Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

Zapalenie pęcherza

5 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:12:29

witam:) chyba mam zapalenie zatok i chciałam was zapytać jak mogę sobie z nim poradzić? zawsze pomagał mi ibuprom zatoki a jeśli nie to szłam do lekarza i dostałam antybiotyk. nie mogę jednak pozwolić sobie na leżenie w domu i zażywanie antybiotyku, gdyż mam teraz egzaminy a niebawem także obronę licencjacką.... oprócz tego mam jakiś nowy objaw, a mianowicie zatkane uszy :(( jak je sobie przytkam to jest chwilowa ulga tylko... nie wiem czemu tak się stało :((. proszę o pomoc i pozdrawiam :)
pomoże ktoś :)?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 21:17 przez pepelka.

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:17:34

Witaj w klubie ;) Akurat teraz w tej chwili tak samo mam katar i mnie starsznie zatoki bola. Akurat zawsze mam takie szczescie ze jak mam katar to i uszy mnie bola i sa zatkane. Ale nie martw, sie to normalne. Po prsotu kanaliki sluchowe polaczone sa z gardlem. Idz do lekarza i nieech ci przepisze na uszy Dicortineff, pomaga. No i ewentualnie moze cos na te zatoki

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:19:36

Cytat
aSOS1451
Witaj w klubie ;) Akurat teraz w tej chwili tak samo mam katar i mnie starsznie zatoki bola. Akurat zawsze mam takie szczescie ze jak mam katar to i uszy mnie bola i sa zatkane. Ale nie martw, sie to normalne. Po prsotu kanaliki sluchowe polaczone sa z gardlem. Idz do lekarza i nieech ci przepisze na uszy Dicortineff, pomaga. No i ewentualnie moze cos na te zatoki

pierwszy raz mam zatkane uszy przy zapaleniu zatok , a już miałam gorsze zapalenia... dziękuję za pomoc :)
a raz mi koleś przepisał jakieś leki które kosztowały 90 zł na zatoki, a mu powiedziałam, że jestem studentką i nie mam tyle pieniędzy... więc nie kupiłam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 21:20 przez pepelka.

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:21:31

jeśli nie wyleżysz zapalenia zatok dostaniesz przewlekłe zapalenie lub torbiele i potem często jedynym ratunkiem jest opercja

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:23:59

Przykładaj do czoła sól uprzednio rozgrzaną na patelni i owiniętą w płocienny woreczek. Mi pomaga parówka - rózne herbaty + olejek z drzewa herbacianego.

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:24:17

Cytat
ewela_05
jeśli nie wyleżysz zapalenia zatok dostaniesz przewlekłe zapalenie lub torbiele i potem często jedynym ratunkiem jest opercja

to sobie odpuszczę ten tydz już i będę leżeć... mam nadzieję, że do poniedziałku będzie lepiej ;/ ja to mam zawsze pecha ....

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:27:00

Cytat
pepelka
Cytat
aSOS1451
Witaj w klubie ;) Akurat teraz w tej chwili tak samo mam katar i mnie starsznie zatoki bola. Akurat zawsze mam takie szczescie ze jak mam katar to i uszy mnie bola i sa zatkane. Ale nie martw, sie to normalne. Po prsotu kanaliki sluchowe polaczone sa z gardlem. Idz do lekarza i nieech ci przepisze na uszy Dicortineff, pomaga. No i ewentualnie moze cos na te zatoki

pierwszy raz mam zatkane uszy przy zapaleniu zatok , a już miałam gorsze zapalenia... dziękuję za pomoc :)
a raz mi koleś przepisał jakieś leki które kosztowały 90 zł na zatoki, a mu powiedziałam, że jestem studentką i nie mam tyle pieniędzy... więc nie kupiłam

Dicortineff nie jest drogi. KOsztuje jakieś 10 zł z groszami

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:27:02

Cytat
pepelka
.... oprócz tego mam jakiś nowy objaw, a mianowicie zatkane uszy :(( jak je sobie przytkam to jest chwilowa ulga tylko... nie wiem czemu tak się stało :((. proszę o pomoc i pozdrawiam :)
pomoże ktoś :)?
Treść spływająca z zatok dostała się do uszu.
Tylko laryngolog.
Leczyłam to świństwo ponad 2 i pół miesiąca.

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:29:32

jak dla mnie najlepszy jest theraflu zatoki , oraz stosowanie budherinu

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:34:10

ja dluuuugo lecialam na ibuprom zatoki. az w koncu zapisalam sie na zabieg w szpitalu i poki co bole glowy juz mnie nie mecza. aaa i moje drogie PAMIETAJCIE! zapalenie zatok baaaaaaaaardzo czesto prowadzi do astmy ktora jest choroba przewlekla, wiec niestety ma sie ja do konca zycia. ja juz bez inhalatora nie moge sie nigdzie ruszyc, choc teraz po tym zabiegu wziewam mniej tych dziadostw wiec jest lepiej.

Zapalenie zatok

05 cze 2012 - 21:42:59

Cytat
lakorka
ja dluuuugo lecialam na ibuprom zatoki. az w koncu zapisalam sie na zabieg w szpitalu i poki co bole glowy juz mnie nie mecza. aaa i moje drogie PAMIETAJCIE! zapalenie zatok baaaaaaaaardzo czesto prowadzi do astmy ktora jest choroba przewlekla, wiec niestety ma sie ja do konca zycia. ja juz bez inhalatora nie moge sie nigdzie ruszyc, choc teraz po tym zabiegu wziewam mniej tych dziadostw wiec jest lepiej.

a na jaki zabieg się zapisałaś?

Zapalenie zatok

07 cze 2012 - 23:52:45

Na zatoki pomaga "parówka" - do wrzątku wrzucić zioła - co się ma w domu - mięta, szałwia, rumianek itd. itp. nachylić się nad garnkiem z ziołami i okryć głowę ręcznikiem i wdychać napar aż wystygnie. Naprawdę pomaga, rozluźnia zatoki i ułatwia oddychanie.

Zapalenie zatok

24 lip 2013 - 14:06:58

Szanowni Państwo,

w przypadku zapalenia zatok wywołanego przez bakterie stosuje się antybiotyki. Bardzo ważne jest, by przyjmować je przez cały wyznaczony przez lekarza czas, nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej. W przeciwnym razie grozi nam nawrót choroby. Dodatkowo stosuje się środki farmakologiczne obkurczające błonę śluzową, a także specyfiki mukolityczne, rozrzedzające zalegającą wydzielinę i udrożniające ujścia zatok, najczęściej w postaci kropli do nosa lub spray’u. Po konsultacji z lekarzem leczenie można też wspomóc domowymi, ziołowymi inhalacjami oraz płukać jamę nosową roztworem soli fizjologicznej dostępnym w aptekach. Jeśli taka kilkumiesięczna kuracja nie daje rezultatów, zwykle konieczne jest wykonanie zabiegu, który umożliwia usunięcie chorych tkanek i udrożnienie ujścia zatoki.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

Zapalenie zatok

05 wrz 2013 - 15:48:19

ja polecam sinupret, moze nie jest najtanszy ale mi bardzo pomógl, tylko musisz go brac przez dlugi okres, min.miesiac, efekty są :)
lek jest bez recepty

do tego na noc inhalację i do lozka;)


dobrze zebys sie tez do lekarza mimo wszystko wybrala

Zapalenie zatok

30 mar 2014 - 14:32:06

Antybiotyki cholernie osłabiają organizm i powodują, że potem znacznie częściej łapie się choroby. Dla mnie antybiotyk to ostateczność.
Dla zatok najważniejsze jest wygrzanie + leki. Osobiście biorę ciepłe inhalacje z olejkiem z drzewa herbacianego (szklanka gorącej wody + 3 krople olejku i wdychać przez co najmniej 10 minut). Do tego ibuprom zatoki i sinupret (to jest też świetny lek bo ziołowy i po dwóch dniach super spływa katar, tylko trzeba dużo wody pić w trakcie choroby). W domu dodatkowo siedzieć w jakiejś opasce żeby rozgrzać ale nie można z tym przesadzić.
To mój sposób, może nie na każdego zadziałać ale dla mnie idealny :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wzdety brzuch