Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

04 mar 2014 - 10:53:22

Wodę utleniona rozcieńcza się w proporcji 2:1, nie jest to niebezpieczne, tylko niesmaczne wyjatkowo. Pomga jednak.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

16 mar 2014 - 00:07:51

Woda utleniona:Najlepsze i najtańsze:)

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

22 mar 2014 - 10:54:18

Przepraszam, jeśli się powtarzam, ale z czystego lenistwa nie chce mi się czytać wszystkich postów ;) na zapalenie dziąsła mi pomogła zdecydowanie płukanka z szałwii. Kupujesz w aptece szałwię (herbatkę), dwie torebki zaparzasz w kubku, czekasz do całkowitego wystudzenia i następnie płuczesz obolałe miejsce kilka razy dziennie (broń Boże nie pijesz tego paskudztwa! :D ).

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

31 mar 2014 - 13:35:53

Najlepszym środkiem dostępnym bez recepty jest GLIMBAX. Jest to jedyny lek działający przeciwbólowo i przeciwzapalnie na gardło, dziąsła i zapalenia jamy ustnej. dwa razy juz miałam antybiotyk przez 10 dni na dziąsła a teraz po 3 dniach płukania już mi przeszło. Polecam!!!

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

03 kwi 2014 - 11:41:01

Dentosept jest ok - nakładasz na taki patyczek do uszu i smarujesz, chwilowo znieczula :) mi bardzo pomaga :)

niezweryfikowana
Posty: 399
Ostrzeżenia: 4/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

18 kwi 2014 - 07:48:00

Systematycznie stosowana ajona, czyli pasta bez fluoru, u mnie efekty super, ale myje od lat. Jestem zagrożona paradontozą. Jak na razie na nic takiego się nie zanosi, ale gdybym sama w odpowiednim momencie nie zareagowała, to różnie mogłoby się to skończyć.
Mijają kolejne miesiące a sytuacja jest dokładnie taka sama - problem nigdy więcej nie powrócił. Tak więc odpowiednią systematycznością rzeczywiście można zwalczyć wszystko!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-25 07:56 przez penda.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

07 paź 2014 - 13:45:31

tylko DENTOSEPT!!!! super pomaga ;D

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

19 mar 2015 - 07:56:30

Fajnie działa ajona, musicie mieć miękką szczoteczkę i często te zmieniać. Przy tej konfiguracji tak na prawdę od kilku lat nie miałam leczonych zębów.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

11 kwi 2015 - 10:26:23

w sumie najlepsze to są właśnie płukanki… nie wiem czy jest jaki lepszy sposób, no chyba że lek przeciwbólowy :D ale to nie o to chodzi, mnie płukanka pomogła a konkretnie napar z rumianku o którym czytałam tutaj: http://www.biomedical.pl/zdrowie/domowe-sposoby-na-bol-dziasel-3434.html jest też info o szałwi, która również jest mega popularna :) rumianek to pomaga tez przy opuchliznach, chyba sprawdzona dobra metoda :) lepszą trudno polecić :)

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

28 lut 2016 - 09:44:33

Łatwo Wam o tym pisać :( Ja wlaśnie się z tym męczę

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

29 lut 2016 - 06:47:41

Kochana nikt tutaj nie bagatelizuje tego problemu jeśli jednak zastosujesz odpowiednie leczenie oraz pielęgnację to możesz się go szybko pozbyć. Sama staram się profilaktycznie stosować płukanki z szałwi. Polubiłam również poleconą mi przez mojego stomatologa pastę Sulphodent. Widze,ze napady zapalenia dziąseł są u mnie o wiele rzadsze. Zerknij sobie tutaj - na stronie znajduje się artykuł o tym jak to leczyć, jak sobie z tym radzić. Myślę,że będzie to przydatne.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

26 maj 2016 - 23:38:18

Nie jestes sama tez wlasnie sie z tym mecze

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

27 paź 2016 - 08:17:00

Ja jakiś czas temu miałem podobny problem a na dodatek było to z tyłu dziąseł gdzie trudno czymkolwiek dotrzeć. Płukanki z szałwi pomagały tylko doraźnie. Aż w końcu brakło mi cierpliwości i poszłem do dentysty, który polecił mi spray periokin. Kupiłem w aptece a po kilku dniach (2-3) zapalenie zaczęło ustępować. Polecam bo warto.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 08:18 przez pawlo1225.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

12 paź 2017 - 15:43:28

ja po konsultacji z dentystą powiedział, że są 2 drogi, antybiotyk lub spróbować do tygodnia czy nie bedzie poprawy stosować na ból i zapalenie dziąseł pić dużo wapnia i witaminy C. Ponadto myć przynajmniej 3 razy dziennie po śniadaniu, obiedzie i po kolacji, jak da się częściej to super. Powiedział również żebym kupiła sobie pastę elmex czerwoną oraz jeśli nie używam zainwestować sobie w szczoteczkę elektryczną :) i powiem Wam że ból przeszedł dopiero po 1,5-2 tygodniu. Wiadomo że po tygodniu było już dużo lepiej, ale mimo wszystko nie chciałam brać antybiotyku z wiadomych względów po co się truć. Na pewno też Ci nie zaszkodzi jak będziesz brać więcej magnezu.

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

10 wrz 2018 - 18:10:49

najlepiej dentysta, po co się męczyć

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MIGRENA