Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:20:35

Mam takie pytanie czy korek w uchu moze sie sam usunac ? ;)
Bo od dluzszego czasu mialam problemy z uchem <niedosluch, szumienie, bol> i wczoraj bylam u lekarza i stwierdzil ze w lewym uchu mam tak duzy korek ze nie moze dostrzec czy moja blona bebenkowa jest zdrowa czy nie mam jakiegos zapalenia lub uszkodzenia <bo objawy na to wskazuja, szum i bol> a w prawym uchu korek mam juz na wielkosci 1/3 przewodu.. xd Sam nie mogl mi usunas korka bo jedynym rozwiazaniem byloby plukanie, a poniewaz niewiadomo co kryje sie za tym korkiem, to niebezpiecznie bylo plukac wiec dal mi skierowanie do laryngologa. Zarejstrowalam sie i jutro mam isc, tylko ze dzisiaj jak bylam na spacerze cos jakby nagle peklo mi w uchu i zaczelam normalnie slyszec ; o Teraz na to ucho juz slysze normalnie + szumienie..
Dlaczego mi sie tak stalo, skoro ten korek uniemozliwial mi normalny sluch ?
Miala ktoras z was juz cos takiego ? Powinnac isc jutro czy juz sobie odpuscic skoro normalnie slysze.. z szumieniem da sie zyc xd


Przepraszam za brak polskich znakow..

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:23:53

nie mialam,
ale jak juz sie zarejestrowalas to idz i dowiesz sie wszystkiego, moze to przejsciowe polepszenie, lepiej sprawdzic, dmuchac na zimne

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:24:12

idz bez zstanowieni z uszkami nie ma zartów

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:24:30

o.o nie wiem i nie miałam, ale i tak na twoim miejscu poszłabym do lekarza.

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:25:50

moj chlopak mial cos takiego nic nie slyszal na lewe ucho poszlam do apteki kupilam mu parafine podgrzewalam ja i wlewal do ucha po patu chwilach plukal woda ze strzykawki lecialo z ucha ze szok ten wosk i wgl. ale zaczal slyszec :)
a i jeszcze lekarz bedzie ci kazal zmiekczyc ten korek parafina wlasnie przed czyszczeniem u lekarza i nie uzywaj wacikow do uszu bo wosk zapychasz a nie czyscisz ucha



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 21:28 przez patrys23ka.

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:26:26

idź do lekarza,nie lekceważ tego

zweryfikowana
Posty: 118
Ostrzeżenia: 1/5

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:27:48

tak się robi od nadmiernego czyszczenia uszu patyczkami do mycia, laryngolog przepłucze i będzie ok, ale nie będzie to za przyjemne :)

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:28:00

miałam plukane ucho kiedys kiedys bo jak ziewałam to tak strzelało, bo zawsze czyściłam pałkami do uszu a jak wiadomo one wpychają woskowinę do ucha a nie wypychają.Za niedługo sama musze się wybrać na płukanie uszu do laryngologa,zawsze takie kuracje sobie robie prywatnie i nie mam zadnych zastrzezen do tego,tyle,ze strzykawką płukanie nie zbyt przyjemne ;D

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:28:21

Jak już masz wizytę umówioną to idź. Pewnie Ci się ten korek przesunął lub zmienił kształt. Laryngolog wyjmie Ci zalegającą wydzielinę takim przyrządem (jak długa igła :)) ale nie ma się czego bać, bo jest to bezbolesne.

Idź, bo niedługo jak zmoczysz ucho lub będziesz spała na tym boku może być to samo co wcześniej.

Następnym razem nie używaj patyczków do czyszczenia tylko kup specjalny płyn w aptece bez recepty.

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:29:14

jezeli lekarz mowil ze bebenek moze byc uszkodzony to samemu nie ma co płukać to bardzo niebezpieczne, piszesz ze z szumem da sie zyc ja za pozno sie zorientowalam i słysze na jedno ucho i tez zyje ale nie jest juz tak przyjemnie

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:31:12

Z uszami lepiej samemu nie eksperymaetowac, idź więc do lekarza.

Korek w uchu !

12 lip 2012 - 21:43:58

Też tak miałam.Ja od dziecka jeździłam po laryngologach i mam niedosłuch lewego ucha z powodu błędu lekarza,tak mi wyczyścił uszko:(...ostatnio nawet byłam na usuwaniu bo samo płukanie nie pomaga-wydziela mi się nadmiar woskowiny.Idź koniecznie do laryngologa ...długo męczyłam się z tą"głuchotą aż kiedyś przyszła sąsiadka i zrobiła mi świecowanie:)pomaga na długo zanim znowu się zapcha przewód słuchowy.Kawałek płótna obtaczała w rozpuszczonym wosku,wkładała do ucha i podpalała:)to działa na zasadzie komina,podciśnienie wyciąga ten wosk na zewnątrz....w aptekach są dostępne takie"świece".Tylko laryngolodzy na to krzywo patrzą ale mi ta metoda pomaga już wiele lat:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pasta do zębów