Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

9 ząb

09 wrz 2012 - 01:36:18

istnieją. sama mam nadzieję, że już ich nie mam, bo ósemki mam od dawna, szybko mi wyszły, bo czytałam, że niektórym to dopiero po 30stce się wyżynały

9 ząb

09 wrz 2012 - 03:08:15

A ja mam 4 ósemki. Nie muszę wspominać, że jak to u tych zębów bywa rosną inaczej (a może ja mam za małą szczękę).

9 ząb

09 wrz 2012 - 07:47:10

Istnieje. Jednaj jest to ewenement. Profesorka z biomedycyny nam opowiadała, że jednemu gościowi wyrósł 9 ząb (a miał już komplet 4 x 8) i ktoś tam (ze sfery naukowej) chciał mu mnóstwo kasy zapłacić za to, że nie wyrwie tego zęba tylko po śmierci jego szczękę wezmą sobie dla potomności. Jednak bo długiej walce z niesamowitym bólem tejże właśnie 9-tki gość nie wytrzymał już i ją usunął.

9 ząb

21 wrz 2012 - 22:50:11

Cytat
Reika
Istnieje. Jednaj jest to ewenement. Profesorka z biomedycyny nam opowiadała, że jednemu gościowi wyrósł 9 ząb (a miał już komplet 4 x 8) i ktoś tam (ze sfery naukowej) chciał mu mnóstwo kasy zapłacić za to, że nie wyrwie tego zęba tylko po śmierci jego szczękę wezmą sobie dla potomności. Jednak bo długiej walce z niesamowitym bólem tejże właśnie 9-tki gość nie wytrzymał już i ją usunął.


aaa dobre! :)

9 ząb

21 wrz 2012 - 22:54:37

jest cos takiego jak zeby nadliczbowe. moga rosnac obok normalnych, niekoniecznie w dziwnych miejscach
przeciez to sie czesto zdarza, moj brat tak ma, nie wiem co wy piszecie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-21 22:55 przez crystalised.

9 ząb

21 wrz 2012 - 23:02:06

Cytat
crystalised
jest cos takiego jak zeby nadliczbowe. moga rosnac obok normalnych, niekoniecznie w dziwnych miejscach
przeciez to sie czesto zdarza, moj brat tak ma, nie wiem co wy piszecie.

dla 'każdego' jest to bynajmniej dziwne zjawisko, a dla Ciebie analizując po komentarzu - naturalna, oczywista oczywistość


nie mniej jednak dla mnie jest totaaaalnym szokiem ..

Pozdrawiam :)

9 ząb

27 paź 2012 - 15:53:00

mi właśnie zaczął rosnąć, tak mi się wydaje, bo dziąsło za 8 bardzo boli i troszkę mi spucło :(

9 ząb

27 paź 2012 - 15:56:07

Cytat
agata1281
Nie,nie bolało ,bo miała znieczulenie haha

wyrywanie nie boli, bol pojawia sie pozniej :D

9 ząb

27 paź 2012 - 15:57:23

a koniecznie trzeba je wyrywać?

9 ząb

28 paź 2012 - 22:33:32

bardzo sporo osób ma problemy z ósemkami, bo krzywo rosną albo bardzo łatwo się psują. podejrzewam, że z 9tkami problem jest większy, więc lepiej usuwać.

9 ząb

28 paź 2012 - 22:59:08

Cytat
folmanowa
a koniecznie trzeba je wyrywać?


póki nie dają o sobie we znaki,proponuję nie ruszać :(

9 ząb

28 paź 2012 - 23:07:44

pojęcia nie mam ale mam nadzieję że się nie dowiem z autopsji bo właśnie pożegnałam się z dwoma ósemkami i wolałabym już więcej nie odwiedzać chirurga szczękowego.

9 ząb

05 lip 2013 - 20:08:17

Witam w Klubie Nadliczbowych Zębów.
Ja również niedawno odkryłam 9-tego zęba! :) Wyrzynają mi się dwa na górze - jednocześnie. Boli niezmiernie i w zasadzie nie mam pomysłu, co z nimi zrobić?!
:(

Pozdrawiam,
E.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-05 20:10 przez Evoline.

9 ząb

05 lip 2013 - 20:20:22

Polecam wizytę u chirurga stomatologicznego;) Pewnie będziesz musiał zrobić zdjęcie panoramiczne, żeby zobaczyć jak są położone. Takie zęby zwykle nie mają większego znaczenia, a często są przyczyną właśnie dolegliwości bólowych. Lepiej je usunąć niż cierpieć;) i np. kilka razy w roku brać antybiotyk z powodu stanu zapalenia jakie powodują. Na razie ratuj się środkami przeciwbólowymi. Możesz jeszcze sobie płukać jamę ustną jakąś płukanką o działaniu antyseptycznym np. Dentosept.
Pozdrawiam ;-)

9 ząb

06 lip 2013 - 10:13:56

Wielkie dzięki za odpowiedź :) Wyczytałam, że pojawienie się zębów nadliczbowych o nieprawidłowej budowie albo prawidłowo zbudowanych zębów dodatkowych, nosi nazwę: HIPERDONCJA
Więcej informacji na temat tego zaburzenia znajduje się np. w Wiki i na portalach dentystycznych.

Spróbuję poczekać do pojawienia się zębów, bo jak narazie są schowane pod powierzchnią dziąsła, czuję tylko "namacalnie", że rośnie duży zdrowy ząb :)
Pozostaje mi łykać środki przeciwbólowe i poczekać, aż to nadliczbowe cudo się wyłoni ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WIELKI SINIAK ;(