Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zespół drażliwego jelita

10 wrz 2012 - 08:23:11

Ja też mam...
Kiedyś bolał mnie codziennie poszłam do lekarza rodzinnego i przepisał mi zestaw tabletek. Teraz boli mnie tylko czasami.
Nie piję mleka, nie jem smażonego itp.

zespół drażliwego jelita

10 wrz 2012 - 08:24:36

Najgorszy jest atak :( a mnie często dopada w podróży...

zespół drażliwego jelita

10 wrz 2012 - 08:34:49

Coś o tym wiem .. niedługo zacznę bać się gdzieś jechać bo akurat często w wyjazdach łapie mnie ból i "skręcam" się i trzeba wracać do domu :|

zespół drażliwego jelita

10 wrz 2012 - 09:12:08

Cytat
anerra01
Mi stwierdzili to juz 4 lata temu...;/ Wiem co czujesz, to jest koszmar:( i to do smierci... W tych czasach zeby to nie było uleczalne to jest smiech! Ja na samym poczatku jak sie zaczely te bole spadlam do wagi 42kg z 55kg przy wzroscie 167cm przez to ze praktycznie nic nie moglam zjesc... bo zaraz mialam okropne biegunki albo przez tydzien nie bylam w lazience i sama nie wiem juz co gorsze?! Dla mnie zabojczy jest swiezy ogorek!!! gdy go zjadlam czulam jakbym zaraz miala umrzec z bolu! Znajoma pani choruje na to 20 lat i tyle tez nie jadla ogorka, wiec moze i Ty sie go wystrzegaj! Dobry jest lek Aulin tzn nie wiem jak teraz bralam go 2 lata temu ale tylko na recepte. ZAdnych napojow gazowanych! Juz nigdy!! Nawet lyka przez 4 lata sie nie napilam.O chipsach tez zapomnij, smazone jedzenie odpada! ja sobie albo dusze, na parze, i zawsze oliwa z oliwek-olej odpada. I naprawde jakos od tego czasu gdy omijam te produkty szerokim lukiem znacznie mi lzej. Czasami nawet zapominam o tej chorobie. Ale zawsze przypeleta sie taki okres ze zacznie bolec sobie od tak z niczego.:( A! i stres tez sprzyja ogromnemu bolowi. Jak masz jeszcze jakies pytania dawaj, moze bd wiedziala z wlasnego doswiadczenia. Pozdrawiam.Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

Ja mam coś podobnego, tyle że po dwóch kolonoskopiach mniej przestrzegam diety, raz jest lepiej raz gorzej ale najgorsze bóle już za mną- do tego stanu się nie doprowadzę...

zespół drażliwego jelita

13 wrz 2012 - 22:58:46

Czasami jest, że nie jem produktów"zakazanych", a i tak atak pojawia się w najgorszych momentach:/

zespół drażliwego jelita

09 lis 2012 - 13:46:26

dziewczyny, czy śluz i luźny stolec to także objawy zespołu?? Mam to od jakiś 2 tygodni:(. Śluzu jest wiecej jak sie zestresuje, czyli ostatnio czesto w toalecie... strasznie się boję co to bo jestem hipochondryczką...
do tego casem po posilkach wzdyma mnie..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-09 13:47 przez marta89r.

niezweryfikowana
Posty: 269
Ostrzeżenia: 2/5

zespół drażliwego jelita

30 sty 2013 - 12:52:28

oj nie jak coś się dzieje, odczuwamy dyskomfort związany z układem pokarmowym nie ma na co czekać tylko się udać do lekarza. Niestety mam świadomość tego, że w obecnych czasach coraz częściej cierpimy na różnego rodzaju dolegliwości, ale też mamy mało czasu na to, żeby odowiedzić gabinet. Ale też można w przypadku bólu, chorób układu pokarmowego posiłkować się dostępnymi na rynku preparatami. Ten środek http://drlucas.com.pl/pl/p/Novipaye/74 ma bardzo szerokie zastosowanie, ale też będzie dla nas bezpieczny, a na to warto także zwracać uwagę.

zespół drażliwego jelita

30 sty 2013 - 12:58:08

Moja mama na to choruje. Jak widze czasami jak sie meczy to mi sie plakac chce. Silne bole brzucha i te nagle rozwolnienia nie wiadomo dlaczego. W jednej minucie jest wszystko w porzadku a tu nagle rozstrój żołądka taki, ze robi sie blada a nawet mdleje. Bierze leki typu loperamid, ale nie ma po nich jakichs rewelacyjnej poprawy. Musi swoje przecierpiec.

zespół drażliwego jelita

30 sty 2013 - 16:58:04

Strasznie Wam współczuję, mnie to tylko łapią silne wzdęcia, ale z tym łatwo sobie można poradzić wystarczy wziąć coś z simetikonem(np. espumisan). Nie wyobrażam sobie życia z ZJD, tyle ograniczeń i zakazów, to musi być bardzo uciążliwe!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WIELKI SINIAK ;(