Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

transportery taśmowe

32 minut temu

sprawdzony stomatolog

35 minut temu

sklep detailingowy

59 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zatrzymana woda w organiźmie

10 lip 2012 - 12:09:36

z tego co wiem, to u kobiet woda zatrzymuje się w organizmie przed okresem i wtedy, gdy po prostu za mało pijemy... Więc moim zdaniem...pij;)

zatrzymana woda w organiźmie

10 lip 2012 - 12:09:39

dziękuje za wszystkie porady.
jutro idę zbadać się jeszcze pod względem hormonów, aczkolwiek wolałabym żeby to nie była sprawka nieprawidłowo działającej tarczycy...

Cytat
fajnakropka
natalie zasięgnij opinii innego lekarza, powinnaś brać leki moczopędne, 20kg wody to naprawdę bardzo dużo. Nie jestem lekarzem, ale po tacie widziałam co działo się, jak pił wodę tak jak mu kazali w tym jednym szpitalu :/ A po szpitalu w tym drugim miejscu wrócił w naprawdę dobrej formie i o wiele kilogramów lżejszy.

fajnakropka własnie idę jutro, bo jednak 20 kg wody, przed okresem + 3kg to jest nie do uwierzenia... jak mnie przybywało myślałam że to tłuszczyk, ale zawsze starałam sie ograniczac weglowodany i tłuszcze, takze głupia byłam ze czekałam do chwili jak sie jej uzbierało 20 kg:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-10 12:12 przez natalie388.

zatrzymana woda w organiźmie

10 lip 2012 - 12:12:07

*z tym szpitalem to zależy, jak nerki siadają to faktycznie się ogranicza płyny, a jeśli przyczyna jest inna to w celu regulacji nawodnienia się dużo pije i ogranicza sód. może idź do lekarza i niech znajdzie przyczynę

zatrzymana woda w organiźmie

10 lip 2012 - 12:17:06

hehehe a ja przeczytałam tytuł zamiast "zatrzymana woda w organiźmie" to "zatrzymana w orgaźmie" :P

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

zatrzymana woda w organiźmie

10 lip 2012 - 12:17:56

jedz dużo żurawiny, imbir też podobno dobry jest. pij dużo herbat.

zatrzymana woda w organiźmie

10 lip 2012 - 12:21:01

Idź koniecznie, tak jak pisze miszja, lekarz musi odnaleźć przyczynę i czuję, że bez leków się nie obejdzie. Zdrowia życzę...

zatrzymana woda w organiźmie

10 lip 2012 - 12:27:50

Cytat
fajnakropka
Idź koniecznie, tak jak pisze miszja, lekarz musi odnaleźć przyczynę i czuję, że bez leków się nie obejdzie. Zdrowia życzę...

dziękuję bardzo :)
jak się tylko dowiem, dam znać.
dziękuje dziewczyny za wszystkie porady!!

zatrzymana woda w organiźmie

16 lip 2012 - 23:26:49

też mam problem z zatrzymaniem wody, byłam u dietetyczki na takiej analizie masy ciała, tłuszcz w normie, nawet niski poziom, ale za to wody dużo i stąd u mnie okropny cellulit, bo są dwa rodzaje tego świństwa - wodny i tłuszczowy,
poza tym objawy u mnie, to puchnące łydki,
picie wody jest wskazane, po to właśnie, żeby podkręcić przepływ tej wody w organizmie,
podobno pietruszka jest też dobra, ja niestety jej nie znoszę... broń Boże w rosole, żeby mi to pływało:)

zatrzymana woda w organiźmie

07 wrz 2012 - 17:47:14

Ja biorę nowe tabletki Hydrominium, jak dla mnie efekty pożądane osiągnięte. Miałam już pierwszy okres (bo wtedy właśnie puchnę) odkąd stosuję i nie było tak jak zwykle, czyli spuchnięte dłonie, łydki i twarz. Czuję się o wiele lepiej a przede wszystkim lżej.

zatrzymana woda w organiźmie

07 wrz 2012 - 17:51:44

Moja znajoma miała też. Brała jakieś tablekti na to..
Była ogolnie szczupła.. a potem jak już coraz bardziej się to jej tam objawiało, to wyglądała jak kulka. Łydki miała tak okrągłe ze aż szok ;o
Twarz napuchnięta..

Ciężka sprawa takie zatrzymanie się wody w organiźmie.

zatrzymana woda w organiźmie

27 paź 2012 - 12:35:43

Mnie się zatrzymuje woda w organizmie, na razie tylko trochę, nawet nie wiedziałam, ze istnieją jakieś leki na to by się tego pozbyć. Te hydrominum serio pomagają? Widzę te reklamy w TV i zastanawiam się czy się skusić i spróbować czy też próbować raczej czegoś innego….

zatrzymana woda w organiźmie

27 paź 2012 - 12:45:59

mi się zatrzymuje z powodu tarczycy niestety, choruję od 5 lat, jest to niezmiernie uciążliwe, przed okresem dochodzi jeszcze większe zatrzymanie i wyglądam jak kulka, ledwo się dopinam w spodnie a najgorsza to spuchnięta twarz.

zatrzymana woda w organiźmie

27 paź 2012 - 12:47:30

ja przed okresem tez czasem jestem napuchnięta i mam tabletki aqua femina dostępne w każdej aptece

zatrzymana woda w organiźmie

27 paź 2012 - 12:59:43

miałam ten sam problem , i nie tylko przed okresem , polecam tabletni nowośc hydrominia 1 dzienie

zatrzymana woda w organiźmie

27 paź 2012 - 13:18:22

Cytat
natalie388
Cytat
fajnakropka
I lekarz nie zabronił ci spożywać tyle wody dziennie? Mój ojciec jak był wcześniej w innym szpitalu miał wręcz nakaz picia dużej ilości płynów, to gdyby nie interwencja mojej mamy i natychmiastowa zmiana szpitala, to ojciec nie przeżyłby tej wizyty w szpitalu. :/

lekarz wytłumaczył mi to tak, że muszę pozbyć się wody, pijąc jej dużo. gdy nie będę dostarczała wystarczającej ilości wody organizm będzie ją magazynował.

dokładnie tak mi też lekarz powiedział,tyle,że jak woda magazynuje się w organiźmie może to świadczyć o problemach z nerkami(ja tak mam) i wtedy lekarz zapisuje tabletki moczopędne...ja biorę obecnie furaginum a w aptece możesz kupić urosept(na problemy z pęcherzem)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy nerki