Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

motywacja na diecie

21 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ból brzucha domowe sposoby

16 lis 2013 - 21:16:49

jestem za butelką zawsze tak robię:)

ból brzucha domowe sposoby

19 lis 2013 - 13:00:10

może jakieś ziółka lub herbata owocowa? nie słszałam tego pomysłu z butelką, może być dobry

ból brzucha domowe sposoby

02 gru 2013 - 20:26:43

Mnie bardzo pomogło picie koperku i olej lniany (łyżka na czczo).

ból brzucha domowe sposoby

29 gru 2013 - 18:28:42

Na ból brzucha i np biegunkę wygazowana Cola. Lekarz potwierdził.

ból brzucha domowe sposoby

14 sty 2014 - 20:28:49

Pomoże: gorąca herbatka z kopru włoskiego. Łyżeczkę nasion zalewamy szklanką zimnej wody, a potem przez kwadrans gotujemy na wolnym ogniu. Gotowy odwar trzeba przecedzamy i wypijamy małymi łykami (tak, by skutecznie rozgrzać brzuch, a zarazem się nie sparzyć). Jeśli nie przepadasz za smakiem kojarzonej z dziećmi herbatki, postaw na kminek. Wystarczy zmielić dwie łyżeczki w młynku, zalać wrzątkiem i wypić po kwadransie. Równie skutecznie jest też łagodne masowanie brzucha, ruchem okrężnym, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Nie zapomnij o mocy termofora. Ciepłe okłady przyspieszają usuwanie gazów z organizmu. Ale jesli nic nie pomoze do lekarza ew. apteki marsz!

ból brzucha domowe sposoby

07 lut 2014 - 15:55:28

tabletka przeciwbólowa i termofor

ból brzucha domowe sposoby

02 mar 2014 - 16:30:19

Jeśli chodzi o ból menstruacyjny, to termofor ( ja mam akurat taki w pokrowcu z pluszowego hipopotama, więc nie muszę owijać ręcznikiem, bo sam termofor jest uważam za gorący do przykładania na cienką skórę podbrzusza) no i obowiązkowo tabletka, bo akurat ja bardzo się męczę i bez niej się nie obejdzie, choć staram się ograniczać. W pracy jest z tym gorzej, ale termofor też zabieram, gdy bardzo cierpię.

Co do dolegliwości żołądkowych, to pomagają mi tylko krople żołądkowe, daje ich więcej niż pisze na opakowaniu,zależy od nasilenia bólu. Oczywiście rozcieńczam w małej ilości wody. Lubię krople, więc nie przeszkadza mi ich smak ( mój kolega pije je prosto z butelki, uważa, że tylko w taki sposób mu pomagają, a na innych znowu działają jak wkładanie dwóch palców do gardła, więc nie ma reguły :) )
Na biegunkę tylko Nifuroksazyd.
Ogólnie zwracam uwagę co jem i skąd, nie dopuszczam do bólu żołądka, bo nie ma nic gorszego niż ból brzucha, ja nie umiem wtedy normalnie funkcjonować.

ból brzucha domowe sposoby

17 mar 2014 - 20:56:38

odnoszą się do miesiączki ale pomagają i na inne bóle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-13 15:10 przez moderator.

ból brzucha domowe sposoby

21 mar 2014 - 19:41:21

herbata miętowa bez cukru ;)

ból brzucha domowe sposoby

31 mar 2014 - 15:36:43

Mi pomaga zwykle ciepła herbatka miętowa i termofor na brzuch :)

ból brzucha domowe sposoby

08 kwi 2014 - 12:17:38

termoforek z gorącą wodą ;) pomaga nieziemsko! ale uważaj zeby nie był za gorący bo mozesz sobie zrobic krzywde ;p

ból brzucha domowe sposoby

10 kwi 2014 - 21:14:16

Mi zawsze pomagają tabletki ;) Staram się mieć zawsze w domu No-spę Forte albo coś mocniejszego. Niestety. Żadne ziółka nigdy mi nie pomagały. Piję je , owszem - dla smaku :) Bo lubię :)

ból brzucha domowe sposoby

11 kwi 2014 - 10:52:39

Jeśli mamy katar,jakoś tam dajemy sobie z tym radę domowymi sposobami, ale ból brzucha - tego nie należy lekceważyć,nie wolno robić żadnych gorących okładów, to może się skończyć bardzo źle.Wiadomo,że po takich okładach mamy wrażenie,że ból ustępuje,ale nie należy zapominać,że mamy jeszcze inne narządy,na które takie okłady nie działają pozytywnie.Jeśli ból nie mija,po wypiciu dużej iloścu płynów (wskazane) niestety należy udać się do lekarza,bo przyczyny mogą być bardzo różne - nerki,wątroba,trzustka - dzisiaj możliwe jest absolutnie wszystko,a gorącymi okładami możemy sobie tylko zaszkodzić.

ból brzucha domowe sposoby

02 maj 2014 - 16:56:11

cieplutki termofor i spać mi to zawsze pomaga:)

ból brzucha domowe sposoby

07 maj 2014 - 11:24:26

jak to ból okresu to biorę przeciwbólówkę i już:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co z tym zdrowiem? - strach...