Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KARA...

11 cze 2012 - 11:48:29

hej Dziewczyny,

wczoraj zachorowałam na ospę - własciwie wczoraj się ujawniła. Lekarz oprócz leku za 1000zł(!!!) nie powiedział mi nic jak się zachowywać. Smaruję się tym białym pudrem i biorę lekarstwo co 4godziny ale nic więcej. W necie są tylko informacje o ospie u dzieci z informacją że u dorosłych przebiega gorzej - o czym mam okazję się przekonać. Mam do Was kilka pytań, może któraś z Was miała niedwno ten sam problem...
- czy można się kapać? moja matka powiedziała, że kategorycznie nie ale wydaje mi się, że uciążliwe swędzenie jest spowodowane spoconym brudnym ciałem...i tak oto przechodzimy do kolejnego pytania...
- czym zbijać gorączkę i co mozna brac na ból głowy - aspiryny i polopiryny nie mogę a ból głowy jest chwilami nie do wytrzymania
- czy muszę się jakoś specjalnie odzywiać? co jeść?
- może znacie jakieś skuteczne metody zmniejszenia pieczenia i swędzenia oprócz tego paskudnego pudru - on mi nic nie pomaga ;(


wspominając o cenie leku miałam na mysli absurdy polskiej słuzby zdrowia. Lekarz nie powiedział mi nic oprócz tego, że powinnam sobie iść do swojego ubezpieczyciela (z pracy) po zwolnienie lekarskie niech się o mnie teraz martwi - dosłownie!. Lek wypisał mi z jakiejś książki, nawet nie powiedział jak go zazywać, dopiero w aptece farmaceutka powidziała jak zażywać tabletki i jak często smarowac się pudrem. za duża w was zawiści dziewczęta. Wszystkim za podpowiedzi odnośnie choroby - SERDECZNE DZIĘKI ;) mam tylko nadzieję, że nie będę miała blizn...

pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-11 12:21 przez zarQ.

niezweryfikowana
Posty: 316
Ostrzeżenia: 4/5

KARA...

11 cze 2012 - 11:53:16

1000zl? nie jestes ubezpieczona czy pomylily ci sie zera?

KARA...

11 cze 2012 - 11:53:50

niestety kąpać się nie możesz, tak samo jak drapać ponieważ zostaną ci blizny które nie wyglądają za ciekawie. Wiem bo mój brat ostatnio to przechodził.
Możesz kupić w aptece specjalną maść którą dozujesz miejscowo bezpośrednio na tego strupa. Działa ona na zasadziew wysuszania.
Niestety w ulżeniu bólu nie pomogę, chyba poprosty trzeba to przeczekać

KARA...

11 cze 2012 - 11:54:43

jestem ubezpieczona i zera mi się nie pomyliły. tabletki, które lekarz wypisał na recepcie kosztowały 1000zł, na szczęście aptekarka znalazła mi polski odpowiednik za 50zł

KARA...

11 cze 2012 - 11:57:40

Bardzo drogie te Twoje leki.... Ja znów slyszałam ze można sie kapac alr TYLKO szybki prysznic

niezweryfikowana
Posty: 347
Ostrzeżenia: 2/5

KARA...

11 cze 2012 - 11:58:54

a jak sie te tabletki za tysiac zł nazywały ?

KARA...

11 cze 2012 - 11:59:56

kapac sie nie wolno,szczegolnie na poczatku...mozesz przeciez wziasc inne tabletki przeciwbolowe jest ich mnostwo...ten puder napewno Ci pomoze i niestety ale swedzenie jest nie uniknione...zdrowka zycze

niezweryfikowana
Posty: 316
Ostrzeżenia: 4/5

KARA...

11 cze 2012 - 12:00:25

Cytat
zarQ
jestem ubezpieczona i zera mi się nie pomyliły. tabletki, które lekarz wypisał na recepcie kosztowały 1000zł, na szczęście aptekarka znalazła mi polski odpowiednik za 50zł

no to pisz odrazu a nie wprowadzaj ludzi w blad, bo wyszlas teraz nie ladnie w naszych oczach! chcialas czyms tu zaimponowac ze masz lek za tysiaka?... zalosne ta zagrywka.. tak tak teraz mnie zjedz ,,,,


watpliwe jest to wszystko co piszesz o recepcie ....

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

KARA...

11 cze 2012 - 12:01:30

ja jak miałam ospę to się kąpałam normalnie. nie można drapać plamek i trzeba je punktowo smarować. 1000zł ? radze zmienić lekarza.

KARA...

11 cze 2012 - 12:01:58

1tys zł? :o

KARA...

11 cze 2012 - 12:02:24

Cytat
taknachwile87
a jak sie te tabletki za tysiac zł nazywały ?
no właśnie tez jestem ciekawa

KARA...

11 cze 2012 - 12:03:55

łojej, ja mialam jako dziecko i sie ciesze bo tego za bardzo nie pamietam:D a co do swedzenia to mysle ze bedzie i tak i tak nawet jesli sie wykapiesz, a ze mowia zeby lepiej sie nie kapac to mysle ze jak sobie troche posmierdzisz w domu to nie zaszkodzi:D:D:D skoro sa takie zalecenia...

KARA...

11 cze 2012 - 12:04:33

lek za 1000zł na ospe :) hehe ;)

sama przechodzilam ospe jakies 2lata temu i bylo to straszne :) mialam na tyle grozna ,ze lekaz skierowal mnie do szpitala zakaznego ;/ na szczescie nie musialam lezec uff :) smaroalam się takim fioletem i tym pilaym pudrem .
Pani doktor mowila ,ze moge się kąpac :)

ospa to ok 2tyg wycietych z życiorysu dla mnie , przechodzilam ja fatalnie .
Mialam gorączke po 40stopni ;/ czulam się fatalnie spałam , albo nie moglam spac itd

KARA...

11 cze 2012 - 12:05:03

oj nazwy to Wam nie podam, bo jak usłyszałam cenę to mnie zamroczyło... ten polski, który biore nazywa się Heviran.

KARA...

11 cze 2012 - 12:05:20

Podaj nazwę tego cudownego leku za tysiąc złotych.
A z kąpielą bym uważała, raczej szybki prysznic. Na gorączkę paracetamol albo pyralgina, przy okazji uśmierzy ból głowy. I UNIKAĆ PRZECIĄGÓW oraz uważać, żeby sie nie przeziębić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-11 12:06 przez mimi2506.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bolący Ząb