Obecnie rozmawiamy o:

Dbanie o zęby

gorący temat

sklep detailingowy

18 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->
niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 5/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

10 maj 2016 - 21:13:22

No fakt faktem herbata z cytryną jest dobra :) Sama ją piję, niekoniecznie tylko wtedy, kiedy jestem przeziębiona. Piję, bo lubię i tyle :)
Natomiast odnośnie domowych sposobów, to podtrzymuje moje wcześniejsze zdanie :)

Przeziębienie-domowe sposoby.

12 maj 2016 - 21:58:03

syrop mój ulubiony:
pół szklanki soku z cytryny, 1-2 wyciśnięte ząbki czosnku, 2-3cm utratego korzenia imbiru, łyżeczka kurkumy i cynamonu, pieprz cayenne na czubku noża (lub więcej, jak kto lubi) i to wszystko dosłodzić prawdziwym miodem. Wymieszać i popijać 3xdz po łyżeczce. Trzymać w lodówce.

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 5/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

18 maj 2016 - 17:33:50

Ja również robię taki syrop (naturalny antybiotyk). Miażdże 2 główki czosnku, szklanka soku wyciśniętego z cytryny i szklanka miodu naturalnego (np. lipowy na górne drogi oddechowe). Wszystko razem mieszam, odstawiam na 12 godzin, aby się przegryzło i chowam do lodówki. Piję zazwyczaj na noc 2 łyżki stołowe, a kiedy jestem chora kilka razy dziennie po łyżce.
Przy takich syropach jest zasadniczy problem - czosnek. Nie każdy go lubi, ludzie obawiają się czosnkowego zapachu, który będzie się za nimi ciągnął.
Wiem, że jest też tran z czosnkiem w kapsułce, np. tranvit. Zapachu czosnku wtedy nie czuć w ogóle.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

19 maj 2016 - 08:45:18

Kurcze nie dałabym rady wypić takiego syropu z czosnkiem, sam czosnek oddzielnie lubię ale w połączeniu ze słodkim to dla mnie jakiś koszmar ;), wolę już pyramidonek pić jak mnie katar męczy, też jest na bazie miodu i ziół, a czosnek sobie jem na kanapce.

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 5/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

23 maj 2016 - 11:47:42

A tam :) można przepić sokiem czy herbatą :) Dlatego właśnie napisałam o Tranvicie - wówczas nie ma problemu ze smakiem i zapachem czosnku :)

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 1/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

26 maj 2016 - 21:56:53

spróbuj goracego mleka z miodem :) kołdra.. kąpiel

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

31 maj 2016 - 21:05:00

a na mnie najlepiej działa herbatka z miodem. Kupiłam ostatnio rewelacyjny miód spadziowy z Huzara. Z mleczkiem czy herbatką smakuje najlepiej

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

26 lip 2016 - 15:29:41

To ja chyba jestem jakaś dziwna bo na mnie to co próbowałam z domowych sposobów nie działa. Ale pozapisywałam kilka Waszych rad i będę testowała ;)
Teraz akurat siedzę z kaszlem ale biorę ziołowy Dicotuss i mam nadzieje że do jutra już przejdzie.W czwartek wyjeżdżamy więc chce być w pełni zdrowa.

Przeziębienie-domowe sposoby.

28 lip 2016 - 11:57:50

jestem tu nowa, ale mam receptę na przeziębienie, w pracy zaczepiła mnie babka słysząc mój kaszel itd i poleciła mi kupić sobie witamice c 1000. Według jej zaleceń miałam brać 3 kapsułki 3 razy dziennie czyli duuuuuużo, ale rzeczywiście pomogło bardzo. Pozbyłam sie nawet uporczywego kaszlu, który potrafił mi się ciągnąć miesiącami po każdej chorobie. Tak więc polecam;-) i nie bójcie sie nadmiar witaminy c wydzielany jest z moczem;-)

Przeziębienie-domowe sposoby.

20 wrz 2016 - 05:42:31

Witamina C brana "nagle" ma bardzo ograniczone działanie. Warto sobie w okresie jesiennym brać małe dawki co kilka dni, tabletkę wspartą naturalną witaminą C, z dzikiej róży czy cytryny. I wtedy branie witaminy C w czasie choroby faktycznie działa cuda.

Ja osobiście jeśli potrzebuję szybko zwalczyć jakiekolwiek objawy, to biorę końską dawkę czosnku.. zwykle kilka razy dziennie. A do tego staram się wypocić wszelkie toksyny z organizmu, czyli gorąca herbata domowego sposobu i pod kołdrę na minimum trzy godziny. Ciężko wytrzymać, ale później odświeżający prysznic, kolejna dawka czosnku... naprawdę błyskawiczna metoda :)

Przeziębienie-domowe sposoby.

20 wrz 2016 - 13:24:20

;ddddddddddd

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

23 paź 2016 - 13:47:17

Na mnie nie działają domowe sposoby i syropy na kaszel. Zawsze mam najgorszy problem z suchym. Masakra, nawet nie muszę być chora a kaszel mnei dopada. Moim sprawdzonym sposobem jest dicotuss na bazie prawoślazu. Kilka dni i mogę swobodnie mówić

Przeziębienie-domowe sposoby.

02 lis 2016 - 19:36:35

Gripex ma pseudoefedrynę lepiej go bez potrzeby nie brać

Przekrojoną dużą cebulę lub kilka małych połóż na talerzyku i postaw koło łóżka blisko głowy. Cebula dezynfekuje i niszczy toksyny. Sposób ten można stosować przy niemowlakach.
Hinduska herbatka Adrak Czai - przepis polecam

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 5/5

Przeziębienie-domowe sposoby.

10 lis 2016 - 10:02:09

Według mnie domowe sposoby nie działają ;) tabcin na noc i rano człowiek budzi się jak nowy ;)

Przeziębienie-domowe sposoby.

19 lis 2016 - 22:59:17

Żeby wypocić mleko z czosnkiem i miodem :) na kaszel syrop z cebuli i masy cukru.
Czasem robię też gorący napój z malinowego soku, imbiru i miodu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mezoterapia igłowa głowy