Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 19:58:32

Od razu proszę Administrację o przeniesienie mojego posta w odpowiednie miejsce jeśli w nim nie jest.
Dziewczyny, niedługo poddaję się zabiegowi wybielania zębów. Zorientowałam się już, że żeby je wybielić najpierw muszę je poddać odpowiednim zabiegom. - skalling, piaskowanie, fluoryzacja, potem uzdrowić wszystkie ząbki. I właśnie tutaj mam pytanie do dziewczyn które takiemu zabiegowi się poddały, bądź do stomatologów (jeśli jakiś/aś tu jest) czy z wyrwanym tydzień/ew. 2,3 tyg. przed zabiegiem wybielania zębem mogę poddać czemuś takiemu ( bo te pierwsze zabiegi chyba można). Ile trzeba czekać tak minimum. Mam nadzieję, że pomożecie :)

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 22:38:07

Mogę wiedzieć jaką metodą masz to wybielanie, bo właśnie się przymierzam do takiego zabiegu i nie wiem która jest najlepsza.

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 22:42:51

Nie warto przed wigilią i sylwestrem robić takie zabiegi-będziesz miała obowiązkowo po zabiegu białą dietę przez 2-5 dni, by nie zabarwić zębów np barszczem, albo kawą. Za bardzo nie wiem co i jak, ale zęby muszą być zdrowe, a dziąsła niepodrażnione, aby uniknąć nieporządanych działań.

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 22:45:38

ja chodzę do cenionego stomatologa prywatnie i zawsze mówi mi ze ...... (niemądrzy ludzie) wybielaja zęby sobie bo to psuje bardzo strukturę zęba,
Twoje szkliwo potem zanika i raz dwa tworzy się próchica :(

niezweryfikowana
Posty: 147
Ostrzeżenia: 1/5

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 22:48:16

Polecam Biała Perłe aplikatory:) poczytajcie sobie opinie:) i zobaczcie zdj w googlach:)na all mozna kupic za ok 40 zł a w aptece do 70 zł:)

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 22:52:47

Cytat
askasu
Nie warto przed wigilią i sylwestrem robić takie zabiegi-będziesz miała obowiązkowo po zabiegu białą dietę przez 2-5 dni, by nie zabarwić zębów np barszczem, albo kawą. Za bardzo nie wiem co i jak, ale zęby muszą być zdrowe, a dziąsła niepodrażnione, aby uniknąć nieporządanych działań.

2-5 dni? U mnie biała dieta trwała 2 tyg. Ogólnie gdybym miała zdecydować się kolejny raz na wybielanie zębów lampami, to bym odpuściła. Efekt oszałamiający zaraz po zabiegu, ale na krótko.

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 22:54:14

Cytat
kamila1989bdg
ja chodzę do cenionego stomatologa prywatnie i zawsze mówi mi ze ...... (niemądrzy ludzie) wybielaja zęby sobie bo to psuje bardzo strukturę zęba,
Twoje szkliwo potem zanika i raz dwa tworzy się próchica :(

Nie wiem ile w tym prawdy ale ja wybielałam zęby 3,5 roku temu. Do tej pory zero pruchnicy ale pewnie to zależy od zębów. Nie każdy reaguje tak samo na wszystko.

Co do pytania autorki - nie mam pojęcia jak to jest ale wydaje mi się, że dziąsło musi być dobrze zagojone no i fakt biała dieta - ja bym nie mogła sobie odmówićbarszczyku świątecznego :)

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 22:56:54

profesjonalne wybielanie nie niszczy zębów, ale wybielanie białą perłą już tak. Biała perła zawiera sodę, która niszczy strukturę zęba. Obecne lampy, którymi się wybiela nie podrażniają zęby, ba, niektóre nawet poprawiają ich stan (tj redukują nadwrażliwość)

niezweryfikowana
Posty: 147
Ostrzeżenia: 1/5

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 23:01:06

Cytat
joasin
profesjonalne wybielanie nie niszczy zębów, ale wybielanie białą perłą już tak. Biała perła zawiera sodę, która niszczy strukturę zęba. Obecne lampy, którymi się wybiela nie podrażniają zęby, ba, niektóre nawet poprawiają ich stan (tj redukują nadwrażliwość)

co do BP to zalezy ile sie trzyma aplikator na zebach, jak sie przesadzi to mze byc nadwrazliwosc.... ale znowu jest z fluorem:) lepiej stosowac po mniej czasu a z wiecej dni:)

Wybielanie zębów

17 gru 2012 - 23:45:46

nadmiar fluoru nie jest dobry dla zębów i nie odbudowuje braków w strukturze zęba więc nie ma to nic do rzeczy.

Wybielanie zębów

18 gru 2012 - 00:05:01

Cytat
Ewelis6
Polecam Biała Perłe aplikatory:) poczytajcie sobie opinie:) i zobaczcie zdj w googlach:)na all mozna kupic za ok 40 zł a w aptece do 70 zł:)

Dziewczyny, nie słuchajcie, NIE POLECAM, ja naczytałam się na forach o wspaniałych efektach i niskiej szkodliwości tego produktu, a jak było naprawdę?
Po tygodniu codziennego stosowania wg instrukcji, owszem zęby wyglądały lepiej, ale zaczęły boleć na tyle, że rezygnowałam ze stosowania.
Efekt wybielenia szybko zniknął, a z zębami męczę się do dzisiaj, wydając na dentystę krocie żeby łatał co chwilę jakiś ubytek :(

Co do wybielania stomatologicznego, może byłby to lepszy pomysł, ale teraz już się pewnie na to nie zdecyduję...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wybielanie zębów lampą Beyond