Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Zapalenie pęcherza

26 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 11:08:24

moja ciocia podczas kolonoskopi zemdlała z bólu

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 11:12:14

ja mialam gastroskopie o bylo spoko :) teraz robia tez podobno przez nos co w ogole nie boli, ale placi sie za to 200zl
widzialam jak pani po kolonoskopii strasznie zle sie czula, lezala tam z 2 godziny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 11:12 przez xpalinkax.

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 11:13:02

Witaj,
każdy inaczej odczuwa ból. Miałam gastroskopię i kolonoskopię.
Gastroskopia spoko, kolonoskopia też nie jest taka zła jak wszyscy piszą. Jak wprowadzono mi tą rurkę to w ogóle nie czułam, problemy pojawiły się przy zgięciu wątrobowym jelita, ja po prostu tam mam takie zagięcie że nie można przejść i dlatego odczuwałam ból. Po kolonoskopii bolał mnie cały brzuch, ale spokojnie te wszystkie gazy zeszły i było dobrze. Na drugi dzień zapomniałam o bólu. Byłam tylko na środku rozkurczającym. Nie jest to badanie przyjemne ale też nie najgorsze. Jeśli będziesz chciała coś więcej wiedzieć pisz na priv.
Pozdrawiam i głowa do góry :)

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 11:23:28

ja miałam gastroskopie i kolankoskopie i o niebo lepsza jest kolankoskopia będziesz miała znieczulenie więc nic sie nie martw, trochę nie przyjemne ale jak trzeba to trzeba...
Powodzenia

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 11:32:52

ja miałam praktyki w szpitalu i odwoziłam pacjentów na te badania na kolono i na gastro.
i jest to bardzo indywidualna sprawa w przypadku pierwszego jak i drugiegi
badania
jeśli nie bedziesz miała zadnych trudności tzn. mam tu na mysli jakieś polipy czy jakaś narośl to badanie nie bedzie bolesne, jeśli na drodze tej rurki pojawi się jakaś niewielka przeszkoda to będzie ona od razu usunieta przez lekarza ale on wtedy Cie o tym powiadomi, w tedy dostaniesz coś przeciwbólowego i też nic nie poczujesz
całe badanie jest niekomfortowe no i oczywiście wstydliwe,
jednakże to nie jest tak że lerzysz z całkiem gołym tyłkiem bez niczego na tym stole,dostaniesz takie jednorazowe majteczki z dziurką:)
a jeśli chodzi o głodówkę to musisz jej przestrzegać, bo jeśli nie to rozpoczną badanie i zobacz a co jadłas i powiedzą że badanie z tego powodu nie może być przeprowadzone i dadzą nowy termin i znowu nie potrzebny stres i przeżywanie

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 12:52:21

daj spokój , nie ma sie czego bac;) Podobno nie jest do nic strasznego - moj tato miał 2 razy, psika Ci takim znieczulającym, ważne żebyś współpracowała z lekarzem i wszystko bedzie dobrze..
I nie porównujcie kolonoskopii i gastroskopii, wiem co mówie, bo to zupełnie co innego..
Przepraszam zle przeczytałam.. Myslałam ze pytasz o gastroskopie.. a masz zniczulenie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 12:53 przez doomiii.

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 12:54:15

Ponoć bez znieczulenia, nie da rady.

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 22:19:16

Dzięki dziewczyny ze tyle napisałyscie,bardzo duże wsparcie:)cos mówili ze w razie co dadzą znieczulenie ale jakos nie wierzę ze nic nie odczuje:(Najgorsze jest to nakręcanie sie i zastanawianie jak to naprawde wygląda,a dzis znowu mam taki ból brzucha i jelit ze aż prze mi nogi jak przy okresie;(muszę isc na to badanie,dobrze by było zebym okresu nie dostala bo to dodatkowy dyskonfort:(

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 23:53:21

Miałam i jakoś poszło. Głowa do góry, będzie dobrze.

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 23:59:21

u mnie w rodzinie taka dziewczyna miała kolonoskopie i szczerze mówiąc milo wspomina :) uśpili ja i jak się obudziła było po wszystkim:) ale podobno nie wszedzie tak jest, dowiedz się czy tam gdzie bedziesz miec ta garstroskopie też tak robią czy może na żywca

Kolonoskopia

30 paź 2012 - 00:04:29

Ja też miałam gastroskopie wkładanie tej rurki nie jest tak straszne jak jej wyciąganie co chwile i ponowne wkładanie chcesz zwracać anie możesz.

Kolonoskopia

30 paź 2012 - 00:05:12

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-30 00:52 przez Elka240.

Kolonoskopia

30 paź 2012 - 00:09:58

Przed zabiegiem dostaniesz specjalne płyny, po których spędzisz trochę czasu w toalecie - służy to opróżnieniu jelita ze stolca i wody. Badanie odbywa się w znieczuleniu ogólnym (najczęściej), nad którym pieczę sprawuje anastezjolog, bądź jeśli pacjent wyrazi taką wolę - bez znieczulenia. Nie jest to badanie przyjemne, ponieważ podczas badania rurka koloskopu jest wkładana przez odbyt do jelita, powoduje to lekkie ndmuchanie i rozdęcie jelita powietrzem, co jest bolesne, gdyż w ścianie jelita znajdują się receptory czuciowe reagujące bólem na zwiększoną objętość jelit. Jedni pacjenci po badaniu czują się lepiej, inni gorzej - zależy od to danej osoby. Badanie trwa przeciętnie od 15-30 minut. I proszę, nie wierz osobom, które będą Cię straszyły jakimiś opowieściami dot. ich matki, babki, prababki czy sąsiadki - tylko poproś lekarza o wytlumaczenie na czym polega badanie :) zaoszczędzi Ci to dużo stresu :)

Kolonoskopia

05 lis 2012 - 13:30:01

Dzis jestem dobe bez jedzenia,jakos się trzymam ale lek który dostalam do rozpuszczenia w 4l wody jest ochydny;(nie wiem jak pic ten Fortrans,mam odruchy wymiotne,masakra;(jutro kolonoskopia...;(

Kolonoskopia

05 lis 2012 - 16:46:38

trzymaj się! ja np zatykałam nos i po kubku duszkiem piłam i od razu popijałam sokiem jabłkowym dla zabicia tego 'smaku' bleh.daj znać jak już będziesz po badaniu!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY!