Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
m44dz144
ja bym ci radzila rpzebadac sie onkologicznie szczegolnie ze piszesz ze jestes genetycznie obciazona. To prawda obrzek limfatyczny rzaadko sie zdaza symetrycznie dlatego musisz zrobic duzo badan. :((
bez wiedzy lekarza nie mozesz kupowac opasek uciskowych , jezeli sie okarze ze to obrzek limfatyczny musisz stosowac bandazowanie specjalnym bandazem

To znów muszę wybrać się na wycieczkę po lekarzach, choć mam już ich po dziurki w nosie.. Mam nadzieję, że tym razem któryś powie coś konkretnego, chociaż już nie wiezę w polską służbę zdrowia.

polska sluzba zdrowia jest do niczego heh , jezeli masz mozliwosci sprobuj prywatnie moze ? mam nadzieje ze uda ci sie wyleczyc te noozki i ze wszystko bedzie ok :):**

Cytat
m44dz144
polska sluzba zdrowia jest do niczego heh , jezeli masz mozliwosci sprobuj prywatnie moze ? mam nadzieje ze uda ci sie wyleczyc te noozki i ze wszystko bedzie ok :):**

Prywatnie to też udają, ze coś wiedzą haha :) Zeby był taki House w Polsce, byłoby super :D Dzięki wielkie, naprawdę poprawił mi się humor dzięki tym radom, jest jakaś nadzieja :)

Kontrastowaa, od jak dawna masz ten obrzęk? Bierzesz jakieś diuretyki? Pijesz zioła? Miałaś robione badania krwi?

Cytat
allicia
Kontrastowaa, od jak dawna masz ten obrzęk? Bierzesz jakieś diuretyki? Pijesz zioła? Miałaś robione badania krwi?
Obrzek mam od 2 lat. Nie biorę żadnych leków, oprócz Euthyroxu na tarczycę, bo mam niedoczynnośc, ale już hormony wracają do normy. Badania miłam robione i były ok, oprócz właśnie TSH. Ale to już koniec kuracji. Myśłałam ze jak zacznę się leczyć obrzęk minie. Ale nie wydaje mi się żeby to był obrzęk od choroby, gdyż nogi by mi puchły non stop! A mi puchną tylko jak wyjdę z domu.. Więc jakby była to przyczyna choroby nogi byłyby ciągle spuchnięte..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 11:22 przez Kontrastowaa.

Cytat
Kontrastowaa
Cytat
allicia
Kontrastowaa, od jak dawna masz ten obrzęk? Bierzesz jakieś diuretyki? Pijesz zioła? Miałaś robione badania krwi?
Obrzek mam od 2 lat. Nie biorę żadnych leków, oprócz Euthyroxu na tarczycę, bo mam niedoczynnośc, ale już hormony wracają do normy. Badania miłam robione i były ok, oprócz właśnie TSH. Ale to już koniec kuracji. Myśłałam ze jak zacznę się leczyć obrzęk minie. Ale nie wydaje mi się żeby to był obrzęk od choroby, gdyż nogi by mi puchły non stop! A mi puchną tylko jak wyjdę z domu.. Więc jakby była to przyczyna choroby nogi byłyby ciągle spuchnięte..
W takim razie to nie tarczyca powoduje obrzęk. Jeśli nerki, serce i żyły masz w porządku, to albo masz jakiś ucisk na naczynia limfatyczne (jak dziewczyny piszą, warto zrobic sobie badania onkologiczne; guz niekoniecznie musi byc złośliwy, np. wystarczy jakiś trobiel który utrudnia przepływ limfy)albo może masz jakiś problem z kręgosłupem (to też może powodowac ucisk na narządy, które z kolei uciskają naczynia limfatyczne i stąd obrzęk - warto wybrac się do ortopedy) Kolejne możliwości:
1. Stawy - badał Cię reumatolog?
2. Bakterie i pasożyty, które wywołują choroby, a ich następstwem są obrzęki limfatyczne. Tu także warto sobie przypomniec czy np. nie miałaś kleszcza (czasami bolerioza powoduje opuchlizny)
3. Obrzęki będące następstwem urazów lub wrodzona niewydolnośc układu limfatycznego, która może się ujawnic w jakimkolwiek wieku (ta opcja pozostaje, jeśli wykluczy się podłoże choroby z powodów wspomnianych wyżej)
Podsumowując, potrzebne sa kompleksowe badania

Cytat
allicia
W takim razie to nie tarczyca powoduje obrzęk. Jeśli nerki, serce i żyły masz w porządku, to albo masz jakiś ucisk na naczynia limfatyczne (jak dziewczyny piszą, warto zrobic sobie badania onkologiczne; guz niekoniecznie musi byc złośliwy, np. wystarczy jakiś trobiel który utrudnia przepływ limfy)albo może masz jakiś problem z kręgosłupem (to też może powodowac ucisk na narządy, które z kolei uciskają naczynia limfatyczne i stąd obrzęk - warto wybrac się do ortopedy) Kolejne możliwości:
1. Stawy - badał Cię reumatolog?
2. Bakterie i pasożyty, które wywołują choroby, a ich następstwem są obrzęki limfatyczne. Tu także warto sobie przypomniec czy np. nie miałaś kleszcza (czasami bolerioza powoduje opuchlizny)
3. Obrzęki będące następstwem urazów lub wrodzona niewydolnośc układu limfatycznego, która może się ujawnic w jakimkolwiek wieku (ta opcja pozostaje, jeśli wykluczy się podłoże choroby z powodów wspomnianych wyżej)
Podsumowując, potrzebne sa kompleksowe badania

Dzięki, udam się do lekarza, bardzo pomogły mi te rady. :)

Cytat
Kontrastowaa
Cytat
allicia
W takim razie to nie tarczyca powoduje obrzęk. Jeśli nerki, serce i żyły masz w porządku, to albo masz jakiś ucisk na naczynia limfatyczne (jak dziewczyny piszą, warto zrobic sobie badania onkologiczne; guz niekoniecznie musi byc złośliwy, np. wystarczy jakiś trobiel który utrudnia przepływ limfy)albo może masz jakiś problem z kręgosłupem (to też może powodowac ucisk na narządy, które z kolei uciskają naczynia limfatyczne i stąd obrzęk - warto wybrac się do ortopedy) Kolejne możliwości:
1. Stawy - badał Cię reumatolog?
2. Bakterie i pasożyty, które wywołują choroby, a ich następstwem są obrzęki limfatyczne. Tu także warto sobie przypomniec czy np. nie miałaś kleszcza (czasami bolerioza powoduje opuchlizny)
3. Obrzęki będące następstwem urazów lub wrodzona niewydolnośc układu limfatycznego, która może się ujawnic w jakimkolwiek wieku (ta opcja pozostaje, jeśli wykluczy się podłoże choroby z powodów wspomnianych wyżej)
Podsumowując, potrzebne sa kompleksowe badania

Dzięki, udam się do lekarza, bardzo pomogły mi te rady. :)
Kochana, zajrzyj sobie na to forum na styl.fm (link podałam w pierwszym poście w tym wątku), ja też tam pisze, bo mam podobny problem, ale tylko z jedną stopą. Stosuję maśc z pijawek i zioła i jest ok :) Pozdrawiam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 11:46 przez allicia.

Cytat
allicia
Cytat
Kontrastowaa
Cytat
allicia
W takim razie to nie tarczyca powoduje obrzęk. Jeśli nerki, serce i żyły masz w porządku, to albo masz jakiś ucisk na naczynia limfatyczne (jak dziewczyny piszą, warto zrobic sobie badania onkologiczne; guz niekoniecznie musi byc złośliwy, np. wystarczy jakiś trobiel który utrudnia przepływ limfy)albo może masz jakiś problem z kręgosłupem (to też może powodowac ucisk na narządy, które z kolei uciskają naczynia limfatyczne i stąd obrzęk - warto wybrac się do ortopedy) Kolejne możliwości:
1. Stawy - badał Cię reumatolog?
2. Bakterie i pasożyty, które wywołują choroby, a ich następstwem są obrzęki limfatyczne. Tu także warto sobie przypomniec czy np. nie miałaś kleszcza (czasami bolerioza powoduje opuchlizny)
3. Obrzęki będące następstwem urazów lub wrodzona niewydolnośc układu limfatycznego, która może się ujawnic w jakimkolwiek wieku (ta opcja pozostaje, jeśli wykluczy się podłoże choroby z powodów wspomnianych wyżej)
Podsumowując, potrzebne sa kompleksowe badania

Dzięki, udam się do lekarza, bardzo pomogły mi te rady. :)
Kochana, zajrzyj sobie na to forum na styl.fm (link podałam w pierwszym poście w tym wątku), ja też tam pisze, bo mam podobny problem, ale tylko z jedną stopą. Stosuję maśc z pijawek i zioła i jest ok :) Pozdrawiam :)

dzięki zaraz zajrze na to forum :):)

Ciekawa jestem jak sobie radzisz z problemem i czy nogi dalej puchną, niestety to również dotyczy mojego ślubnego. Czytałam że wibroterapia pomaga (tutaj ma więcej o tym https://www.vitberg.com/ ) co o tym myślisz?

niezweryfikowana
Posty: 126
Ostrzeżenia: 5/5

Obrzęk nóg może mieć wiele chorób w tle:
- choroba niedokrwienna serca
- zylaki
- niewydolność nerek
- cukrzyca

Wykluczyć trzeba wszystkie choroby. W domu możesz sama zmierzyć poziom cukru. Glukometry kosztują niewiele, a dają wiarygodne wyniki, np. polski Glucomaxx.

Bardzo duży obrzęk kończyn dolnych.

21 paź 2022 - 21:26:27

Masz racje, duży obrzęk może być obrazem poważnej choroby, koniecznie trzeba zrobić wszystkie badania. Z działań medycyny naturalnej możesz skorzystać z darmowej kuracji - 120 bezpłatnych 80 minutowych zabiegów w salonach Medical Moksa, bez kolejek i bez skierowania. Maty terapeutyczne pomagają w łagodzeniu bólu, rozluźnieniu mięśni i nerwów, skurczach, sztywności w ciele i zapaleniu stawów, przy bólach kręgosłupa i wielu innych dolegliwościach. Badania wykazały, że fale dalekiej podczerwieni mogą przeniknąć nawet do 7-8 cm w tkanki mięśniowe i więzadła. Kiedy ciepło dalekiej podczerwieni przenika przez skórę do mięśni i więzadeł, przekształca energię świetlną w energię cieplną. Efekt termiczny w głębokich warstwach tkanek powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co poprawia krążenie krwi i powoduje dobre samopoczucie. Więcej dowiesz się z https://medicalmoksa.com/

Firmą zajmującą się technologią diabetologiczną, której celem jest dostarczanie rozwiązań pomagających osobom z cukrzycą jest https://www.phchd.com/global

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rezonans magnetyczny