Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:47:29

Hey, niedługo mam miec robiony rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa i kieruje do Was pytanie czy któraś orientuje się czy w trakcie tego badania wstrzykuję sie kontrast?
Pytam dlatego, bo kiedys miałam rezonans głowy własnie z wstrzyknięciem kontrastu i po badaniu było mi niedobrze, a po wyjsciu z gabinetu zemdlałam, dlatego chciałabym wiedzieć czy mam w razie co zabrać kogoś ze sobą czy w tym przypadku nie ma co sie stresować :)

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:49:52

powinni o tym powiedzieć, czasami rbią z kontarstem, a czasami nie:)

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:52:26

Dokładnie,czasami się robi z a czasami bez,na skierowaniu powinnaś mieć wpisane. Ja też powinnam sobie zrobić ale nie mogę,bo mam na zębach z tyłu metalową szynę na zawsze :/

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:52:49

Jeżeli masz taką możliwość na wszelki wypadek kogoś ze sobą zabierz

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:55:11

Na skierowaniu mam tylko, że rezonans magnetyczny odcinka L-S.
Ja mam sporo kolczyków ale obecnie powymieniałam sobie na takie z bioflexu które nie mają żadnych elementów metalowych co by mnie nie rozerwało....

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:55:54

o tym decyduje lekarz, tak jak mówią dziewczyny czasem robią z kontrastem, czasem bez

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 13:17:33

Beritha 89
rezonans magnetyczny kregoslupa ledzwiowego jest badaniem bezbolesnym bez kontrastu i wymaga lezenia bez poruszania sie przez kilka minut...przed badaniem dostaniesz ankiete na podstawie ktorej zostaniesz zakwalifikowana do badania...przeciwskazaniem do rezonansu jest klaustrofobia oraz obecnosc metalowych protez w ciele..lub choroby przewlekle..jedynym dyskomfortem bedzie halas ktory trwa kilka minut..potem radiolog opisze zdjecie rezonansu

pozdrawiam i zycze duzo zdrowka.

Rezonans magnetyczny

17 lip 2012 - 14:33:38

Czy któraś koleżanka miała wykonywany rezonans magnetyczny w Warszawie w Medicoverze? Jak warunki wyglądają?

Rezonans magnetyczny

17 lip 2012 - 15:08:20

ja miałam tydzień temu robiony rezonans dokładnie tego samego odcinka co ty i dostałam kontrast aczkolwiek to była mała dawka:) Kontrast podaje sie z tego wzgledu ze badanie wychodzi wyrazniej.Pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Rezonans magnetyczny

02 sie 2013 - 08:46:24

Odświeżam temat. Również potrzebuje zrobić rezonans magnetyczny. Na NFZ są niesamowite kolejki i planuję pójść tutaj http://www.centramedycznemedyceusz.pl/index.php/rezonans-magnetyczny
Korzystał już ktoś z tego?

Rezonans magnetyczny

16 sie 2013 - 02:35:25

pamiętam swój rezonans głowy. Dla mnie to była katorga. Leżałam w szpitalu, byłam słaba, zawieźli mnie na badanie na wózku, tam technik powiedział mi że muszę wyciągnąć wszystkie kolczyki z ciała, dodam że wtedy byłam zafascynowana piercingiem, miałam wtedy w ciele około 7 kolczyków w tym jeden w miejscu intymnym. Musiałam się troche nagimnastykować żeby to powyciągać. Potem założyli mi na głowe jakiś dziwny ala kask, głowie miałam unieruchomioną i całą obłożoną jakimś plastikiem także że nie mogłam się poruszyć ani wstać, nad oczami miałam lusterko dzięki któremu widziałam okno i techników wykonujących badanie, miałam też na uszach sluchawki z muzyką ale maszyna była okropnie głośna, niestety muzyka ją nie do końca zagłuszała w dodatku badanie się strasznie przeciągało, zaczęłam panikowac, widziałam w lusterku chodzacych technikow, wystraszyłam się że coś jest nie tak, badanie trwało już około 40 minut, nacisnęłam ten guzik bo już byłam spanikowana i jeszcze zaczęłam odczuwać klaustrofobiczne objawy. Technicy zatrzymali maszynę i pytają przez słuchawki co się dzieje a ja mówię że źle się czuje, że co jest grane bo bardzo długo to trwa, oni uspokoili mnie że to badanie trwa nawet koło godziny, i że narazie wszystko jest ok, zapytali czy wytrzymam czy mają mnie wyciągać. Powiedzialam że dam rade, zamknęłam oczy i wyobrazałam sobie coś miłego. Byłam troche zła że nikt nie uprzedił mnie że to badanie tak długo trwa. Myślałam że będzie w miare krótko tak jak przy tomografii. Co do kontrastu - nie odczuwałam żadnych negatywnych objawów choć niektórzy mówią że może im być niedobrze po tym lub czują dziwny smak w ustach ale nie słyszłam o jakiś większych sensacjach. Także jak ktoś ma klaustrofobię to szczerze współczuję.

Rezonans magnetyczny

16 sie 2013 - 07:45:01

Miałam robiony rezonans odcinka lędźwiowo-krzyżowego, bez kontrastu, przez kilka minut leży się nieruchomo, a żeby zminimalizować hałas dostałam zatyczki do uszu, ale i tak było głosno:)

Rezonans magnetyczny

09 lis 2022 - 16:29:13

Co by nie mówić to jest to właśnie najdokładniejsze badanie i ja także jestem zdania, że fajnie jest wiedzieć gdzie właśnie wykonać w Warszawie rezonans magnetyczny lub tomograf komputerowy. W każdym razie ja od zawsze uczęszczam do https://goo.gl/maps/VGX6WhQGByUDpMEe7 i wiem, że to jest doskonałe miejsce na takie badania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zapalenie zatok