Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowe sposoby na oparzenia

09 paź 2013 - 20:13:07

Hehehe, ale trafilam na watek na szafie :) Jestem wlasnie w trakcie leczenia poparzenia 2 stopnia (para wodna). Kiedy to sie stalo i jak to wyglada? Moge ci powiedziec, ze z oparzeniami nie ma zartow, ale pociesze cie, bo jesli od razu wyszedl ci babel, tzn., ze uszkodzenia nie sa glebokie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-09 20:17 przez lilubi.

niezweryfikowana
Posty: 273
Ostrzeżenia: 4/5

domowe sposoby na oparzenia

23 paź 2013 - 18:12:56

domowym sposobem to ja lecę pod lodowatą wodę jak się tfu tfu oparzę

domowe sposoby na oparzenia

29 paź 2013 - 11:22:26

zlac zimną wodą i posypac sola

domowe sposoby na oparzenia

01 lis 2013 - 22:19:09

od razu po poparzeniu- Miód, ale od razu trzeba

niezweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 4/5

domowe sposoby na oparzenia

03 lis 2013 - 11:59:04

Kup po prostu jakąś maść w aptece i tyle. Domowe sposoby przeważnie dają tyle pożytku co szkody

domowe sposoby na oparzenia

16 lis 2013 - 17:31:49

Kiedyś wylałam na siebie wrzątek, miałam takiego pecha, że skóra skleiła mi się z bluzką i było ciężko to ''oderwać''. Strasznie bolało, kilka dni płakałam. Od razu zalałam to lodowatą wodą, ale nic nie pomagało. W końcu zawinęłam w gazy, a na następny dzień pojechałam do lekarza. Lekarka wypisała mi specjalne maści i przez 2 miesiące smarowałam. W końcu się zagoiło. (miałam oparzenie 2 stopnia). Teraz mam dość sporą bliznę, ale jakoś bardzo mi nie przeszkadza.
Najlepiej ochładzaj na wszelkie sposoby tą ranę.
Trzymaj się ciepło! Pozdrawiam :)

domowe sposoby na oparzenia

15 sty 2014 - 22:56:50

A ja poprę kapustę :) Jak nie ma się nic innego pod ręką to kapusta naprawdę pomaga i to chyba lepiej niż mleko. Jest tez niezawodna przy zaprzestaniu karmienia piersią. Oj cięzkie miałabym życie bez niej :)
A jeśłi chodzi już o środki które przyspieszają gojenie i po których nie ma się blizn - to kolagen. Ale nie jakaś podróbka żelatynowata tylko ten polski robiony ze skór ryb. Pachnie tak sobie - ale z oparzeniami rewelacyjnie sobie radzi :) Jak się ma go pod ręką zaraz po oparzeniu - to nawet bąbel nie wyskoczy - tylko parę razy trzeba smarować - szybko się wchłania

domowe sposoby na oparzenia

25 sty 2014 - 05:27:09

podobno pasta do zębów

domowe sposoby na oparzenia

09 mar 2014 - 17:38:52

W aptece można kupić okłady żelowe, są super, ładnie schodzi strup i bąbel dodatkowo owinęłam sobie gazą, ja się oparzyłam wrzątkiem przy odcedzaniu, pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-09 17:41 przez favita.

domowe sposoby na oparzenia

26 mar 2014 - 08:47:34

Wiadomo chyba każdy kto się opatrzy biegnie pod strumień zimnej wody :) Kiedyś się oparzyłam żelazkiem i babcia mi poleciła aloes, jeśli masz w domu kwiatka aloesa zerwij liścia przetnij go na połowę i przytrzymaj w miejscu oparzenia,właściwości lecznicze ma ten sok z liścia, ładnie się wygoi i nie będzie żadnych blizn po oparzeniu :) Mi pomogło:)
pasta do zębów jest dobra na tzw zimno jak się robi na wardze, posmarować jak już zaczyna się robić obrzęg troszkę popiecze ale zejdzie :):)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-26 08:50 przez ewka2388.

domowe sposoby na oparzenia

03 kwi 2014 - 23:34:21

Zimna śmietana i owinac!

domowe sposoby na oparzenia

08 kwi 2014 - 19:03:58

Sok z żyworódki pierzastej - przetestowane ! Można kupić gotowy , można też sobie posadzić żyworódkę a po roku zrobić sok samemu .

domowe sposoby na oparzenia

08 kwi 2014 - 22:14:54

z tą solą to lekka przesada, nie piszcie tak bo ktos uwierzy..

domowe sposoby na oparzenia

13 kwi 2014 - 16:54:13

Na oparzenia,skuteczny i sprawdzony sposób plaster cebuli jeśli nie ma nic innego

domowe sposoby na oparzenia

16 kwi 2014 - 09:25:35

na blizny dobra jest maść cepan(ok 10-20 zł), smaruje się nia całkiem zagojone rany, zapachu nie ma przyjemnego, ale dziękci niej pozbyłam sie starych blizn na dobre.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Finlandia pomocy