Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:17:46

bella_911, no ja piszę co twierdzi osoba, która miała to i to. Kolonoskopia jest nieprzyjemna i bolesna, gastroskopia jest po prostu nieprzyjemna, bo trzeba łyknąć rurę, najwyżej puścić pawia można.

Autorko, przed zabiegiem jeszcze sobie sprawdź, czy obok jest jakiś dyskretny kibelek, bo po badaniu będzie dłuuugo puszczać bąki :) I nie stresuj się, nikt Ci nie pozwoli cierpieć, jak się będziesz bała, to poproś o znieczulenie i coś na uspokojenie i tyle, na pewno dostaniesz.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:17:46

Ja miałam gastroskopię i przeżyłam :) Nie było źle. Może dlatego, że była przy mnie ciocia i mama :) Kolonoskopię przeżyjesz, tak jak ja gastro. W poczekalni była ze mną pani, która mówiła, że miała gastroskopię i kolonoskopię i z dwojga złego woli to drugie. Będziesz musiała przyjść na czczo. Oprócz tego dostaniesz taki płyn do wypicia żeby się wypróżnić. Znieczulenie jest i dostaje się takie majtki specjalne z dziurką, żeby na golasa nie paradować. Po zabiegu ktoś powinien Cię odebrać, bo nie zaleca się jeździć samemu samochodem. :) Trzymam kciuki.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:17:58

Cytat
madziutex
Nie porównujcie gastroskopii do kolonoskopii. Kolonoskopia jest bolesnym badaniem, ale na pewno dostaniesz coś przeciwbólowego i uspokajającego. Ewentualnie Cię uśpią, w niektórych szpitalach tak robią. Dostałaś skierowanie i nie poinformowali Cię o niczym, jak to wygląda i w ogóle? Musisz być na czczo, nie wiem, czy oni robią lewatywę, czy sama musisz, to zależy od szpitala. Ja nie miałam, ale niedawno osoba z mojej rodziny miała robioną.

Informowali ze dwa dni nie jestc,jeden dzien przed pic taki lek rozcienczony w 4litrach wody który oczysci jelita,samo to ze mam nie jesc bardzo mnie martwi,choruje na lęki,gdy jestem głodna zaczyna mnie trząs w środku i gorzej sie czuje a tu dwa dni bez jedzenia:(założylam wątek bo jestem przerażona,zaczynam miec depresje i większe lęki,mam bardzo słabą psychikę i wszystkim sie przejmuje;(taki ze mnie lękowiec...;(

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:29:39

Mialam kolonoskopie, okropne uczucie, jakby mialo rozerwac od srodka, porazka ;(

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:31:04

Cytat
madziutex
Nie porównujcie gastroskopii do kolonoskopii. Kolonoskopia jest bolesnym badaniem, ale na pewno dostaniesz coś przeciwbólowego i uspokajającego. Ewentualnie Cię uśpią, w niektórych szpitalach tak robią. Dostałaś skierowanie i nie poinformowali Cię o niczym, jak to wygląda i w ogóle? Musisz być na czczo, nie wiem, czy oni robią lewatywę, czy sama musisz, to zależy od szpitala. Ja nie miałam, ale niedawno osoba z mojej rodziny miała robioną.
Oba badania są okropne więc można je porównać. I tu i tu wkłada się rurę tylko w inne miejsce. Miałam gastro i przysięgam jeszcze nie miałam nic gorszego w życiu. Moja kuzynka i koleżanka miały to badanie, ale one dostały "głupiego jasia" ja poszłam na żywca.Echh nawet nie ma co wspominać. Co do kolonoskopii to moja kuzynka też ją miała, i też na znieczuleniu, dwa dni wcześniej już nie mogła nic jeść tylko piła dużo płynów przeczyszczających. Podczas badania przestawało działać jej znieczulenie i opowiadała, że ból jest nie do opisania :O Powiem Ci tylko tyle nie nakręcaj się :) A to badanie jest konieczne? wydaje mi się, że możesz mieć jakieś zaburzenia na tle nerwowym skoro masz jakieś lęki itp, to problemy gastryczne mogą mieć takie podłoże. Bynajmniej u mnie tak jest.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:34:19

Cytat
jowitastogi
Tak przez odbyt;(jak pomysle ze mi tam będą jakąs rure wkladac to mam dosc,do tego jeszcze 2dni przed badaniem zero jedzenia,samo picie i jakies kisle lub galaretka:(do tego w dniu badania mam dostac okres i juz wogóle jestem w kropce nie wiem co robic:(

moj tata mial i jakiejs tragedii nie bylo. znieczulenie dostaniesz, troche sie wtydu najesz i po sprawie. 3 dni pozniej zapomnisz. ginekolog tez nie jest przyjemny a chodzic tzreba i jakos przezyc tez;P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 22:35 przez nurhia.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:35:20

No moze to byc na tle nerwowym,mam bardzo chore jelita,ciągle mnie wzdyma,jestem na tabletkach na zespół jelita drażliwego bez nich ciągle by mnie bolal brzuch,jak nie zrobie badania nie bede wiedziala czy cos tam jest czy nie;(

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:36:45

ja mam też mieć, termin mam na 9 listopada ;) będę miała z narkoza nie wyobrażam sobie inaczej po gastroskopii którą przeszłam strasznie

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:53:09

Cytat
jowitastogi
No moze to byc na tle nerwowym,mam bardzo chore jelita,ciągle mnie wzdyma,jestem na tabletkach na zespół jelita drażliwego bez nich ciągle by mnie bolal brzuch,jak nie zrobie badania nie bede wiedziala czy cos tam jest czy nie;(

wiesz co ja tez mam zespol drazliwego jelita, mam straaszne problemy z żołądkiem :)

w liceum przed każda klasówka mialam biegunke :P
teraz na studiach troche mi sie zmniejszyło i tak sie czesto z tym nie mecze, ale jest tak ze przez 3 tygodnie mam spokoj, a jest tak gdzie caly tydzien mnie męczy biegunka

a ze wzdeciami też mialam jazde, najpierw miałam prawie codziennie, pozniej przez caly czas nic, a pozniej przez tydzien przed pięcioma okresami mialam brzuch jak w ciązy, non stopn na wzdeciu, tydzien przed okresem i caly okres, nienawidzilam tego stanu balam sie ze mi tak zostanie... naszczescie przezlo mi uf....

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:59:18

ja miałam kilka razy gastroskopię, raz milam az do jelita cienkiego :/ i raz straciłam przytomnośc na gastroskopii- bo nie mialam czym oddychać i mnie reanimowali :/ nie moge oddychać przez nos,moge tylko ustami i laryngologowi mowilam to , a oni stwierdzili, ze przesadzam, jak nei można nei oddychac przez nos. Oczywiście otrzymałam sowite zadoścuczynienie w PLN żebym tego nie nagłaśniała....

a babka, ktora prowadzila mnie na ten zabieg powiedziala, ze wcale nie jest nieprzyjemny, to tak jakby mi kluska stanęla w gardle. To była moja ostatnia gastroskopia. Nastepny raz jak badalam zoładek i jelita to nei robiłam tego już w Polsce. Połykałam taką kapsułkę z kamerką.

Mam nadzieję, że u Ciebie będzie ok :)
dziewczyny napisały sporo o kolonoskopii wiec trzymaj się!

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 23:01:32

Cytat
kisza00
ja miałam gastroskopie,a kolonoskopia to przez odbyt? no niestety nie wiem co gorsze, ale gastroskopie wspominam strasznie


koleżanko wyzej, owsze pani ci popsiuka czyms gardlo, ale to malo da pozniej wlozy ten wąz az poczujesz go w brzuchu :P a co dwie sekundy bedziesz miala odruchy wymiotne, ale bedziesz sie meczyc bo bedziesz wymiotowac tylko sliną :D a pani cie bedzie wycierac, bo bedziesz miec buzie otwartą, pozdro


no własnie tak to wygląda potwierdzam ....takie badanie bardzo bym powiedziała uwłaczające godności :) no ale jak trzeba to trzeba



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 23:05 przez beaw74.

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 10:48:51

ja miałam chyba juz z 6 razy.ale zawsze w znieczuleniu ogólnym.owszem nie mozna jesć min 2 dni -róznie bywa ja kiedyś 3 dni nie mogłam jeść.żołądek sie przyzwyczaja po całym dniu nie jedzenia.kisle mozna 1 dnia i jakąś zupke czystą w miare i soki ale tylko te typu jabłkowy.drugiego dnia woda woda woda.lek przeważnie przeczyszczający ja miałam fortrans jakos tak-okropność-słodko słony smak ja popijałam to zawsze sokiem jabłkowym. po badaniu mnie nigdy nic nie bolało.

i zapomniałam dodac ja jak miałam okres w dniu kolonoskopii zawsze miałam odwoływany zabieg.więc lepiej zadzwoń tam gdzie będziesz miała robić badanie bo bez sensu byś sie do niego przygotowała a oni Ci powiedzą że nie wykonamy zabiegu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 10:50 przez gente.

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 10:56:19

ja w życiu nie miałam żadnego z tych zabiegów...
i się ciesze że nie miałam musi to być straszne...
powodzenia autorko....
a ja coś czuje że do lekarza prędko nie pujdę bo to jest straszne:*:*:*

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 10:58:52

W trakcie nie boli, ale przez kilka dni po jest masakra ;p jednak da się wytrzymać ;) a lepiej wiedzieć, co się dzieje tam w środku ;p

Kolonoskopia

29 paź 2012 - 11:05:09

Kolonoskopię miałam w znieczuleniu ogólnym.Wiem ,że w rzadko których szpitalach usypiają do tego badania bo tu potrzebnuy jest anestezjolog .W mojej mieścinie zaoferowali mi kolonoskopię "na głupim jasiu"-jednak zrezygnowałam.Wolałam jechać 50 km dalej ale mieć to badanie w bardziej ludzkich warunkach. Lekarz mnie poinformował ,że w moim przypadku lepiej będzie zrobić to badanie w znieczuleniu ogólnym ponieważ jestem po kilku operacjach i ze względu na zrosty będzie mnie mega bolało-"głupi jasio" mnie otumani ale bólu nie zniweluje.
Dzień przed badaniem trzeba sie oczyścić Fortransem, trzeba tego wypić 4 litry .Jest ciężko ale da sie wypić.

A i jeszcze jedno, też miałam miesiączkę w trakcie badania o czym poinformowałam lekarza-nie było to żadnym przeciwskazaniem do badania.Tamponik i po sprawie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 11:07 przez izulaa36.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY!