:31

Tylko, że te normy itd zależą też od wieku. Lekarz Ci wyjaśni. No a tarczycę to ma każdy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-28 13:02 przez corkachaosu.

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:12:07

hmm możliwe że coś podejrzewa i dlatego tak ci zalecił. Ja ponad 4 lata temu miałam tsh ponad 5 więc od razu zostałam poddana innym badaniom tarczycy.

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:16:49

po co martwisz się na zapas:)

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:19:49

to nie jest koniec świata, mam niedoczynność tarczycy i jakoś żyje

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:20:37

Nie można sugerować się normami laboratoryjnymi! TSH czyli hormon tarczycy każdy powinien mieć inną granicę. Zależy ona od płci, wieku, kg, wzrostu itd. Ja miałam 5 gdy zaczęłam się leczyć. Gdy jest za wysoki to jest niedoczynność, gdy za niski nadczynność. Treaz obecnie mam 3,5 i leczę się dalej. Kobiety w wieku rozrodczym powinny mieć niski poziom tego hormonu. Przede mną długa droga jeszcze.. Widocznie lekarz chce sprawdzić czy wzrośnie. Kazdy ma inny próg, nie można się tym sugerować. Z chorobą można zyć. jedynie co można mieć problem to z tuszą, jesli chodzi o niedoczynnośc. Trudno jest schudnąc. BIerzesz proszki codziennie i tyle.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-28 13:22 przez Kontrastowaa.

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:23:13

nie sugeruj się granicami jakie powinno "się" mieć bo to zależy od w/w czynników. Ja mam niedoczynnosć, gdy się o tym dowiedziałam miałam spore zachwianie, teraz się leczę i jakoś żyję. Nie ma co panikować! połowa z nas ma niedoczynnosć choć o tym nie wie.

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:25:17

Cytat
siadre
nie sugeruj się granicami jakie powinno "się" mieć bo to zależy od w/w czynników. Ja mam niedoczynnosć, gdy się o tym dowiedziałam miałam spore zachwianie, teraz się leczę i jakoś żyję. Nie ma co panikować! połowa z nas ma niedoczynnosć choć o tym nie wie.

Dokładnie. co 2 osoba ma problemy z tarczycą.. Niestety. Jest się przemęczonym non stop, tyje się bez przyczyny, nie ma się koncentracji. Ale wraz z leczeniem zmniejszają się objawy. Nie tragedia. Choroba cywilizacyjna

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:33:01

Ja leczę się u endokrynologa ponieważ mam niedoczynność tarczycy. Prawidłowy wynik przy którym nie masz się czego obawiać to ok.2,0 - 2,5. Lekarz mówi co innego książki co innego. Nie stresuj się bo tarczyca to nie koniec świata. Mój wynik TSH na początku ( bardzo źle się czułam, byłam ospała, stale zdenerwowana, ciągle mi było zimno) wynosiło prawie 8 a więc sporo więcej niż Twoje .Dostałam leki teraz mam 5,0 ,ale niestety jest to nadal za wysoki wynik poprzez który nie mogę zajść w ciąże( nie śpieszy mi się z tym bo mam 21 lat);)

Spokojnie idz do lekarza w marcu i zobacz czy coś się polepszyło czy nie. Chyba ,że nie jesteś pewna to idź do innego lekarza.

tarczyca? prosze pomozcie:(

28 gru 2012 - 13:34:48

Cytat
puudi
to nie jest koniec świata, mam niedoczynność tarczycy i jakoś żyje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ząb leczony kanałowo. Pomocy