Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
kleo_1234
na przepychaniu odkładającej się limfy która tworzy właśnie takie obrzęki

o o tym nie słyszałam, wielkie dzięki! :) Poszperam jak ten drenaż wykonywać i spróbuję. Bradzo mi pomogłaś :)

a to nie jest czasem słoniowatość? oglądałam kiedyś o tym program, że tego nie da sie wyleczyc, ale można zahamować np. dosyć ciasno owijając nogi jakimś specjalnym bandażem.. nie przestrasz się zdjęc tylko w internecie. bo są różne rodzaje tego schorzenia.

Kochana to moze byc spowodowane problemami z układem krązenia. Też tak mam.

drenaz limfatyczny nie usunie calkowicie obrzeku trzeba go robic do konca zycia poniewaz jezeli jest to faktycznie obrzek limfatyczny juz go nie wyleczysz , jezeli bylas u kosmetyczki moglas zostac ukluta igla lub innym narzedziem ktore bylo zakarzone i stad obrzek. Masaze pomoga ale nie zlikwiduja obrzeku/
to nie jest sloniowatosc , sloniowatosc pojawia sie gdy wystepuje obrzek konczyn i zostaje nie leczony przez dlugie lata . o sloniowatosci mozna mowic gdy obrzek utrzymuje sie caly czas i jest twardy, nie widac stawow ani kosci .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:53 przez m44dz144.

Cytat
nati2401
Kochana to moze byc spowodowane problemami z układem krązenia. Też tak mam.

Ale ja miałam robione USG żył i ja mam wszytsko ok. Serce tak samo.. Dlatego nie wiem już co to jest.
Cytat
m44dz144
drenaz limfatyczny nie usunie calkowicie obrzeku trzeba go robic do konca zycia poniewaz jezeli jest to faktycznie obrzek limfatyczny juz go nie wyleczysz , jezeli bylas u kosmetyczki moglas zostac ukluta igla lub innym narzedziem ktore bylo zakarzone i stad obrzek. Masaze pomoga ale nie zlikwiduja obrzeku/

Właśnie czytałam, że limfatycznego się nie da wyleczyć.. Czyli dup.. nic mi już nie pomoże :( Nie chce mi się normalnie z domu wychodzić. Ni butów założyć, a o spódnicy to już nie wspomnę.. :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:54 przez Kontrastowaa.

musisz zrobic badania naczyn udaj sie do jakiegos dobrego naczyniowca niech zrobia wszystkie badania
nie zalamuj sie to ze bedziesz miala go do konca zycia nie znaczy ze bedzie on widfoczny caly czas, drenaz limfatyczny daje naprawde super efekty tylko trzeba go wykonywac systematycznie!!. A i czy badalas sie pod katem onkologinczym ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 10:56 przez m44dz144.

Cytat
m44dz144
musisz zrobic badania naczyn udaj sie do jakiegos dobrego naczyniowca niech zrobia wszystkie badania
nie zalamuj sie to ze bedziesz miala go do konca zycia nie znaczy ze bedzie on widfoczny caly czas, drenaz limfatyczny daje naprawde super efekty tylko trzeba go wykonywac systematycznie!!. A i czy badalas sie pod katem onkologinczym ?

Nie nie badałam a czemu pytasz? Wiem nie trzeba się załamywać, ale wiesz to ciągnie się już 2 lata i mam dość, bo czasem każda z nas chce wyglądać jak piękna kobieta w obcasach i sukience, a w moim przypadku się nie da.. Drenaż już dziś zastosuję, chociaż siedze w domu i tego obrzeku nie ma.. to mnie wkurza.

Kontrastowaa wybierz się do fizjoterapeuty, skoro obrzęk ma pochodzenie limfatyczne drenaż naprawdę znacznie go zmniejszy.

Jak masz ochotę odezwij się na pw, to Ci wszystko wyjaśnię :)

2 lata? ile masz lat? jaki zawod wykonujesz? marsz do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie albo prywatnie do onkologa chociaz jezeli to obrzek dwoch konczyn moze to nie byc nowotor ale trzeba zrobic badania !

Cytat
m44dz144
2 lata? ile masz lat? jaki zawod wykonujesz? marsz do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie albo prywatnie do onkologa chociaz jezeli to obrzek dwoch konczyn moze to nie byc nowotor ale trzeba zrobic badania !

Mam 22 lata. Zawód najpierw wykonywałam stojący - praca w sklepie po 13h. Zwolnilam się wlasnie ze względu na puchniecie nóg. Teraz praca siedząca, ale trzymam caly dzien nogi wyżej na krzeseleczku i nic.. Nowotwórem jestem obciążona genetycznie. Mój tata zmarł na raka..

Obrzęk limfatyczny zwykle jest niesymetryczny. Jesli puchną Ci obie kończyny, to może masz problemy z nerkami, albo z sercem. W sumie tak się wszedzie pisze, ale orzęk limfatyczny nie jest do konca zbadaną dolegliwością, więc w sumie trudno powiedziec. Polecam forum:
http: //forum.styl.fm/obrzek-limfatyczny.t78372.htm (usuń spację po dwukropku)
Tutaj jest bardzo dużo informacji na temat tego problemu

Kup sobie takie specjalne podkolanówki lecznicze uciskowe. Zapobiegają opuchliźnie. Najpierw jednak zapytaj lekarz czy możesz je nosić. Mam podobny problem ale jak bardzo długo siedzę a zwłaszcza w podróży. Jednak u mnie jest to związane z układem krążenia.

Cytat
allicia
Obrzęk limfatyczny zwykle jest niesymetryczny. Jesli puchną Ci obie kończyny, to może masz problemy z nerkami, albo z sercem. W sumie tak się wszedzie pisze, ale orzęk limfatyczny nie jest do konca zbadaną dolegliwością, więc w sumie trudno powiedziec. Polecam forum:
http: //forum.styl.fm/obrzek-limfatyczny.t78372.htm (usuń spację po dwukropku)
Tutaj jest bardzo dużo informacji na temat tego problemu

Tak wiem, że przyczyną jest serce lub nerki, ale ja wszytsko mam zbadane i jest ok. A obrzęk nie występuje zawsze równoierny, lewą nogę mam zawsze mniejszą..

ja bym ci radzila rpzebadac sie onkologicznie szczegolnie ze piszesz ze jestes genetycznie obciazona. To prawda obrzek limfatyczny rzaadko sie zdaza symetrycznie dlatego musisz zrobic duzo badan. :((
bez wiedzy lekarza nie mozesz kupowac opasek uciskowych , jezeli sie okarze ze to obrzek limfatyczny musisz stosowac bandazowanie specjalnym bandazem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-05 11:11 przez m44dz144.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ból przy siadaniu