Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Od jakiegoś czasu - ok 3 lat, obserwuję na boku swoich stóp (tak, między wierzchnią stroną stopy a podeszwą) gulki (sporej wielkości). Gulki wydają się być chrząstkami, wystają nad powierzchnię stopy. Wygląda to bardzo brzydko przy sandałach. Z drugiej strony wcale mnie nie boli.
Co to może być (deformacja stopy, wada wrodzona, nabyta - z obu stron gulki są tej samej wielkości, trochę się powiększyły) i co mam z tym zrobić? Chirurg, można to jakoś skorygować ortopedycznie?

zweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 2/5

mam to samo! odkąd pamiętam, jakby dwie kostki

zweryfikowana
Posty: 189
Ostrzeżenia: 1/5

mojej kolezance wyrastały "dodatkowe"kostki, usunela operacyjnie

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Haluksy. Są na to specjalne aparaty. z czasem zaczną boleć.

j.w. odciski które nie bolą i już nie zejdą

Nie, nie. To na 100% nie haluksy. Kostki mam od strony zewnętrznej (tzn na prawej stopie od strony prawej, na stopie lewej od strony lewej) w połowie stopy, licząc od małego palca do pięty.
Dubraniac - byłaś z tym u lekarza?

zweryfikowana
Posty: 392
Ostrzeżenia: 1/5

o jejku to dziwne. idź do lekarza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 23:09 przez oLyaa0103.

zweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 2/5

ale haluksy pojawiają się w okolicach palców a nie kostki ?

mogą to też być zmiany reumatyczne, ja mam takie na palcach u stóp

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Haluks.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 23:12 przez monikaaaa149.

zweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Tan-chan
Nie, nie. To na 100% nie haluksy. Kostki mam od strony zewnętrznej (tzn na prawej stopie od strony prawej, na stopie lewej od strony lewej) w połowie stopy, licząc od małego palca do pięty.
Dubraniac - byłaś z tym u lekarza?

byłam, proponował usunięcie, ale nie zdecydowałam się, i teraz znów się wybieram do innego, zobaczę co powie

Moj brat ma takie gulki przy duzych palcach stop, wyglada to jak by mial podwojne palce. Lekarz mu powiedzial, ze to od grania w pilke i niewygodnych butow. W pilke juz dawno nie gra a gule sa nadal. nic go to nie boli ale wglada okropnie.
Czytalam ostatnio artukol o tłuszczakach (na onecie był) i to bylo podobne.

miałam kiedyś gulki na dużym palcu u stopy i trochę poniżej. Ale to były takie bardziej narośla, i same zeszły :b

Ja...właśnie byłam u lekarza, ale kompletnie nie wiedział co to i kazał przyjść za jakiś czas. Dlatego w ogóle założyłam tutaj temat.
PS. Znalazłam aparat, więc pokazuję jak to wygląda.(Stopy są dziwnie opalone z powodu butów =]) - to to zgrubienie na dole zdjęcia w połowie stopy. W rzeczywistości jest większe.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 23:32 przez Tan-chan.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Apel o krew. Pilnie potrzebna grupa 0 Rh-