Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na oparzenia

15 kwi 2013 - 23:24:17

Cytat
Lenciakowa
Oparzenie należy osłonić jedynie jałowymi opatrunkami. Nie wolno naklejać plastra ani ciasnego opatrunku, gdyż tamują one dostęp powietrza. Gdy pojawią się pęcherze – nie należy ich nacinać ani przebijać, ponieważ mogą wywołać zakażenie.

Nie należy stosować:
- środków silnie koagulujących, czyli wytwarzających strup, takich jak spirytus lub tanina,
- olejów i maści, utrudniają one oczyszczenie rany oraz określenie stopnia oparzenia,
- różnego rodzaju tłuszczów.

W przypadku:
- poparzenia języka, niemiłe uczucie można zmniejszyć ssąc kostkę lodu,
- poparzenia okolic oczu – przemywać dużą ilością zimnej wody, można zakroplić jakiś olej, np. rycynowy,
- poparzenia rąk i palców należy szybko, ale ostrożnie zdjąć obrączki i pierścionki,
- poparzenia poprzez palące się ubranie, tlące się ubranie natychmiast zrzucić i oblać się zimną wodą (nie odrywać przywartego do ciała materiału – to może pogorszyć stan poparzenia),
- poparzenia słonecznego – pomoże zimny prysznic, można też użyć pianki na poparzenia panthenol, lub domowy sposób – okłady z kwaśnego mleka.



nie należy stosować tłuszczów a dalej piszesz że do oka zakrapiać olej rycynowy ? :////// bez komentarza

domowe sposoby na oparzenia

18 kwi 2013 - 10:53:13

Aniakwiatuszek - ja kiedyś "przykleiłam" się do rozgrzanego żelazka brzuchem :D miałam 7 cm ślad smarowałam 2 razy dziennie olejkiem BIO OIL i nie mam żadnej blizny ! szczerze mogę go polecić

domowe sposoby na oparzenia

25 kwi 2013 - 15:39:04

Cytat
cacynka
Na szkoleniu BHP słyszałam, że rzeczywiści włożenie oparzonego np. palca na chwilę pod zimną wodę nie pomaga - trzeba go trzymać pod tą wodą przynajmniej 15min. I musi to być bieżąca woda, nie stała np. w misce
you are right.:)

domowe sposoby na oparzenia

26 kwi 2013 - 22:00:06

MIÓD :) Miód zawiera propolis. W szpitalu też smarują na poparzenia propolisem, nie piecze później. Jest jeden warunek od razu trzeba posmarować.

domowe sposoby na oparzenia

11 maj 2013 - 22:52:49

Szczerze Ci powiem, że pracowałam pare dobrych miesięcy, gdzie kleiłam klejem gorącym (okolo 150-200 stopni C nie pamiętam)... i tyle już sposobów sprawdziłam, maści, kremów, żelów i nic bąbel był, czasem skóra schodziła razem z zastygniętym klejem.. i ciemne ślady czy blizny i tak zostały :/ a swoje trzeba było przeboleć. A z domowych sposobów to chyba tylko zimna woda nic więcej. A jeśli będziesz kupować coś na oparzenia to takie coś w piance było dobre coś na P nie pamiętam :D
A jeśli bąbel już zniknie (ja go zawsze przebijałam,tak wiem to okropne :P) i by ci się zaczęło "paprać" to smaruj Bepanthenem :)

domowe sposoby na oparzenia

18 maj 2013 - 19:49:32

maść argosulfan

domowe sposoby na oparzenia

19 maj 2013 - 22:43:28

N I V E A stosuję od 20 lat ,pieczenie mija po 15 min.WODA nie była tak skuteczna a psikania sprajami z apteki to najnowsze BHP nie polecają

domowe sposoby na oparzenia

26 maj 2013 - 00:51:40

Rozumiem, że zależy na czasie itd. Ale myślę, że w dzisiejszych czasach te domowe sposoby nie dają takich efektów jakie może dać lek z apteki. Nie dawno w rodzinie mieliśmy mały wypadek i natychmiastowa pomoc preparatem z apteki zdziałała cuda. Po oparzeniu nie ma śladu, w krótkim czasie - polecam leki ;)

domowe sposoby na oparzenia

01 cze 2013 - 10:35:39

Najlepszy aloes:)sprawdzony już sposób

domowe sposoby na oparzenia

06 cze 2013 - 17:02:14

Cytat
jagoda_xd
Spirytus... moja koleżanka pielęgniarka mówi ze to najgorsze co można zrobić... Właśnie najlepsze jest mleko nawet zsiadłe albo jogurt naturalny :) Babcia opowiadała mi ze kiedyś sie tak poparzyła na słońcu ( to trochę iny rodzaj oparzenia ale też oparzenie ) i zrobił jej sie jeden wielki bąbel na plecach i była z tym u lekarza i kazała babka zsiadłe mleko przykładać i z tego co mówiła to działało:).
i dodatkowo pokrój ziemniaka na plastry i przyłóż wtedy wyciąga gorączkę

domowe sposoby na oparzenia

11 cze 2013 - 10:14:32

zimna woda to chyba jedyny możliwy domowy sposób ale myślę, że lepiej udać się do apteki i zapytać o coś sprawdzonego... Pozdrawiam.

domowe sposoby na oparzenia

14 cze 2013 - 21:44:02

najlepiej przykładać lód, po paru minutach ból powinien być łagodniejszy. Najlepiej owinąć lód w jakąś ściereczkę żeby dłużej wytrzymać.
Jeśli będziesz kupować coś przeciw oparzeniom to polecam pantenol w sprayu cena okolo 20 zl a poparzenie schodzi bardzo szybko !!

domowe sposoby na oparzenia

17 cze 2013 - 08:56:39

Najlepszym domowym sposobem jest mleko,jogurt naturalny!

domowe sposoby na oparzenia

25 cze 2013 - 18:53:29

I kogo tu słuchać ? :>

domowe sposoby na oparzenia

25 cze 2013 - 22:50:29

To zależy o jakich oparzeniach mówimy. Jogurt to na oparzenia słoneczne jest dobry. Oparzenia od tłuszczu - zimna woda, chłodzące okłady, penthanol. Jeszcze jest jakiś fajny olejek, nie wiem z czego ale uratował moją dłoń od blizny.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak węchu