Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:44:07

Hej czy miała któraś wyrwane ząb mądrości???
ja miałam 5 dni temu wyrwane ósemkę tzw. ząb mądrości, nie przechodziłam przez niewiadomo jakie bóle jak niektórzy po wyrwaniu tego zęba, ale cały czas boli mnie głowa no i dziąsło oczywiście ale to normalka, tylko dzisiaj zaczełam się martwic ponieważ nie mogę szeroko otworzyc buzi jest ból, i przy jedzeniu obiadu czy kanapki jest uciążliwe, i stąd moje pytanie :**** czy miała któraś taki sam objaw??????******
bo ja się boję że mi tak może zostac że może P.Dentystka mi coś przestawiła przy rwaniu zęba bo trochę się z nim siłowała :(((((((((( a wizytę mam za tydz.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:47:02

mnie czeka wyrwanie 8-ki we wrzesniu , ale miałam wyrwaną 6-stke to był ból ale mialam przepisany ketonal ktory mi pomagał, ogólnie szybko sie zagoiło i nie przeszkadza mi w niczym dołek :D

niezweryfikowana
Posty: 1.028
Ostrzeżenia: 1/5

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:47:46

mialam jakies 15 lat temu, zadnego bolu w ciagu calego swojego dotychczasowego zycia nie pamietam ze wzgledu na poród, ktory był najgorszy i tylko ten bol pamietam.

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:49:21

Normalne objawy.
Ketonal to faktycznie ratunek :)

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:49:48

no może ktoś jeszcze miał takie szczęście he he :) ja miałam ostatni też wyrwane piątkę górną i bez żadnych bólów przeszłam :)

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:51:04

A moze to szczekoscisk? Ponoc czesto wystepuje po rwaniu osemki.

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:52:34

Tzw 8 sa zębami, które powinien wyrywać chirurg szczękowy a nie stomatolog bez takowej specjalizacji. Nie martw sie bólem szczęki i głowy , poniewaz to normatne przy tego typu zabiegu. Dobrze,że niedługo masz wizyte kontrolną. Stomatolog stwierdzi czy np. nie zrobił Ci sie twz "suchodół". Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:52:37

Ja miałam wyrywaną ósemkę, ale nie bolało mnie wcale, później tylko jak coś jadłam to może troszkę bolało

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:53:01

Ja miałam szczękościsk, nie martw się, minie :)

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:54:27

Cytat
gviazdka
A moze to szczekoscisk? Ponoc czesto wystepuje po rwaniu osemki.

Tak, to może sie również zdarzyć ale miała byś już znacznie silniejsze objawy od tych co opisujesz. Nie martw się na zapas :)

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:54:42

Cytat
kajkok
Ja miałam szczękościsk, nie martw się, minie :)

A jakie to uczucie? Bo mnie moze niedlugo tez to czeka, a mam ogolnie mala szczeke, a na dodatek mam staly aparat i nie chcialabym miec tego szczekoscisku...

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:55:13

Miałam wyrywane górne w kwietniu, a miesiąc temu chirurgicznie dolną i po wyrywaniu za bardzo mnie nic nie bolało, na pewno nie tak mocno żeby brać ketonal. Za to miałam podobnie po ostatnim naprawianiu, nie mogłam otworzyć szczęki bez bólu, prawdopodobnie jakoś źle zaaplikowano mi znieczulenie :/ Na twoim miejscu po prostu zadzwoniłabym , chyba powinna telefonicznie doradzić i powiedzieć, czy to normalne :)

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:57:07

Cytat
gviazdka
Cytat
kajkok
Ja miałam szczękościsk, nie martw się, minie :)

A jakie to uczucie? Bo mnie moze niedlugo tez to czeka, a mam ogolnie mala szczeke, a na dodatek mam staly aparat i nie chcialabym miec tego szczekoscisku...

Hehe, to uczucie parcia na szczęke wywołujace silny ból. Mała szczęka nie ma znaczenia. To raczej zła aplikacja znieczulenia /iniekcji/. Spokojnie :)

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:57:19

Też tak miałam i przeszło, nie martw się to się zdarza ;)

Wyrwany "Ząb mądrości"

09 lip 2012 - 16:59:05

Po rwaniu zębów pomagała mi polopiryna rozpuszczona w przegotowanej letniej wodzie ( 1 rozgnieciona tabl. na ok.1/3 szklanki wody ).Przetrzymać w ustach ten roztwór jak długo się da. Przepłukać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

opryszczka oka