Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PFRON

04 wrz 2012 - 19:34:02

Cześć dziewczyny, słyszałam, że osoby niepełnosprawne mogą z PFRONu ubiegać się o jakieś sprzęty agd typu komputer czy telewizor. I mam pytanie czy osoby, o 2 stopniu umiarkowanym mogą się o nie ubiegać i wjaki sposób?
Jeżeli wątek założyłam w złym miejscu proszę o przeniesienie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-04 19:42 przez princesssska.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

PFRON

04 wrz 2012 - 19:45:57

nie słyszałam o takiej formie dofinansowania, wiem że refundują składki, pensje dla pracodawców no i pomoc dla osób niepełnosprawnych co mają swoje firmy. ale o sprzętach domowych czy innych to nie wiem. wejdź może na ich stronkę internetową i poprzeglądaj po formularzach może gdzieś będzie.

PFRON

04 wrz 2012 - 19:49:16

Cytat
klasiula
nie słyszałam o takiej formie dofinansowania, wiem że refundują składki, pensje dla pracodawców no i pomoc dla osób niepełnosprawnych co mają swoje firmy. ale o sprzętach domowych czy innych to nie wiem. wejdź może na ich stronkę internetową i poprzeglądaj po formularzach może gdzieś będzie.

Weszłam na stronę PFRONu i nic nie znalazłam może źle szukałam.

PFRON

04 wrz 2012 - 19:52:45

jest możliwość otrzymaina komputera ale z tego co mi wiadomo to chyba tylko osoby z grupą na wadę wzrou mogą dostać, ja miałam na kolano i powiedzieli mi że tylko sprzęt rehabilitacyjny (kule, rowerek stacjonarny, stabilizatory ) i wyjazd rhabilitacyjny refundują w iluś tam % , z tym że ja grupę miałam jakieś 1,5 roku temu ostatnio i mogło się sporo pozmieniać ;)

PFRON

04 wrz 2012 - 19:53:57

Cytat
marta_dg
jest możliwość otrzymaina komputera ale z tego co mi wiadomo to chyba tylko osoby z grupą na wadę wzrou mogą dostać, ja miałam na kolano i powiedzieli mi że tylko sprzęt rehabilitacyjny (kule, rowerek stacjonarny, stabilizatory ) i wyjazd rhabilitacyjny refundują w iluś tam % , z tym że ja grupę miałam jakieś 1,5 roku temu ostatnio i mogło się sporo pozmieniać ;)

No właśnie nie wiem ja słyszałam, że można dostać komputery lodówki i tv

PFRON

04 wrz 2012 - 19:54:02

nie wiem, moja siostra ma stopień znaczny i z tej racji co dwa lata przysługuje nam 60% zniżki na kupno komputera oraz programów niezbędnych do jej edukacji. Wydaje mi się, że jeśli napiszesz odpowiednie pisma i udowodnisz, że komputer jest niezbędny do rozwoju osoby, która się o niego ubiega, to jest szansa, że rozpatrzą to pozytywnie. Wydaje mi się, że drugi stopień też się na to łapie.

PFRON

04 wrz 2012 - 19:54:18

Spróbuj poszukać pod nazwą "Hermes" lub "Hermes 2". Mój chłopak kilka lat temu składał tam wniosek i przyznano mu dofinansowanie na laptopa. Z tym,że aby otrzymać to dofinansowanie trzeba było posiadać orzeczenie z konkretna przyczyna niepełnosprawności( coś ze wzrokiem bodajże). Jednak nie wiem czy nadal funkcjonuje ten program, więc powinnaś poszukać.

PFRON

04 wrz 2012 - 19:56:35

Raczej nie.
Zależy od programy jaki przewidują ale gruba umiarkowana to "żaden" stopień niepełnosprawności.

Jeśli chodzi o studentów ze stopniem lekkim, umiarkowanym i dalej to dostają dofinansowanie studiów jest to program student 2

Czasem były organizowane kursy na komputer, losowania komputerów, nawet aut ale na prawdę dla "chorych" osób.

Cytat
marta_dg
jest możliwość otrzymaina komputera ale z tego co mi wiadomo to chyba tylko osoby z grupą na wadę wzrou mogą dostać, ja miałam na kolano i powiedzieli mi że tylko sprzęt rehabilitacyjny (kule, rowerek stacjonarny, stabilizatory ) i wyjazd rhabilitacyjny refundują w iluś tam % , z tym że ja grupę miałam jakieś 1,5 roku temu ostatnio i mogło się sporo pozmieniać ;)
tym się PFRON nie zajmuje tylko to są podpisy z NFZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-04 19:59 przez Griber.

PFRON

04 wrz 2012 - 20:00:20

komputer,laptop owszem dostajesz jakieś ok. 800 zl. dofinansowania,
możesz ubiegać się o pralke,remont łazienki ,telewizor niestety nie:< ,jeżeli jesteś pełnoletnia to do końca wrzesnia składa się wniosek o prawo jazdy,

zweryfikowana
Posty: 450
Ostrzeżenia: 2/5

PFRON

04 wrz 2012 - 20:00:49

Pytałam mamę, bo mam siostrzyczkę chorą i załatwiałyśmy razem z nią takie rzeczy. Mówiła, że z drugim stopniem może być ciężko, ewentualnie jakieś drobniejsze rzeczy. Oczywiście przepisy się zmieniają, więc ubiegać się nie zaszkodzi, a może się uda.

Pozdrawiam!

PFRON

04 wrz 2012 - 20:04:37

Raczej sprzęt niezbędny do funkcjonowania mogą sfinansować, komputer pewnie tak jeśli jest Ci potrzebny np. do nauki czy coś. Na pewno refundują sprzęt ortopedyczny, typu aparat słuchowy, kule itd.

PFRON

04 wrz 2012 - 20:04:47

Programy realizowane obecnie


Aktywny samorząd (czytaj)
Dofinansowanie do oprocentowania kredytów bankowych dla zpch (czytaj)
Finansowanie badań, ekspertyz i analiz dotyczących rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (czytaj)
Junior - Program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów PIERWSZA PRACA (czytaj)
Program wsparcia międzynarodowych imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych organizowanych na terenie Polski (czytaj)
Program wyrównywania różnic między regionami II (czytaj)
Refundacja dodatkowych kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych w zpch (czytaj)
Refundacja kosztów wydawania certyfikatów przez podmioty uprawnione do szkolenia psów asystujących (czytaj)
Student II - Kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych (czytaj)
Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu (czytaj)
Wsparcie dla Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych (czytaj)
Wsparcie Inicjatyw (czytaj)

warto sprawdzać na ich stronie co jest obecnie realizowane

dużo osób myli pomoc od pfronu, a zwykłe dofinansowania od nfz

PFRON

04 wrz 2012 - 20:24:04

?

PFRON

04 wrz 2012 - 20:28:17

było coś takiego, ale bodajże ze 4 lata temu. teraz nie mam pojecia

PFRON

04 wrz 2012 - 20:33:25

Owszem można dostać, ale nie jest to całościowe dofinansowanie, najczęściej oni dają 60%, a Ty musisz dopłacić 40% ogólnej kwoty. Jeśli chodzi o komputer i specjalistyczny sprzęt do niego, to właśnie w tej chwili można składać wnioski. Mama ma znajomą, która ma 2 grupę i wyremontowała sobie całe mieszkanie, od łazienki po wymianę podłogi i zakup zmywarki, co wg mnie jest już lekką przesadą, ale..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Książeczka sanepidu - uaktualnienie