Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:35:09

Dziewczyny mam ogromny problem, mimo nie tak dużego wieku bo 25 lat dopadły mnie żylaki, lekarz stwierdził że narazie nie ma sensu tego usuwać bo są dość małe, ale jednak widoczne;/ mam zalecenia co robić. Ale chciałabym was zapytać czy macie jakieś sprawdzone sposoby na minimalne ich zniwelowanie?

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:37:26

mam ten sam probl;em mam 23 lata i pod kolanami juz 2 dosc widoczne :( sama tez nie wime jak je zniwelowac

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:39:35

ja mam jeden duży pod kolanem, bolący.. Mi pomagał Lioton 1000, wyraźnie mniej bolał i mniej obrzeknięta w tym miejscu była skóra..

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:43:19

Ech, mam to samo... A co najgorsze po mamie widzę, że będzie jeszcze gorzej - odziedziczyłam właśnie po niej... Mnie nic szczególnie nie pomaga na to, żeby były mniej widoczne:-/

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:44:07

Moja mama też smaruje Liotonem 1000 jak ją boli :) I też pomogły jej kiedyś wczasy nad polskim morzem, a więc solna kąpiel chyba jest wskazana :)

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:44:24

Mam to samo, mam 28 lat i od kilku lat 2 żylaki pod kolanem od wewnętrznej strony, są dość duże i bolące. Byłam u chirurga naczyniowego i udało mi się załatwić zabieg na NFZ więc we wrześniu pozbędę się tego dziadostwa.

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:45:42

To chyba trzeba sie z tym pogodzic;/ i starac sie zeby nie powstawały nowe (dostałam takie zalecenia jak spotr, duzo wody i opaski uciskowe) może pomoże.

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:46:57

Liotonem to można posmarować kotu pod ogonem- tak stwierdził mój lekarz.
Jeżeli są widoczne żylaki i źle się z tym czujesz to nie czekaj na cud i zmień lekarza który skieruje ciebie na odpowiedni zabieg. Ja na szczęście borykam się tylko z małymi pajączkami, które niestety też są oznaką późniejszych żylaków, profilaktycznie stosuję kremy z wyciągiem z kasztanowca,do kupienia w aptece. Proponuję odpoczywać z nogami ułożonymi powyżej linii serca.

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:53:25

Mam ten sam problem , jednak wydaje mi się ,że to genetyczne bo moja mama ma to samo , jej tata a mój dziadek również .

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:53:40

Mój ma żylaki od wielu lat, niestety jak już są to nie da rady ich całkowicie usunąc, no chyba, że operacyjnie. Aby nie pogorszały swojego stanu trzeba: jak najmniej obciążać nogi, stanie na nogach (np w pracy) przez wiele godzin jest niewskazane, niewskazane jest przede wszystkim opalanie nóg i wystawianie ich na słońce, bardzo dobra na żylaki jest jazda na rowerze, mój miał usuwane operacyjnie i łaził potem w opaskach uciskowych, różne kremy możesz sobie darować! Jak mi się coś przypomni to potem dopiszę.

Żylaki !!

05 cze 2012 - 10:57:47

Cytat
sylwiapisiak
Liotonem to można posmarować kotu pod ogonem- tak stwierdził mój lekarz.
Jeżeli są widoczne żylaki i źle się z tym czujesz to nie czekaj na cud i zmień lekarza który skieruje ciebie na odpowiedni zabieg. Ja na szczęście borykam się tylko z małymi pajączkami, które niestety też są oznaką późniejszych żylaków, profilaktycznie stosuję kremy z wyciągiem z kasztanowca,do kupienia w aptece. Proponuję odpoczywać z nogami ułożonymi powyżej linii serca.

Wiesz Lioton pomaga na ból, nie mówię tu o likwidacji żylaka! Bo żaden lek go nie zlikwiduje.

Żylaki !!

05 cze 2012 - 11:00:52

Na żylaki pomogą tylko niekonwencjonalne metody leczenia. W 100% skuteczne sa pijawki. Tak - wiem, że to brzmi okropnie, ale jest to udowodnione. Osobiście znam 1 przypadek - moją babcię, która całe życie borykała się z problemem żylaków i ogolną niewydolnością układu krążenia. Dopiero na stare lata spróbowała pijawek i po 6 zabiegach ma nogi jak nowe, a miała je w fatalnym stanie - żyły jak baty, obrzęki, zakrzepica. Wszystko ustąpiło. Oczywiście blizn i niektórych zmian nie dało się już do konca zniwelowac, bo są to już stałe deformacje, źle leczone latami, ale efekt i tak jest mega, a co najwazniejsze nogi jej nie bolą. Moim zdaniem warto spróbowac, zwłaszcza jak się jest młodym, organizm ma lepsze zdolności regeneracji. Wpiszcie sobie w google "hirudoterapia" i poczytajcie. Ja się sama zastanawiam czy nie spróbowac, bo mam problem z obrzękiem limfatycznym.

Żylaki !!

05 cze 2012 - 11:09:42

ja miałam popekane naczynka od stojacej pracy pod kolanami na szczescie po zmianie pracy przeszlo samo...:/

Żylaki !!

05 cze 2012 - 11:15:56

Wiem że jest nowa metoda że nie ma nacięć i nie trzeba ich usówać operacyjnie moja mama miała robione zastrzyk który to rozbijał bo nie było jej po nosie mieć blizn na nogach :) Lekarz teraz kazal jej biegać żeby zapobiec powstaniu nowych.

Żylaki !!

05 cze 2012 - 11:45:45

Cytat
insolentgirl
Wiem że jest nowa metoda że nie ma nacięć i nie trzeba ich usówać operacyjnie moja mama miała robione zastrzyk który to rozbijał bo nie było jej po nosie mieć blizn na nogach :) Lekarz teraz kazal jej biegać żeby zapobiec powstaniu nowych.


to się nazywa skleroterapia ale jest skuteczna tylko przy małych pojedynczych żyłach, poza tym jest droga i nie jest refundowana

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ból przy siadaniu