Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

o maj gosz.. mam to samo. I ta mina ;o kocham tak robić, dobrze że mi przypomniałaś ;d
chociaż wiem, że to straszne :P
Ale mi się wydaje, że jak chodzę do szkoły to częściej tak robię.. przez wakacje chyba mniej ;d
więc wychodzi, że robię to jak mi się nudzi, albo z nerwów :)

Cytat
magodzianka
Też myślałam, że jestem z tym sama. :D Przez wiele lat miałam ten problem, kilka razy 'rzuciłam', ale do tego wracałam. Jeszcze w tym roku znów zaczęłam, ale na szczęście znów przestałam. To jest straszne... Słoną rzecz zjeść, to udręka...
Ale pomyślałam sobie, że pewnie chłopak może czuć jak się całujemy czy coś i wtedy od razu przestawałam. :D Choć nigdy mi nie zwrócił na to uwagi, to jednak sama się z tym niekomfortowo czułam.
A poza tym wydaje mi się, że przy takim przygryzaniu zapach z ust się zmienia, na gorsze oczywiście...

Trzymam za Was kciuki! :*
Dokladnie , jak dzisiaj tylko wzielam gryza pomidora , oczywiscie z sola to od razu mi przeszla ochota na jedzenie :( Wlasnie ja tez tego nie robilam zbyt czesto jak bylam z chlopakiem , a teraz jak wyjechal to non stop , jak on zauwzyl tylko ze to robie to sciskal mi twarz zebym tak nie robila i skutkowalo hah ...
Czasami jak siedze i przegryzam warge , jak juz oczywiscie jestem tego swiadoma ze to robie , to mysle sobie : aha , jeszcze tej czesci ust nie przegryzlam , musze to zrobic . Wiem glupie xd . To juz chhyba uzaleznienie , jakies odstresowanie sie , ale wolalabym co innego chyba robic , mniej sie okaleczajac :P

zauważyłam teraz u siebue, że jak to czytam i jestem świadoma, że to mój problem i jak nagle chcę przygryć policzki to nabieram powietrza w usta i oddalam poliki jak najdalej od zębów :D

też tak mam. Jedyne co sprawia że tego nie robie to szminka na ustach. Kiedy ją mam po prostu nie gryze. Nie wiem czy to dlatego że są delikatne, nie 'kleją się'. W każdym bądź razie, szminka mnie od tego ratuje ;p

Mi to pewnie by nie pomogla nawet i szminka ani pomadka , bo jak by byla smaczna to bym ja zlizala , a jak szminka to zaraz by byla wytarta bo bym chciala gryzc :( No nie wiem , moze jakis lizak , albo jakis patyczek w buzi? ale tez ciagle w ustach trzymac tego nie bedziemy ;p

Ja też tak robię, ale nie z nerwów, ot tak po prostu i nie wiem jak się oduczyć tego cholerstwa ;/

Też myślałam że co tam szminka. Ale faktycznie zauważyłam, że kiedy ją mam to nie gryzę. Pomadka czy błyszczyk już takich właściwości niestety nie mają.

Najgorsze jest to , ze kiedy gryzie sie te wargi to strasznie okropnie to z boku wyglada . Czasami jak robie to w szkole to mysle ze jak ktos sie na mnie patrzy to mysli , ze jestem jakas nie tego ;| A potrafie tak wykrzywic twarz obgryzajac wargi , ze wygladam jak ufo . No i druga sprawa to ten nieprzyjemny zapach , tez mi sie wydaje , ze sie po tym zmienia .

ja tez tak robilam ladne kilka lat, według mnie jest to autoagresja związana z jakims problemem,podświadomie nienawidzimy siebie za cos, w moim przypadku po zwalczeniu problemu przestalam obgryzac wargi nawet nie wiedzialam kiedy, a nie potrafilam sobie z tym nalogiem poradzic kilka lat. Moze byc tez na tle nerwowym.

tez mam ten problem ;p zwykle to robie jak sie denerwuje ,ale ostatnio tez jak sie nudze hahah ;p nie wiem jak z tym skonczyc xd

Cytat
notforyoubabyy
też mam ten problem ;/

To choroba, nie pamiętam dokładnej nazwy, dermo/a cośtam, polega na tym że chory obsesyjnie gryzie skórę wewnątrz ust - wargi, policzki a także na palcach. Jest na podłożu psychicznym, ja gryzę palce i skórę wewnątrz ust ale to ze względu na nerwicę. Być może też na nią cierpisz, może to zabrzmi głupio ale lepiej iść z tym do lekarza, u mnie doszła do takiego stopnia że mam poważne problemy z oddychaniem w sytuacjach które mnie stresują, nawet mało.

http://dentopedia.edu.pl/?tag=gryzienie-warg znalazlam w intenecie :D sobie poczytam , moze dowiemy sie czegos nowego , ciekawego ;D

Cytat
uleczka155
Najgorsze jest to , ze kiedy gryzie sie te wargi to strasznie okropnie to z boku wyglada . Czasami jak robie to w szkole to mysle ze jak ktos sie na mnie patrzy to mysli , ze jestem jakas nie tego ;| A potrafie tak wykrzywic twarz obgryzajac wargi , ze wygladam jak ufo . No i druga sprawa to ten nieprzyjemny zapach , tez mi sie wydaje , ze sie po tym zmienia .
Miałam tak samo, wykrzywiałam buzię na wszystkie strony, oczywiście pomagałam sobie paluchami, żeby przyciągnąć policzek.
A serio, zapach w ustach się przez to pogarsza...
Najgorsze jest, jak już obgryziesz te farfocle, które Ci wystają, jest 'gładko', a na drugi dzień narasta szorstka skórka, którą znowu ogryzasz i tak w kółko... Ja już kilka razy po prostu przestałam tę skórkę dotykać, ale ciężko było...


Cytat

Powstające rany na wewnętrzych stronach policzków, które nie są nigdy do końca zagojone prowadza do powstania infekcji bakteryjnych, grzybiczych, zakażeń przewodu pokarmowego a nawet w dramatycznych sytuacjach do zmian nowotworowych.
źródło: http://obgryzaniepaznokci.pl/obgryzanie-warg-i-policzkow-przyczyny



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-03 23:34 przez magodzianka.

Cytat
magodzianka
Cytat
uleczka155
Najgorsze jest to , ze kiedy gryzie sie te wargi to strasznie okropnie to z boku wyglada . Czasami jak robie to w szkole to mysle ze jak ktos sie na mnie patrzy to mysli , ze jestem jakas nie tego ;| A potrafie tak wykrzywic twarz obgryzajac wargi , ze wygladam jak ufo . No i druga sprawa to ten nieprzyjemny zapach , tez mi sie wydaje , ze sie po tym zmienia .
Miałam tak samo, wykrzywiałam buzię na wszystkie strony, oczywiście pomagałam sobie paluchami, żeby przyciągnąć policzek.
A serio, zapach w ustach się przez to pogarsza...
Najgorsze jest, jak już obgryziesz te farfocle, które Ci wystają, jest 'gładko', a na drugi dzień narasta szorstka skórka, którą znowu ogryzasz i tak w kółko... Ja już kilka razy po prostu przestałam tę skórkę dotykać, ale ciężko było...


Cytat

Powstające rany na wewnętrzych stronach policzków, które nie są nigdy do końca zagojone prowadza do powstania infekcji bakteryjnych, grzybiczych, zakażeń przewodu pokarmowego a nawet w dramatycznych sytuacjach do zmian nowotworowych.
źródło: http://obgryzaniepaznokci.pl/obgryzanie-warg-i-policzkow-przyczyny
hahah jak czytam to co napisalas , to tak jakbym czytala to co ja robie ;p Tak samo mam z pomaganiem sobie palcami , bo az sie chce dalej sie dostac ;D Bledne kolo normalnie.... Wiemy , ze to zle ale i tak to robimy , cos okropnego ;p

Jak przeczytalam o tych zmianach nowotworowych to az sie przerazilam ;/ . Ale mysle , ze to tylko 1 na 100000000 przypadkow , przynajmniej mam nadzieje , w sumie to jakas motywacja zeby tego nie robic .
Zaraz zaraz i tak to robie:( xd

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gorący problem