Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

10 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:06:40

Chciałam się poradzić... Ostatnio coraz częściej boli mnie żołądek i mam jakby nadwrażliwe jelita - boję się już jeść cokolwiek w obawie że mi zaszkodzi. Kiedyś mogłam jeść wszystko i nic mi nie było... Zastanawiam się czy to może mieć związek z tabletkami anty (biore prawie 3 lata). Moja mama twierdzi że może to być na tle nerwowym. Trochę obawiam się że jak pójdę do lekarza to da mi skierowanie na jakąś gastroskopię albo zacznie mnie pakować następną chemią... Chciałabym najpierw spróbować jakiś ziołowych środków. Macie coś sprawdzonego co dobrze robi na układ trawienny? Piję zieloną herbatę i trochę pomaga, ale może jeszcze są jakieś "domowe sposoby"?

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:10:01

coz mam to samo.
idz do lekarza rodzinnego zrobi ci usg brzucha lub da skierowanie, to nic nie boli,powinien ci zlecic tez komplet badan, przepisze 'lekkie' leki.
jesli to nie pomoze to dopiero gastroskopia czy gastrolog, mi nie pomoglo i czekam na wizyte u gastrologa.:(

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:12:44

długo Cię to męczy? nie czekaj, tylko idź do lekarza.
rumianek jest dobry na te problemy.
ja mam coś takiego na tle nerwowym(miałam podejrzenie zespołu jelita drażliwego)niestety mi za wiele mi nie pomaga;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 21:14 przez mydlanyeter.

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:12:50

Cytat
bella_911
coz mam to samo.
idz do lekarza rodzinnego zrobi ci usg brzucha lub da skierowanie, to nic nie boli,powinien ci zlecic tez komplet badan, przepisze 'lekkie' leki.
jesli to nie pomoze to dopiero gastroskopia czy gastrolog, mi nie pomoglo i czekam na wizyte u gastrologa.:(

a stwierdził coś konkretnego u Ciebie od czego to może być? Ja to już mam czarne wizje że może się nabawiłam tego zespołu jelita nadrważliwego... A to by było straszne, bo w sumie można tylko zaleczyć. Może histeryzuje ale sama już nie wiem..
Cytat
mydlanyeter
długo Cię to męczy? nie czekaj, tylko idź do lekarza.
rumianek jest dobry na te problemy.
ja mam coś takiego na tle nerwowym(miałam podejrzenie zespołu jelita wrażliwego)niestety mi za wiele mi nie pomaga;/

tak różnie, z przerwami... W sumie zaczęło się jakoś od wakacji. Potem na jakiś czas był spokój a teraz od kilku dni czuję że "coś jest nie tak"... Chyba się trzeba będzie przejść na te badania, aż coś mi się robi... Nie znoszę wizyt w przychodni :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 21:14 przez kinia2111.

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:15:26

Cytat
kinia2111
Cytat
bella_911
coz mam to samo.
idz do lekarza rodzinnego zrobi ci usg brzucha lub da skierowanie, to nic nie boli,powinien ci zlecic tez komplet badan, przepisze 'lekkie' leki.
jesli to nie pomoze to dopiero gastroskopia czy gastrolog, mi nie pomoglo i czekam na wizyte u gastrologa.:(

a stwierdził coś konkretnego u Ciebie od czego to może być? Ja to już mam czarne wizje że może się nabawiłam tego zespołu jelita nadrważliwego... A to by było straszne, bo w sumie można tylko zaleczyć. Może histeryzuje ale sama już nie wiem..

u mnie usg nic nie wykazalo, komplet i to SOLIDNY badan chyba kilkanascie ROZNYCH z krwi tez nic..
ale w ogole mi to nie przechodzi od dluzszego czasu dlatego ide do gastrologa , podejrzewam ze u mnie tez moze to byc na tle nerwowym ale chce sie przebadac solidnie bo nic nie wiadomo nigdy.;/
Cytat
kinia2111
Cytat
bella_911
coz mam to samo.
idz do lekarza rodzinnego zrobi ci usg brzucha lub da skierowanie, to nic nie boli,powinien ci zlecic tez komplet badan, przepisze 'lekkie' leki.
jesli to nie pomoze to dopiero gastroskopia czy gastrolog, mi nie pomoglo i czekam na wizyte u gastrologa.:(

a stwierdził coś konkretnego u Ciebie od czego to może być? Ja to już mam czarne wizje że może się nabawiłam tego zespołu jelita nadrważliwego... A to by było straszne, bo w sumie można tylko zaleczyć. Może histeryzuje ale sama już nie wiem..
Cytat
mydlanyeter
długo Cię to męczy? nie czekaj, tylko idź do lekarza.
rumianek jest dobry na te problemy.
ja mam coś takiego na tle nerwowym(miałam podejrzenie zespołu jelita wrażliwego)niestety mi za wiele mi nie pomaga;/

tak różnie, z przerwami... W sumie zaczęło się jakoś od wakacji. Potem na jakiś czas był spokój a teraz od kilku dni czuję że "coś jest nie tak"... Chyba się trzeba będzie przejść na te badania, aż coś mi się robi... Nie znoszę wizyt w przychodni :/

widzisz wlasnie ja tez mialam 'przerwe' ze mnie brzuch nie bolal nic a nic i juz myslalam,ze mi przeszlo , ba nawet dwie takie przerwy ale niestety nie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 21:16 przez bella_911.

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:16:36

Może spróbuj mięty ? Albo wody ze szcazyptą soli i szczyptą cukru ? mi to pomogło :)

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:17:19

mi niedługo minie rok,jak to się ciągnie,domyślam się co czujesz ;<
wcześniej się zastanawiałam,czy właśnie tabletki anty mi czegoś nie narobiły...

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:19:13

Cytat
mydlanyeter
mi niedługo minie rok,jak to się ciągnie,domyślam się co czujesz ;<
wcześniej się zastanawiałam,czy właśnie tabletki anty mi czegoś nie narobiły...

a bylas u lekarza?
myslalam,ze tylko ja sie tak mecze ;o

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:20:15

Mam to samo, lekarz powiedział mi że nie wie co mi jest.
Tyle w temacie się dowiedziałam.

Lepiej mi jest, gdy nie jem :|

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:21:03

ja mam to samo ! ;/ męczę się od 2 miesięcy z tym.. Jeszcze u lekarza nie byłam,, bo się po prostu boję -.- wiem, że to strasznie głupie i nieodpowiedzialne myślenie. Raz już miałam gastroskopię i już nigdy w życiu kolejny raz nie chce przez to uczucie przechodzić ;x . Ja póki co biorę krople na żołądek, piję len mielony i łykam melisę w tabletkach.. Ale to i tak za dużo nie daje..
I też biorę tabletki ;p 2,5 roku. Witam w klubie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 21:22 przez ttossiaa.

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:23:34

pij siemie lniane

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:24:10

odwiedz lekarza rodzinnego, zleci ci podstawowe badania i zobaczycie co dalej :)

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:27:18

idz do lekarza nie ma co. gastriskopia nie jest az tak straszna mało przyjemna ale nic nie boli.
niestety wiem co to ból brzucha mam zespół jelita drażliwego od jakis 15 lat( niestety nie ma lekarstwa i trzeba sie meczyć) a jeszcze 2 miesiace temu dostałam strasznych bóli nadbrzusza i okazłało sie ze doszedł nieżyt Żolądka ;(( ( na to naszczescie sa lekarstwa ). tez biore tabletki anty i to nie od tego napewno przynajmniej u mnie.
trzymaj sie i biegiem do lekarza !!!

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:27:31

Cytat
ttossiaa
ja mam to samo ! ;/ męczę się od 2 miesięcy z tym.. Jeszcze u lekarza nie byłam,, bo się po prostu boję -.- wiem, że to strasznie głupie i nieodpowiedzialne myślenie. Raz już miałam gastroskopię i już nigdy w życiu kolejny raz nie chce przez to uczucie przechodzić ;x . Ja póki co biorę krople na żołądek, piję len mielony i łykam melisę w tabletkach.. Ale to i tak za dużo nie daje..
I też biorę tabletki ;p 2,5 roku. Witam w klubie ;)

no właśnie ja też się boję... I sądzę że takie krople, mięta itp. nic tu nie dadzą... Bo to nie jest niestrawność taka jednorazowa tylko ja cały czas mam wrażenie że albo mi niedobrze albo mi jelita chodzą - na zmianę... Po zielonej herbacie trochę przechodzi, no ale ile można jej pić... :/
A znacie jakieś leki takie osłonowe na żołądek bez recepty? Może ta asekurella? Brała któraś z Was?

Bóle brzucha

08 lis 2012 - 21:28:11

byłam,w sumie długo to odwlekałam,bo myślałam,że to chwilowe... w końcu jak poszłam,to wypisała mi leki na lekką depresję ;o i debretin, nic mi ten debretin nie pomógł . Później znowu nie miałam czasu, by chodzić do lekarza i łykałam tabletki korzeń arktyczny, czy coś takiego i jakby było lepiej trochę. Ostatnio zaczęłam się leczyć homeopatycznie, jakby objawy troszeczkę się zmniejszyły.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zaparcie