Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

gorący temat

Budowa domu

10 minut temu

Projekt wnętrza

43 minut temu

usługi stomatologiczne

47 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:47:29

Hey, niedługo mam miec robiony rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa i kieruje do Was pytanie czy któraś orientuje się czy w trakcie tego badania wstrzykuję sie kontrast?
Pytam dlatego, bo kiedys miałam rezonans głowy własnie z wstrzyknięciem kontrastu i po badaniu było mi niedobrze, a po wyjsciu z gabinetu zemdlałam, dlatego chciałabym wiedzieć czy mam w razie co zabrać kogoś ze sobą czy w tym przypadku nie ma co sie stresować :)

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:49:52

powinni o tym powiedzieć, czasami rbią z kontarstem, a czasami nie:)

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:52:26

Dokładnie,czasami się robi z a czasami bez,na skierowaniu powinnaś mieć wpisane. Ja też powinnam sobie zrobić ale nie mogę,bo mam na zębach z tyłu metalową szynę na zawsze :/

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:52:49

Jeżeli masz taką możliwość na wszelki wypadek kogoś ze sobą zabierz

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:55:11

Na skierowaniu mam tylko, że rezonans magnetyczny odcinka L-S.
Ja mam sporo kolczyków ale obecnie powymieniałam sobie na takie z bioflexu które nie mają żadnych elementów metalowych co by mnie nie rozerwało....

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 12:55:54

o tym decyduje lekarz, tak jak mówią dziewczyny czasem robią z kontrastem, czasem bez

Rezonans magnetyczny

05 cze 2012 - 13:17:33

Beritha 89
rezonans magnetyczny kregoslupa ledzwiowego jest badaniem bezbolesnym bez kontrastu i wymaga lezenia bez poruszania sie przez kilka minut...przed badaniem dostaniesz ankiete na podstawie ktorej zostaniesz zakwalifikowana do badania...przeciwskazaniem do rezonansu jest klaustrofobia oraz obecnosc metalowych protez w ciele..lub choroby przewlekle..jedynym dyskomfortem bedzie halas ktory trwa kilka minut..potem radiolog opisze zdjecie rezonansu

pozdrawiam i zycze duzo zdrowka.

Rezonans magnetyczny

17 lip 2012 - 14:33:38

Czy któraś koleżanka miała wykonywany rezonans magnetyczny w Warszawie w Medicoverze? Jak warunki wyglądają?

Rezonans magnetyczny

17 lip 2012 - 15:08:20

ja miałam tydzień temu robiony rezonans dokładnie tego samego odcinka co ty i dostałam kontrast aczkolwiek to była mała dawka:) Kontrast podaje sie z tego wzgledu ze badanie wychodzi wyrazniej.Pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Rezonans magnetyczny

02 sie 2013 - 08:46:24

Odświeżam temat. Również potrzebuje zrobić rezonans magnetyczny. Na NFZ są niesamowite kolejki i planuję pójść tutaj http://www.centramedycznemedyceusz.pl/index.php/rezonans-magnetyczny
Korzystał już ktoś z tego?

Rezonans magnetyczny

16 sie 2013 - 02:35:25

pamiętam swój rezonans głowy. Dla mnie to była katorga. Leżałam w szpitalu, byłam słaba, zawieźli mnie na badanie na wózku, tam technik powiedział mi że muszę wyciągnąć wszystkie kolczyki z ciała, dodam że wtedy byłam zafascynowana piercingiem, miałam wtedy w ciele około 7 kolczyków w tym jeden w miejscu intymnym. Musiałam się troche nagimnastykować żeby to powyciągać. Potem założyli mi na głowe jakiś dziwny ala kask, głowie miałam unieruchomioną i całą obłożoną jakimś plastikiem także że nie mogłam się poruszyć ani wstać, nad oczami miałam lusterko dzięki któremu widziałam okno i techników wykonujących badanie, miałam też na uszach sluchawki z muzyką ale maszyna była okropnie głośna, niestety muzyka ją nie do końca zagłuszała w dodatku badanie się strasznie przeciągało, zaczęłam panikowac, widziałam w lusterku chodzacych technikow, wystraszyłam się że coś jest nie tak, badanie trwało już około 40 minut, nacisnęłam ten guzik bo już byłam spanikowana i jeszcze zaczęłam odczuwać klaustrofobiczne objawy. Technicy zatrzymali maszynę i pytają przez słuchawki co się dzieje a ja mówię że źle się czuje, że co jest grane bo bardzo długo to trwa, oni uspokoili mnie że to badanie trwa nawet koło godziny, i że narazie wszystko jest ok, zapytali czy wytrzymam czy mają mnie wyciągać. Powiedzialam że dam rade, zamknęłam oczy i wyobrazałam sobie coś miłego. Byłam troche zła że nikt nie uprzedił mnie że to badanie tak długo trwa. Myślałam że będzie w miare krótko tak jak przy tomografii. Co do kontrastu - nie odczuwałam żadnych negatywnych objawów choć niektórzy mówią że może im być niedobrze po tym lub czują dziwny smak w ustach ale nie słyszłam o jakiś większych sensacjach. Także jak ktoś ma klaustrofobię to szczerze współczuję.

Rezonans magnetyczny

16 sie 2013 - 07:45:01

Miałam robiony rezonans odcinka lędźwiowo-krzyżowego, bez kontrastu, przez kilka minut leży się nieruchomo, a żeby zminimalizować hałas dostałam zatyczki do uszu, ale i tak było głosno:)

Rezonans magnetyczny

09 lis 2022 - 16:29:13

Co by nie mówić to jest to właśnie najdokładniejsze badanie i ja także jestem zdania, że fajnie jest wiedzieć gdzie właśnie wykonać w Warszawie rezonans magnetyczny lub tomograf komputerowy. W każdym razie ja od zawsze uczęszczam do https://goo.gl/maps/VGX6WhQGByUDpMEe7 i wiem, że to jest doskonałe miejsce na takie badania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zapalenie zatok