Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

stomatolog w ramach nfz

21 maj 2012 - 10:13:46

Hej
czy ktoś z Was miał robione plomby w ramach NFZ?
czy zauważyłyście żeby po borowaniu a tuż przed plombą mieć coś odkażane?
bo koleżanka mi mówi że prywatnie to on jej dwa razy czymś smaruje a mi boruje wydmuchuje coś wkłada i daje plombe i tyle...

stomatolog w ramach nfz

21 maj 2012 - 10:17:58

ja robię na nfz, zawsze mam przed zaplombowaniem wkładane jakieś "lekarstwa", przemywane czymś co pachnie jak chlor czy inny środek dezynfekujący, czyszczone wacikami czymś nasączonymi. Przecież dentysta musi porządnie usunąć to co tam wcześniej wyborował. I to raczej nie ma nic wspólnego z wizytą refundowaną czy też nie.
Może to też zależy od tego czy masz zakładaną białą plombę (dodatkowo płatną), czy ciemną amalgamatową. Na pewno mają inną przyczepność i inaczej trzeba podłoże (zęba) pod nie przygotować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-21 10:19 przez kklaudiaa.

stomatolog w ramach nfz

21 maj 2012 - 10:21:41

Leczę zęby prywatnie i za każdym razem tuż przed plombowaniem grzebie mi w zębie jakimś małym patyczkiem z czymś takim niemiło pachnącym ;d
Nie wiem czy o to chodzi?
A na NFZ nie wiem, bo nie robiłam ;)

stomatolog w ramach nfz

21 maj 2012 - 10:26:46

nie wiem, zeby plombowane mialam ostatnio chyba w podstawowce, narazie nie mam problemow z ubytkami

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 1/5

stomatolog w ramach nfz

02 lip 2012 - 14:47:52

nie i powiem szczerze nie mam zamiaru. Jakoś jestem scepytnie nastawiona do stomatologii na NFZ, wolę zapłacić iść do dobrego miejsca, jak Galeria Uśmiechu, gdzie nie tylko masz pewność w jakości usług, ale też traktują Cię w sposób wyjątkowy, zapominasz o tyn, że jesteś u dentysty.

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

stomatolog w ramach nfz

03 lis 2012 - 11:03:03

nie, ja też raczej prywatnie chodzę. Zależy mi na tym, żeby było dobrze zrobione, więc dentystę wybieram pod kątem jego umiejętności i doświadczenia. Jak coś mi się dzieje z zębai, albo chcę po prostu sprawdzić, czy z nimi wszystko w porządku to najczęściej zaglądam do Bamedu na ul. ks. Brzóski w Łodzi. Świetni specjaliści.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Endokrynolog Kraków