Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

07 maj 2013 - 07:53:26

Co wy za metody proponujecie? Czy komukolwiek z was, coś takiego pomogło? Pewnie nie... Wprowadź sobie pastę Ajona, zmień szczoteczkę na taką z miękkim włosiem, a wtedy efekty na pewno zauważysz. Walka z krwawieniem nie jest prosta, ale z drugiej strony nie wymaga również nie wiadomo czego.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

09 maj 2013 - 10:10:19

maść sachol

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

12 maj 2013 - 13:01:43

Ja polecam Dentosept. Trochę piecze ale szybko działa :)

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

15 maj 2013 - 15:10:45

trzeba iść do dentysty a nie domowe ;0

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

16 maj 2013 - 12:32:47

sachol żel dentosept a i soda a prócz tego elmeks czerwony i jak myjesz zęby to szczoteczką tak od góry od samych dziąseł w dół wtedy ściągasz to byłam u dentystki i tak mi poradziła i choć choler.... boli naprawdę pomaga

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

18 maj 2013 - 17:47:53

Ja myje zęby pastą antybakteryjną baaaardzo często, mniej boli ale długo schodzi, elugel jest bdb maścią na to poza tym smarować dentosept dostepny bez recepty i nie drogi ;) i na prawdę pomaga

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

20 maj 2013 - 09:47:52

Ja polecam dentosept a zamiast sacholu taki żel PARODIUM, ma działanie znieczulające. Choć tak na prawdę bez antybiotyku ciężko będzie się wyleczyć. Cos o tym wiem niestety :-O. Mnie kiedyś dopadło silne zapalenie na wakacjach w Chorwacji. Czułam jakby mi zęba od środka rozsadzało, dobrze ze miałam 2 opakowania ibupromu, bo musiałam łykać co 4 godziny...W tamtejszej aptece pani dala mi płyn na bazie alkoholu z propolisem, ale tez pomagało tylko na chwile, płukanie wódka tez przynosiło krótkotrwały efekt

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

20 maj 2013 - 21:05:47

Najlepszym sposobem jest wizyta u dentysty. Bakterie wynikające ze stanu zapalnego wpływają na cały organizm! Czasem wynikają z tego bardzo poważne zakażenia. Doraźnie pij rumianek, a dziąsła nacieraj raz dziennie solą morską. Delikatnie! A kto Cię zdiagnozował, że to zapalenie dziąseł? Może to coś innego? Pobiegnij do dentysty...

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

23 maj 2013 - 11:35:45

ja ostatnio płukałam woda z solą a później wcierałam w dziąsło AMOL :) Dobry na wszystko

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

24 maj 2013 - 14:48:00

zioła septosan, są w aptekach

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

25 maj 2013 - 21:36:13

Jednym z najczęstszych powodów zapalenia dziąseł jest kamień nazębny,musisz wybrać się do dentysty.Mi dentystka po oczyszczeniu zębów( usuwanie kamienia nazębnego i osadu z piaskowaniem)poleciła myc zęby pasta meridol i płukać płynem corsydol.Polecam wizyte.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 21:36 przez intermaniaczka.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

26 maj 2013 - 13:31:22

moja mama nadwrażliwość i co jakiś czas, kiedy to się nasila pije herbatę z rumiankiem:> rumianek pomaga też na afty - bolesne rany w buzi. warto też zmienić pastę na delikatniejszą, specjalną do nadwrażliwości i skłonności do różnych infekcji dziąseł

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

31 maj 2013 - 21:00:57

Jesli cos takiego mi sie przytrafia to pomaga mi ssanie oleju. Wieczorem, 2 godz po jedzeniu biore niepelna lyzke oleju slonecznikowego do ust i przepuszczam go przez zeby ok 15 min. Po tym czasie, kiedy bedzie plynny wypluwam do sedesu i porzadnie myje zeby. to stary, sprawdzony sposob na wiele dolegliwosci.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

03 cze 2013 - 20:34:45

o, temat idealny. Noszę aparat na zęby i wczoraj miałam taką awarię, że dziąsło wplątało mi się w drut (nie wiem jakim cudem) na dodatek nic nie poczułam, dopiero zauważyłam jak krew zaczęła mi dosłownie płynąć... efekt taki że kawałek dziąsła straciłam, do lekarza jutro dopiero dzisiaj nie miałam jak.. a czymkolwiek się boję płukać nawet bo to spora rana jest:(

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

05 cze 2013 - 01:53:55

Z domowych sposobów bardzo dobre są roztwory z miodu naturalnego. Ma działanie przeciwzapalne. Poczytaj sobie o tym :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ortopeda NFZ Poznań