Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:18:09

Więc... mam 18 lat i od ostatnich kilku dni stwierdzam u siebie hemoroidy zewnetrzne. Na poczatku gdy chodzilam, siadalam, lezalam itp. odczuwałam może nie tyle, co ból ale spory dyskomfort, później zaczęło troszke swędziec. Koło odbytu mam niewielką taką "gulkę" ( UWAGAzły/color] WSTAWIĘ ZDJĘCIE Z INTERNETU, JAK TO MNIEJ WIECEJ WYGLĄDA U MNIE!!!) nie mam żadnej maści w domu, więc smaruje ostatnio to rano i wieczorem maścią clotrimazolum (wiem,że ona jest raczej na grzybice pochwy itp.) i po niej ani nie swędzi, ani nie ma dyskomfortu itp. ta gulka wydaje mi się, że troszkę się zmniejszyła, ale póki co nie chce całkiem zniknąć. Na rynku jest tyle czopków i maści bez recepty, że nie wiem co kupić :( Dlatego bardzo was proszę o pomoc. Nie chce iść z tym do lekarza, bo wstydzę się pokazywać komuś obcemu swój odbyt -,- mamie narazie też nie mówiłam... Chciałabym na początku spróbować sama się "wyleczyć".
Z góry dziękuję za rady, co do tego jaką maść / czopki(?) powinnam kupić.

Ps. jednak wstawię link do tego zdjecia (oczywiscie u mnie to nie jest identyczne, ale tak mniej wiecej - podobne). Więc jeśli ktoś nie chce na takie rzeczy patrzeć niech nie wchodzi w link. (usuńcie spacje)
---> http:// www.euro-klinika.pl/_duze.php?podpis=żylaki-zewnętrzne-odbytu&foto2=galeria/1/3_IMG_6808.jpg

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:24:32

Hemoroidy to juz przypadłosc codzienna , prawie co 5-10 osoba na to choruje i nie ma tu czego wstydzic tylko isc do lekarza ktory ogladnie w jakim stanie jest twój hemoroid i przepisze masci czy czopki - na forum nikt ci nie udzieli porady lekarskiej bo nikt nie jest lekarzem proktologiem :)

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:24:56

jest wiele maści dostępnych na rynku. ja z tym problemem miałam mały epizod i lekarz zalecił cyclo 3 fort - tabletki.i muszę przyznać, że ustąpiło. natomiast pani w aptece mówiła, że poleca również maści ponieważ niektóre mają lepsze działanie niż tabletki - dała posterisan.

Cytat
_berserk5
Hemoroidy to juz przypadłosc codzienna , prawie co 5-10 osoba na to choruje i nie ma tu czego wstydzic tylko isc do lekarza ktory ogladnie w jakim stanie jest twój hemoroid i przepisze masci czy czopki - na forum nikt ci nie udzieli porady lekarskiej bo nikt nie jest lekarzem proktologiem :)

to też prawda ;)
w końcu temu lekarzowi takie zjawisko nie jest obce ;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-13 10:26 przez jnkana.

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:28:27

POMAGA SMAROWANIE MIODEM NIE MIAŁAM HEMOROIDÓW ALE JAK LEZAŁAM PO PORODZIE TO NIE JEDNA KOBIETA MIAŁA TAM HEMOROIDY WŁASNIE PRZEZ CIĄŻE.I LEKARZE KAZALI MIODEM SMAROWAĆ

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:29:12

ehhh, jak możesz się wstydzić lekarza??
do ginekologa też nie pójdziesz? :|

zamiast czytać cuda w internecie, umów się lepiej na wizytę, będziesz potem o niebo spokojniejsza.
bo stawianie sobie samemu diagnozy na podstawie jakichś tam informacji raczej na dobre Ci nie wyjdzie.. a chyba lepiej wziąć się za to już teraz póki problem nie jest bardzo poważny (oby) ;]

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:34:57

wiem , że powinnam iść do lekarza, ale nawet nie wiem gdzie jakiś u mnie w mieście jest dobry ;/ i oczywiście wolałabym do kobiety... Ale tak jak wspomniałam wolałabym na początek sama spróbować to wyleczyć, a jak nie pomoże to dopiero wtedy iść...

A tak w ogóle, jak wygląda wizyta u proktologa?

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:40:27

Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:44:09

należy się bezwzględnie skonsultować z lekarzem. Same hemoroidy nie bolą – wywołują świąd

Czego należy unikać i o co należy zadbać:
- Nie należy zbyt długo przebywać w pozycji siedzącej
- Warto zrezygnować z czytania w toalecie
- Eliminować biegunki, zaparcia i silne wzdęcia dzięki stosowaniu odpowiedniej diety
- Spożywać odpowiednią ilość płynów (najlepiej unikać jednak mocno słodzonych i gazowanych napojów)
- Ograniczyc używki (alkohol, kawa)
- Zadbać o regularność posiłków (najlepiej jeść o stałych porach)
- Dbać o prawidłową wagę ciała
- Pamiętać o aktywności fizycznej kilka razy w tygodniu

mi lekarz zapisał ( niestety kazał mi brać juz te tabletki do końca życia)
Procto-Glyvenol czopki na hemoroidy
DIH tabletki na żylaki hemoroidy diosmina
Diosminex

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:44:23

Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:48:31

Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:52:28

Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

a ten diohespan to to jest maść czy tabletki?

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 10:59:21

Cytat
jnkana
jest wiele maści dostępnych na rynku. ja z tym problemem miałam mały epizod i lekarz zalecił cyclo 3 fort - tabletki.i muszę przyznać, że ustąpiło. natomiast pani w aptece mówiła, że poleca również maści ponieważ niektóre mają lepsze działanie niż tabletki - dała posterisan.
Cytat
_berserk5
Hemoroidy to juz przypadłosc codzienna , prawie co 5-10 osoba na to choruje i nie ma tu czego wstydzic tylko isc do lekarza ktory ogladnie w jakim stanie jest twój hemoroid i przepisze masci czy czopki - na forum nikt ci nie udzieli porady lekarskiej bo nikt nie jest lekarzem proktologiem :)

to też prawda ;)
w końcu temu lekarzowi takie zjawisko nie jest obce ;D

niby z jednej strony powinna isc do lekarza, ale zanjac polskie realia lekarz może wypisac cos, co sporo kosztuje, a nie zawsze pomoże. A przecież dziewczyna ma 18 lat, nie pracuje, wiec na początke moze warto, aby kupila sobie cos bez recepty i spróbowala tańszych rzeczy

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 11:02:00

Cytat
pietrucha12
Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

a ten diohespan to to jest maść czy tabletki?

Tabletki, jest ich 30szt. tam jest napisane, że w przypadku hemoroidów brać chyba 2 dziennie, ale ja brałam tylko 1 jak przy żylakach na nogach i w miesiąc pozbyłam się tego;)

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 1/5

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 11:04:28

Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
ShinaX
Cytat
pietrucha12
Cytat
malvika07
Spróbuj maść bez recepty Procto Hemolan

jest skuteczna? Stosowałaś ją? A ile mniej więcej kosztuje?

Ojj mi np w ogóle nie pomogło ;/ a dotego maść jest nieprzyjemna w aplikacji i takie dziwne uczucie jest później, mi pomógł Diohespan max, on jest ogólnie jest na żylaki, mi wyleczył hemoroidy raz na zawsze. ok 30zł

a ten diohespan to to jest maść czy tabletki?

Tabletki, jest ich 30szt. tam jest napisane, że w przypadku hemoroidów brać chyba 2 dziennie, ale ja brałam tylko 1 jak przy żylakach na nogach i w miesiąc pozbyłam się tego;)

bardzo dziekuje ;)

Hemoroidy POMOCY

13 lip 2012 - 11:04:35

tez brałam diohespan, dih i diosminex i pomagaly ale na jakis czas także to tez nie zawsze rozwiązanie problemu. tez sie zbieram do lekarza od kilku miesiecy juz:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Próchnica mi wypadła