Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 20:44:50

Witam, mojemu synkowi od wczoraj łzawi oczko. Nie jakoś bardzo ale jest lekko opuchnięte no i co jakiś czas trochę łzawi. Mały ma 4 miesiące. Wczoraj mąż nieopatrznie wystawił go na chwile na wiaterk, tak że mu wiało w buzię. Możliwe że to dlatego? Czy którejś się to zdarzyło? Przemywam solą fizjologiczną i rumiankiem. Liczę na rady. Dziękuję

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 20:49:41

nie przemywaj rumiankiem bo rumianek uczula i możesz jeszcze pogorszyć! Sól fizjologiczna wystarczy, a jak nie przejdzie to koniecznie do lekarza

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 20:50:26

Rumianek, jak najbardziej. Przemywasz od zewnątrz do środka mam nadzieję?:) Wiesz niektóre może powiedzą, że jestem panikara, ale ja tam wolę zawsze u lekarza sprawdzić co i jak:) Jestem spokojniejsza wtedy. Mojemu małemu oczka łzawiły i ropiały i lekarka dodatkowo przepisała krople do oczu.

Cytat
martischa
nie przemywaj rumiankiem bo rumianek uczula i możesz jeszcze pogorszyć! Sól fizjologiczna wystarczy, a jak nie przejdzie to koniecznie do lekarza

Oooo to chyba źle poradziłam;/ Tylko mi tak lekarka zaleciła- właśnie rumianek i krople do oczu przepisała. Dobrze, że czuwasz- i jak najbardziej się zgadzam z wizytą u lekarza;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-20 20:52 przez BeataJ24.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 20:55:26

Cytat
BeataJ24
Rumianek, jak najbardziej. Przemywasz od zewnątrz do środka mam nadzieję?:) Wiesz niektóre może powiedzą, że jestem panikara, ale ja tam wolę zawsze u lekarza sprawdzić co i jak:) Jestem spokojniejsza wtedy. Mojemu małemu oczka łzawiły i ropiały i lekarka dodatkowo przepisała krople do oczu.
Cytat
martischa
nie przemywaj rumiankiem bo rumianek uczula i możesz jeszcze pogorszyć! Sól fizjologiczna wystarczy, a jak nie przejdzie to koniecznie do lekarza

Oooo to chyba źle poradziłam;/ Tylko mi tak lekarka zaleciła- właśnie rumianek i krople do oczu przepisała. Dobrze, że czuwasz- i jak najbardziej się zgadzam z wizytą u lekarza;)

ja kiedyś też stosowałam rumianek na wszystko ale przy córce (wtedy miała coś na buźce)stosowałam i było jeszcze gorzej. Dopiero jak poszłam do dermatologa to mi babeczka powiedziała, że rumianek baardzo uczula i wiele osób o tym nie wie. Ja np w ciąży stosowałam tą oliwkę w żelu z rumiankiem z Johnsona i też mnie tak uczuliło po tym, że aż czerwona i gorąca byłam :(

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 20:58:14

No wiem że z tym rumiankiem to różnie jest, ale puki co nie ma żadnej reakcji alergicznej. Jeżeli sie nie poprawi to jutro na pewno pójdziemy do lekarza. I tak, przemywam od zewnątrz do środka. Ok, czyli puki co nie mogę nic więcej zrobić. Dziękuję za rady

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 21:00:37

Przemywać solą fizjologiczną (od zewnętrznego kącika do wewnętrznego) i poczekać, jeżeli się pogorszy to wtedy do lekarza, na razie nie ma sensu.
Możliwe że mu coś tam wpadło i musi się wypłkuac. Ale obserwuj :)

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 21:01:46

Cytat
martischa
Cytat
BeataJ24
Rumianek, jak najbardziej. Przemywasz od zewnątrz do środka mam nadzieję?:) Wiesz niektóre może powiedzą, że jestem panikara, ale ja tam wolę zawsze u lekarza sprawdzić co i jak:) Jestem spokojniejsza wtedy. Mojemu małemu oczka łzawiły i ropiały i lekarka dodatkowo przepisała krople do oczu.
Cytat
martischa
nie przemywaj rumiankiem bo rumianek uczula i możesz jeszcze pogorszyć! Sól fizjologiczna wystarczy, a jak nie przejdzie to koniecznie do lekarza

Oooo to chyba źle poradziłam;/ Tylko mi tak lekarka zaleciła- właśnie rumianek i krople do oczu przepisała. Dobrze, że czuwasz- i jak najbardziej się zgadzam z wizytą u lekarza;)

ja kiedyś też stosowałam rumianek na wszystko ale przy córce (wtedy miała coś na buźce)stosowałam i było jeszcze gorzej. Dopiero jak poszłam do dermatologa to mi babeczka powiedziała, że rumianek baardzo uczula i wiele osób o tym nie wie. Ja np w ciąży stosowałam tą oliwkę w żelu z rumiankiem z Johnsona i też mnie tak uczuliło po tym, że aż czerwona i gorąca byłam :(

Widzisz- człowiek całe życie się uczy. Dobrze wiedzieć o takich rzeczach szczególnie stosując je na dzieciaczkach. Odnośnie Johnsona to kurcze chyba przereklamowana mocno firma, bo córcię siostry tak wysypało po ich kosmetykach, że bidulce z dobry miesiąc to schodziło.

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 21:04:02

Cytat
BeataJ24
Cytat
martischa
Cytat
BeataJ24
Rumianek, jak najbardziej. Przemywasz od zewnątrz do środka mam nadzieję?:) Wiesz niektóre może powiedzą, że jestem panikara, ale ja tam wolę zawsze u lekarza sprawdzić co i jak:) Jestem spokojniejsza wtedy. Mojemu małemu oczka łzawiły i ropiały i lekarka dodatkowo przepisała krople do oczu.
Cytat
martischa
nie przemywaj rumiankiem bo rumianek uczula i możesz jeszcze pogorszyć! Sól fizjologiczna wystarczy, a jak nie przejdzie to koniecznie do lekarza

Oooo to chyba źle poradziłam;/ Tylko mi tak lekarka zaleciła- właśnie rumianek i krople do oczu przepisała. Dobrze, że czuwasz- i jak najbardziej się zgadzam z wizytą u lekarza;)

ja kiedyś też stosowałam rumianek na wszystko ale przy córce (wtedy miała coś na buźce)stosowałam i było jeszcze gorzej. Dopiero jak poszłam do dermatologa to mi babeczka powiedziała, że rumianek baardzo uczula i wiele osób o tym nie wie. Ja np w ciąży stosowałam tą oliwkę w żelu z rumiankiem z Johnsona i też mnie tak uczuliło po tym, że aż czerwona i gorąca byłam :(

Widzisz- człowiek całe życie się uczy. Dobrze wiedzieć o takich rzeczach szczególnie stosując je na dzieciaczkach. Odnośnie Johnsona to kurcze chyba przereklamowana mocno firma, bo córcię siostry tak wysypało po ich kosmetykach, że bidulce z dobry miesiąc to schodziło.


No widzicie :) Moja Nikola stosowała i nic, a oliwka była rewelacyjna :) Zalęzy od dzieciaczka, dodam, że wszyscy w rodzinie to alergicy :)

Łzawienie oczka u niemowlaka

20 maj 2012 - 21:06:03

Sól fizjologiczna narazie wystarczy , moze mu na wiaterku coś w oczko wpadło i go podraznia .Lepiej udac sie do lekarza .Mojej córce kiedys paproch z poduszki wpadł i myslalam ze nic powaznego nie jest az zaczeła trzeć oko i bardzo płakała i okazało sie w szpitalu ze dali krople i wyszło ze ma uszkodzona rogówke od paprocha !!!Wypuscili mnie i chodziłam codziennie na kontrole z nia i krople jej wpuszczałam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Badania na tarczyce