Obecnie rozmawiamy o:

maszyny przemysłowe

godzinę temu

Dom - remont i budowa

godzinę temu

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:38:32

Cześć.
Słuchajcie mam pytanie.. Jak można bezpiecznie oderwać ubranie przyklejone do rany ? Jest to rana po oparzeniu ale takim konkretnym... Było to aż spalenie skóry tak że wyszła krew ( po prostu jakby zdarła się skóra ) . Teraz miejsce gdzie jest rana jest aż białe i wychodzi ropa... Nie da się tego niczym zakleić bo strupek wrasta dosłownie np w gazę. Teraz rana przyklejona jest do koszulki... Pomóżcie :(

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:42:05

Może spróbuj pod letnia wodą?

zweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:42:59

próbowałam... rana była moczona w wannie przez chwilę i nic...

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:44:38

może pójsc do lekarza? żeby krzywdy nie zrobić

zweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:46:32

wiesz ja już pytałam na ten temat lekarzy, farmaceutów... twierdzą, że najlepiej nawilżyć i ogólnie ranę zaklejać. ale jak się ją zaklei to strup wrasta w opatrunek. jeżeli się jej nie zaklei to po nocy przykleja się do ubrania... masakra jakaś normalnie.

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:50:41

Mocz pod letnią wodą ale dłuższy czas a nie chwilę, miałam kiedyś podobnie, tylko nie było to oparzenie a rozległe zdarcie i rana przykleiła mi się do gazy... Pół godziny siedzialam pod umywalką ale w końcu odeszło i nie bolało. Woda ci na pewno nie zaszkodzi a może pomóc:) Bo zrywanie tego na siłe jest złym pomysłem

zweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:52:12

wiem, że zrywanie nic nie da. Rana ciągle się przykleja i ostatnio trzeba było ją moczyć właśnie jakieś pół godziny a i tak zeszło ze strupem.. Dzisiaj jest totalna masakra. A może znacie jakieś żele np ? albo środki żeby to nie ropiało a zaczęło się ładnie goić ?

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:54:42

o losie moze sa w aptekach jakies opatrunki na oparzenia bo z tego co piszesz to to bedzie niegojaca sie rana.

zweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:58:01

dokładnie.. niegojąca się rana. dobrze to ujęłaś . Ona właśnie próbuje się goić od 2 tygodni prawie.. Właśnie nie wiem co robić bo ta rana jest dziwna.. Niby oparzona ale nie ma pęcherzy tylko zdarta skóra i krew z ropą cały czas leci :/ więc nie wiem czy traktować ją jako oparzenie czy zwykle zdarcie skóry :/

pomocy !

28 wrz 2012 - 08:59:08

kiedyś nie było żadnych leków i sikali sobie na rany podobno działało czasami nawet lekarz mówi żeby nasiusiać na ranę albo dać psu do polizana podobno też działa mi pies wylizał wielką dziurę po gwoździu a co najlepsze nie została mi nawet blizna a o żadnych żelach do gojenia nie słyszałam ale podobno jest taki żółty proszek którym się sypię na ranę i coś tam pomaga :D możesz pójść do apteki i zapytać:D

pomocy !

28 wrz 2012 - 09:00:16

a bylas u lekarza od razu po oparzeniu? w ogole to co sie stalo?

zweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy !

28 wrz 2012 - 09:00:49

dziękuje za każdą radę :) w aptece to ja jestem codziennie i ciągle innej farmaceutki pytam. Na razie najważniejsze jest żeby to odkleić a potem zacząć myśleć co zrobić żeby to zaczęło się goić...

LENIWIEC : ja piszę w sumie jakby to o mnie było ale dokładnie chodzi o mojego chłopaka, który oparzył się jakąś maszyną do szlifowania kamienia czy coś takiego...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-28 09:02 przez nat_9.

pomocy !

28 wrz 2012 - 09:00:53

Może kup sobie octenisept do psikania i neomycyne,z tym,że neomycyna chyba jest na receptę,ale może bez też można ją dostać. Mnie się tak rana strasznie kleiła jak miałam dziurę po drenie po operacji i też była masakra. Ja mocno namaczałam gazę i tak się francka trzymała,ale już lepiej odchodziło i niestety też z tą krwią i ropą.

zweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 1/5

pomocy !

28 wrz 2012 - 09:03:38

a ta neomecyna pomaga w gojeniu ? Bo to bez sensu jest takie klejenie i zrywanie w kółko . Co zrobi się strup to zaraz jest to zdarte .. :(

pomocy !

28 wrz 2012 - 09:07:14

nat_9 tak to maść z antybiotykiem mnie rana zagoiła się w tydzień,i był fajny strupek już,a gdzie masz dokładnie tę ranę?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problem