Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pisze do Was, ponieważ mam nadzieję, że któraś z Was ma ten sam problem i pomoże mi jakoś go rozwiązać. Lekarze rozkładają ręcę. Chodzi o obrzęk kostek i stóp, ogromny obrzęk! Nie pojawia się on, gdy jestem w domu. Wtedy moje stopy i stawy skokowe wyglądają chudziutko. Jednak jak tylko założę jakiekolwiek buty i wyjdę z domu obrzęk pojawia się. Czasami jest na tyle silny, że czuję jak nie starcza mi skóry na nogcach.. Z nocy obrzęk nie schodzi. Jedynie kiedy dzień po dniu jestem w domu schodzi całkowicie. Nogi bolą przy tym puchnięciu, "pulsują". Trzymanie ich w górze nic nie pomaga! Gdy wracam wieczorem do domu odczuwam "skakanie nerwów", "pulsowanie" w nich (chyba wiecie o jakie zjawisko mi chodzi). Chodziłam do lekarzy, stwierdzono, ze to od tarczycy, no i fakt mam niedoczynność, ale terapia już się kończy. A nogi nadal puchną.. Okazało się, że to obrzęk LIMFATYCZNY. I że on po prostu już jest i nie da się go wyleczyć. Miałam robionego Dopplera, nerki badane, serce i nic. Mam już dość. Chcę wyjść w spódniczce, w sandałkach, ale nie mogę.. Luszie gapią mi się na stopy.. Czy któraś z was ma tak jak ja? Co z tym robicie?
Poniżej wstawiam zdjęcie moich stawów skokowych. Stopy wtedy mi nie spuchły, bo miałam zakryte buty. Aż odznaczyły się sznurówki stopa nie miała gdzie się "rozrastać" ;/ Zobaczcie jak okrropnie wyglądają moje kostki (tak to są kostki ;/)złyembed_image c56c22a3e9a4bc1797f9765ed9803aea]



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:19 przez Kontrastowaa.

współczuję :( ja tak nie mam.. hmm a nosisz wygodne buty? Bo to dziwne że obrzęk pojawia się jak wyjdziesz z domu.. a może od wysiłku/ruchu?

tak noszę wygodne, bo na obcasy nie mogę sobie pozwolić :( W pracy nawet chodze boso sobie po dywanie i nic. Właśnie jak tylko wyjdę z domu i idę na pociąg a mam spory kawałek od razu nogi puchną..

To są stopy czy kolana ( zdjęcie)

Cytat
agraffki
To są stopy czy kolana ( zdjęcie)

To są kostki nad stopami. Stawy skokowe.

mojej mamie tak nogi puchną ale to jak jest gorąco i na zmianę pogody. Potem mija.. kurczę no nie wiem..
a miałaś sprawdzane czy dobrze krąży ci krew? boli cię to czy puchnie zwyczajnie? Znaczy no boli staw, nie skóra? Palisz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:19 przez nicolenkaa.

Może woda się zatrzymuje ja tak mam jak długo jadę samochodem czyli siedzę długo w jednym miejscu .Nawet nie wierzę że to moje nogi :(

Cytat
nicolenkaa
mojej mamie tak nogi puchną ale to jak jest gorąco i na zmianę pogody. Potem mija.. kurczę no nie wiem..
a miałaś sprawdzane czy dobrze krąży ci krew? boli cię to czy puchnie zwyczajnie? Znaczy no boli staw, nie skóra? Palisz?

Ni, nie palę. Krążenie miałam sprawdzane - USG Dopplerowskie i wszytsko ok. U mnie nie pojawia się to na zmianę pogody. Nawet w zimę nie mogę dosunąć kozaków... :( Boli nie staw, tylko ten obrzęk.. skóra pulsuje.
Cytat
agraffki
Może woda się zatrzymuje ja tak mam jak długo jadę samochodem czyli siedzę długo w jednym miejscu .Nawet nie wierzę że to moje nogi :(

Myślisz, że to woda? Ale nawet jak piję jej dużo np to nic nie zmienia.. MOże piję za malo, już sama nie wiem. Wyć mi się chce.. Jak ludzie na mnie patrzą.. wylewają mi się z nad butów.. Tragedia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:23 przez Kontrastowaa.

no nie wiem już sama. A lekarze dawali ci jakieś tabletki czy maści na to? Może są na to jakieś leki? Zioła? Do picia albo do moczenia stóp :) spróbuj, zapytaj w aptece :)

jeśli stwierdzono, że to od tarczycy to może poprostu terapia nie powinna się jeszcze kończyć jesli masz takie obrzęki ? albo z drugiej strony, może to od kuracji? kiedy się zaczeły obrzęki?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:30 przez 16kaja16.

Cytat
16kaja16
jeśli stwierdzono, że to od tarczycy to może poprostu terapia nie powinna się jeszcze kończyć jesli masz takie obrzęki ? albo z drugiej strony, może to od kuracji? kiedy się zaczeły obrzęki?

Terapia się bedzie kończyć, bo hormony tarczycy są już w normie, a nie były. Obrzeki mam już ponad 2 lata, tarczycę chora mam dopiero od roku.
Cytat
nicolenkaa
no nie wiem już sama. A lekarze dawali ci jakieś tabletki czy maści na to? Może są na to jakieś leki? Zioła? Do picia albo do moczenia stóp :) spróbuj, zapytaj w aptece :)
Brałam proszki odwadniające, brałam na lepsze krążenie, ale one nie pomagają bo to obrzęk limfatyczny, nie z powodu złego krążenia krwi.. Właśnie o to chodzi że nie ma leków na limfatyczny. Dlatego tu piszę, może jakieś masaże, nie wiem jakieś inne sposoby, może domowe ktoś zna..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:34 przez Kontrastowaa.

ja bym na twoim miejscu spróbowała jakiś ziół oczyszczających organizm. Skoro to limfatyczny obrzęk to może o to chodzi.. warto spróbować o oczyszczenie ogranizmu nie zaszkodzi :)

a próbowałaś drenażu?
drenaż daje rewelacyjne efekty tylko musi być dobrze wykonany



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:37 przez kleo_1234.

Cytat
nicolenkaa
ja bym na twoim miejscu spróbowała jakiś ziół oczyszczających organizm. Skoro to limfatyczny obrzęk to może o to chodzi.. warto spróbować o oczyszczenie ogranizmu nie zaszkodzi :)

dzięki, spróbóję tego :) nie pytałam na oczyszczenie jeszcze w aptece, tylko na obrzęk, może znajdzie się coś. Bo ja już rozkładam ręcę, a raczej nogi :P
Cytat
kleo_1234
a próbowałaś drenażu?

Nie, a na czym on polega? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:37 przez Kontrastowaa.

na przepychaniu odkładającej się limfy która tworzy właśnie takie obrzęki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Żylaki !!