Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 21:58:20

Jak w temacie,ktoś miał?czy to boli?mam termin na 6 listopada i jestem przerażona:(

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:01:36

z tego co wiem dostajesz znieczulenie, mysle ze nie bedzie tak strasznie, ja mam miec gastroskopie i wydaje mi sie ,ze to juz gorsze.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:04:13

ja miałam gastroskopie,a kolonoskopia to przez odbyt? no niestety nie wiem co gorsze, ale gastroskopie wspominam strasznie


koleżanko wyzej, owsze pani ci popsiuka czyms gardlo, ale to malo da pozniej wlozy ten wąz az poczujesz go w brzuchu :P a co dwie sekundy bedziesz miala odruchy wymiotne, ale bedziesz sie meczyc bo bedziesz wymiotowac tylko sliną :D a pani cie bedzie wycierac, bo bedziesz miec buzie otwartą, pozdro :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 22:10 przez kisza00.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:04:56

Nie wyobrażam sobie ani jednego ani drugiego;( niech napiszą Ci co mieli plisss!

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:04:58

Cytat
kisza00
ja miałam gastroskopie,a kolonoskopia to przez odbyt? no niestety nie wiem co gorsze, ale gastroskopie wspominam strasznie

napisz cos wiecej:)

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:05:15

Teściowa mówiła, że nie wspomina miło i mówiła, że już nigdy więcej by nie chciała, ale nie jestem pewna czy miała znieczulenie, więc nie chcę wprowadzać w błąd...

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:06:24

Moja babcia miała, wypisali ją do domu przed zabiegiem i miała żyć na kiślu. Nie wspominam tego dobrze bo potem ją odwodnili w szpitalu.
Mówiła, że to bardzo nieprzyjemne, tyle wiem.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:08:06

Tak przez odbyt;(jak pomysle ze mi tam będą jakąs rure wkladac to mam dosc,do tego jeszcze 2dni przed badaniem zero jedzenia,samo picie i jakies kisle lub galaretka:(do tego w dniu badania mam dostac okres i juz wogóle jestem w kropce nie wiem co robic:(

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:09:01

Nie porównujcie gastroskopii do kolonoskopii. Kolonoskopia jest bolesnym badaniem, ale na pewno dostaniesz coś przeciwbólowego i uspokajającego. Ewentualnie Cię uśpią, w niektórych szpitalach tak robią. Dostałaś skierowanie i nie poinformowali Cię o niczym, jak to wygląda i w ogóle? Musisz być na czczo, nie wiem, czy oni robią lewatywę, czy sama musisz, to zależy od szpitala. Ja nie miałam, ale niedawno osoba z mojej rodziny miała robioną.

niezweryfikowana
Posty: 867
Ostrzeżenia: 1/5

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:09:35

No raczej,że nie bedzie fajnie. Wprowadzają Ci sonde na rurce przez podbyt i robią badanie. Przez 3 dni chyba [nie pamietam] przed zabiegem musisz pić wode albo nutridirinki zeby mieli czysty obraz,a brzusio był pusty :) No cóż jak trzeba to trzeba.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:10:29

Cytat
madziutex
Nie porównujcie gastroskopii do kolonoskopii. Kolonoskopia jest bolesnym badaniem, ale na pewno dostaniesz coś przeciwbólowego i uspokajającego. Ewentualnie Cię uśpią, w niektórych szpitalach tak robią. Dostałaś skierowanie i nie poinformowali Cię o niczym, jak to wygląda i w ogóle? Musisz być na czczo, nie wiem, czy oni robią lewatywę, czy sama musisz, to zależy od szpitala. Ja nie miałam, ale niedawno osoba z mojej rodziny miała robioną.

nikt tutaj nie porownuje,nie sadze zeby gastroskopia po prostu byla przyjemnym rurka przez gardlo wkladana, mysle ze latwiej 'przezyc' kolonoskopie. a mnie czeka gastro niestety.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 22:11 przez bella_911.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:10:54

jowitastogi nie nastawiaj się tak negatywnie, bo będzie jeszcze gorzej. Tzn ja rozumiem, że to na pewno nie należy do najprzyjemniejszych badań, ale nie Ty pierwsza i nie ostatnia, a ludzie po nim żyją i mają się dobrze, powodzenia! Ach, tak Cię pocieszam, a ja z kolei panicznie boję się porodu, który czeka mnie w maju, muszę przestać się negatywnie nakręcać...

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:14:05

Cytat
vixen89
jowitastogi nie nastawiaj się tak negatywnie, bo będzie jeszcze gorzej. Tzn ja rozumiem, że to na pewno nie należy do najprzyjemniejszych badań, ale nie Ty pierwsza i nie ostatnia, a ludzie po nim żyją i mają się dobrze, powodzenia! Ach, tak Cię pocieszam, a ja z kolei panicznie boję się porodu, który czeka mnie w maju, muszę przestać się negatywnie nakręcać...

Dzięki za wsparcie,a co do porodów to tez ich sie boje strasznie mimo iz urodzilam 3 dzieci:)

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:14:28

moja mama miala ten zabieg, byla w szpitalu 3 dni, przez pierwsze dwa dni musiala pic jakies okropne leki czy cos rozpuszczone w wodzie w bardzo duzych ilosciach, mowi ze to bylo okropne i nie dalo sie tego przelknac. a zabieg miala ze znieczuleniem, wiadomo nic przyjemnego, ale nie jest jakos okropnie bolesny. mowi ze gorsze bylo to swinstwo do picia.

Kolonoskopia

28 paź 2012 - 22:14:43

przed samym zabiegiem trzeba pić wodę, dostaniesz specjalne preparaty i środki przeczyszczające żeby oczyścić jelito grube a przed samym zabiegiem wykonuje się lewatywę. A sama kolonoskopia to wprowadzenie rurki grubości palca przez odbyt do jelita grubego

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

halloween