Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

31 minut temu

dieta organizacja

45 minut temu

przestrzeganie diety

godzinę temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

04 mar 2014 - 10:53:22

Wodę utleniona rozcieńcza się w proporcji 2:1, nie jest to niebezpieczne, tylko niesmaczne wyjatkowo. Pomga jednak.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

16 mar 2014 - 00:07:51

Woda utleniona:Najlepsze i najtańsze:)

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

22 mar 2014 - 10:54:18

Przepraszam, jeśli się powtarzam, ale z czystego lenistwa nie chce mi się czytać wszystkich postów ;) na zapalenie dziąsła mi pomogła zdecydowanie płukanka z szałwii. Kupujesz w aptece szałwię (herbatkę), dwie torebki zaparzasz w kubku, czekasz do całkowitego wystudzenia i następnie płuczesz obolałe miejsce kilka razy dziennie (broń Boże nie pijesz tego paskudztwa! :D ).

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

31 mar 2014 - 13:35:53

Najlepszym środkiem dostępnym bez recepty jest GLIMBAX. Jest to jedyny lek działający przeciwbólowo i przeciwzapalnie na gardło, dziąsła i zapalenia jamy ustnej. dwa razy juz miałam antybiotyk przez 10 dni na dziąsła a teraz po 3 dniach płukania już mi przeszło. Polecam!!!

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

03 kwi 2014 - 11:41:01

Dentosept jest ok - nakładasz na taki patyczek do uszu i smarujesz, chwilowo znieczula :) mi bardzo pomaga :)

niezweryfikowana
Posty: 399
Ostrzeżenia: 4/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

18 kwi 2014 - 07:48:00

Systematycznie stosowana ajona, czyli pasta bez fluoru, u mnie efekty super, ale myje od lat. Jestem zagrożona paradontozą. Jak na razie na nic takiego się nie zanosi, ale gdybym sama w odpowiednim momencie nie zareagowała, to różnie mogłoby się to skończyć.
Mijają kolejne miesiące a sytuacja jest dokładnie taka sama - problem nigdy więcej nie powrócił. Tak więc odpowiednią systematycznością rzeczywiście można zwalczyć wszystko!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-25 07:56 przez penda.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

07 paź 2014 - 13:45:31

tylko DENTOSEPT!!!! super pomaga ;D

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

19 mar 2015 - 07:56:30

Fajnie działa ajona, musicie mieć miękką szczoteczkę i często te zmieniać. Przy tej konfiguracji tak na prawdę od kilku lat nie miałam leczonych zębów.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

11 kwi 2015 - 10:26:23

w sumie najlepsze to są właśnie płukanki… nie wiem czy jest jaki lepszy sposób, no chyba że lek przeciwbólowy :D ale to nie o to chodzi, mnie płukanka pomogła a konkretnie napar z rumianku o którym czytałam tutaj: http://www.biomedical.pl/zdrowie/domowe-sposoby-na-bol-dziasel-3434.html jest też info o szałwi, która również jest mega popularna :) rumianek to pomaga tez przy opuchliznach, chyba sprawdzona dobra metoda :) lepszą trudno polecić :)

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

28 lut 2016 - 09:44:33

Łatwo Wam o tym pisać :( Ja wlaśnie się z tym męczę

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

29 lut 2016 - 06:47:41

Kochana nikt tutaj nie bagatelizuje tego problemu jeśli jednak zastosujesz odpowiednie leczenie oraz pielęgnację to możesz się go szybko pozbyć. Sama staram się profilaktycznie stosować płukanki z szałwi. Polubiłam również poleconą mi przez mojego stomatologa pastę Sulphodent. Widze,ze napady zapalenia dziąseł są u mnie o wiele rzadsze. Zerknij sobie tutaj - na stronie znajduje się artykuł o tym jak to leczyć, jak sobie z tym radzić. Myślę,że będzie to przydatne.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

26 maj 2016 - 23:38:18

Nie jestes sama tez wlasnie sie z tym mecze

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

27 paź 2016 - 08:17:00

Ja jakiś czas temu miałem podobny problem a na dodatek było to z tyłu dziąseł gdzie trudno czymkolwiek dotrzeć. Płukanki z szałwi pomagały tylko doraźnie. Aż w końcu brakło mi cierpliwości i poszłem do dentysty, który polecił mi spray periokin. Kupiłem w aptece a po kilku dniach (2-3) zapalenie zaczęło ustępować. Polecam bo warto.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 08:18 przez pawlo1225.

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

12 paź 2017 - 15:43:28

ja po konsultacji z dentystą powiedział, że są 2 drogi, antybiotyk lub spróbować do tygodnia czy nie bedzie poprawy stosować na ból i zapalenie dziąseł pić dużo wapnia i witaminy C. Ponadto myć przynajmniej 3 razy dziennie po śniadaniu, obiedzie i po kolacji, jak da się częściej to super. Powiedział również żebym kupiła sobie pastę elmex czerwoną oraz jeśli nie używam zainwestować sobie w szczoteczkę elektryczną :) i powiem Wam że ból przeszedł dopiero po 1,5-2 tygodniu. Wiadomo że po tygodniu było już dużo lepiej, ale mimo wszystko nie chciałam brać antybiotyku z wiadomych względów po co się truć. Na pewno też Ci nie zaszkodzi jak będziesz brać więcej magnezu.

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na zapalenie dziąseł

10 wrz 2018 - 18:10:49

najlepiej dentysta, po co się męczyć

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MIGRENA