Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

zakupy internetowe

10 minut temu

Budowa domu

15 minut temu

Projekt wnętrza

48 minut temu

usługi stomatologiczne

51 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:18:09

Więc... mam 18 lat i od ostatnich kilku dni stwierdzam u siebie hemoroidy zewnetrzne. Na poczatku gdy chodzilam, siadalam, lezalam itp. odczuwałam może nie tyle, co ból ale spory dyskomfort, później zaczęło troszke swędziec. Koło odbytu mam niewielką taką "gulkę" ( UWAGAzły/color] WSTAWIĘ ZDJĘCIE Z INTERNETU, JAK TO MNIEJ WIECEJ WYGLĄDA U MNIE!!!) nie mam żadnej maści w domu, więc smaruje ostatnio to rano i wieczorem maścią clotrimazolum (wiem,że ona jest raczej na grzybice pochwy itp.) i po niej ani nie swędzi, ani nie ma dyskomfortu itp. ta gulka wydaje mi się, że troszkę się zmniejszyła, ale póki co nie chce całkiem zniknąć. Na rynku jest tyle czopków i maści bez recepty, że nie wiem co kupić :( Dlatego bardzo was proszę o pomoc. Nie chce iść z tym do lekarza, bo wstydzę się pokazywać komuś obcemu swój odbyt -,- mamie narazie też nie mówiłam... Chciałabym na początku spróbować sama się "wyleczyć".
Z góry dziękuję za rady, co do tego jaką maść / czopki(?) powinnam kupić.

Ps. jednak wstawię link do tego zdjecia (oczywiscie u mnie to nie jest identyczne, ale tak mniej wiecej - podobne). Więc jeśli ktoś nie chce na takie rzeczy patrzeć niech nie wchodzi w link. (usuńcie spacje)
---> http:// www.euro-klinika.pl/_duze.php?podpis=żylaki-zewnętrzne-odbytu&foto2=galeria/1/3_IMG_6808.jpg

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:24:32

Hemoroidy to juz przypadłosc codzienna , prawie co 5-10 osoba na to choruje i nie ma tu czego wstydzic tylko isc do lekarza ktory ogladnie w jakim stanie jest twój hemoroid i przepisze masci czy czopki - na forum nikt ci nie udzieli porady lekarskiej bo nikt nie jest lekarzem proktologiem :)

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:24:56

jest wiele maści dostępnych na rynku. ja z tym problemem miałam mały epizod i lekarz zalecił cyclo 3 fort - tabletki.i muszę przyznać, że ustąpiło. natomiast pani w aptece mówiła, że poleca również maści ponieważ niektóre mają lepsze działanie niż tabletki - dała posterisan.

Cytat
_berserk5
Hemoroidy to juz przypadłosc codzienna , prawie co 5-10 osoba na to choruje i nie ma tu czego wstydzic tylko isc do lekarza ktory ogladnie w jakim stanie jest twój hemoroid i przepisze masci czy czopki - na forum nikt ci nie udzieli porady lekarskiej bo nikt nie jest lekarzem proktologiem :)

to też prawda ;)
w końcu temu lekarzowi takie zjawisko nie jest obce ;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-13 10:26 przez jnkana.

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:28:27

POMAGA SMAROWANIE MIODEM NIE MIAŁAM HEMOROIDÓW ALE JAK LEZAŁAM PO PORODZIE TO NIE JEDNA KOBIETA MIAŁA TAM HEMOROIDY WŁASNIE PRZEZ CIĄŻE.I LEKARZE KAZALI MIODEM SMAROWAĆ

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:29:12

ehhh, jak możesz się wstydzić lekarza??
do ginekologa też nie pójdziesz? :|

zamiast czytać cuda w internecie, umów się lepiej na wizytę, będziesz potem o niebo spokojniejsza.
bo stawianie sobie samemu diagnozy na podstawie jakichś tam informacji raczej na dobre Ci nie wyjdzie.. a chyba lepiej wziąć się za to już teraz póki problem nie jest bardzo poważny (oby) ;]

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:34:57

wiem , że powinnam iść do lekarza, ale nawet nie wiem gdzie jakiś u mnie w mieście jest dobry ;/ i oczywiście wolałabym do kobiety... Ale tak jak wspomniałam wolałabym na początek sama spróbować to wyleczyć, a jak nie pomoże to dopiero wtedy iść...

A tak w ogóle, jak wygląda wizyta u proktologa?

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:40:27

Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:44:09

należy się bezwzględnie skonsultować z lekarzem. Same hemoroidy nie bolą – wywołują świąd

Czego należy unikać i o co należy zadbać:
- Nie należy zbyt długo przebywać w pozycji siedzącej
- Warto zrezygnować z czytania w toalecie
- Eliminować biegunki, zaparcia i silne wzdęcia dzięki stosowaniu odpowiedniej diety
- Spożywać odpowiednią ilość płynów (najlepiej unikać jednak mocno słodzonych i gazowanych napojów)
- Ograniczyc używki (alkohol, kawa)
- Zadbać o regularność posiłków (najlepiej jeść o stałych porach)
- Dbać o prawidłową wagę ciała
- Pamiętać o aktywności fizycznej kilka razy w tygodniu

mi lekarz zapisał ( niestety kazał mi brać juz te tabletki do końca życia)
Procto-Glyvenol czopki na hemoroidy
DIH tabletki na żylaki hemoroidy diosmina
Diosminex

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:44:23

Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:48:31

Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:52:28

Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

a ten diohespan to to jest maść czy tabletki?

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:59:21

Cytat
jnkana
jest wiele maści dostępnych na rynku. ja z tym problemem miałam mały epizod i lekarz zalecił cyclo 3 fort - tabletki.i muszę przyznać, że ustąpiło. natomiast pani w aptece mówiła, że poleca również maści ponieważ niektóre mają lepsze działanie niż tabletki - dała posterisan.
Cytat
_berserk5
Hemoroidy to juz przypadłosc codzienna , prawie co 5-10 osoba na to choruje i nie ma tu czego wstydzic tylko isc do lekarza ktory ogladnie w jakim stanie jest twój hemoroid i przepisze masci czy czopki - na forum nikt ci nie udzieli porady lekarskiej bo nikt nie jest lekarzem proktologiem :)

to też prawda ;)
w końcu temu lekarzowi takie zjawisko nie jest obce ;D

niby z jednej strony powinna isc do lekarza, ale zanjac polskie realia lekarz może wypisac cos, co sporo kosztuje, a nie zawsze pomoże. A przecież dziewczyna ma 18 lat, nie pracuje, wiec na początke moze warto, aby kupila sobie cos bez recepty i spróbowala tańszych rzeczy

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 11:02:00

Cytat
pietrucha12
Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

a ten diohespan to to jest maść czy tabletki?

Tabletki, jest ich 30szt. tam jest napisane, że w przypadku hemoroidów brać chyba 2 dziennie, ale ja brałam tylko 1 jak przy żylakach na nogach i w miesiąc pozbyłam się tego;)

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 11:04:28

Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

a ten diohespan to to jest maść czy tabletki?

Tabletki, jest ich 30szt. tam jest napisane, że w przypadku hemoroidów brać chyba 2 dziennie, ale ja brałam tylko 1 jak przy żylakach na nogach i w miesiąc pozbyłam się tego;)

bardzo dziekuje ;)

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 11:04:35

tez brałam diohespan, dih i diosminex i pomagaly ale na jakis czas także to tez nie zawsze rozwiązanie problemu. tez sie zbieram do lekarza od kilku miesiecy juz:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Próchnica mi wypadła