Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

37 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam Was serdecznie.
Piszę już tu na forum z bezsilności,a nuż któraś z Was miała taki problem jak ja i wie co to może być.

Otóż od ponad pół roku przewlekle boli mnie gardło, zaczęło się od przeziębień, które leczyłam ogólnodostępnymi lekami bez recepty. Zazwyczaj przeziębienia wyleczałam, jednak pozostawał CIĄGŁY ból gardła ( nie taki jak przy chorobie, dziwny ból przy przełykaniu nawet śliny).Po jakimś czasie wybrałam się do lekarza z wynikami krwi, moczu oraz wymazu z gardła. Bakterii w gardle żadnych nie było, lekarz przepisał mi podwójna dawkę antybiotyku i 3-miesięczną kurację uodparniajacą broncho-vaxom. Kilka dni temu skończyłam kurację.
Początkowo -po antybiotyku- ból przeszedł, jednak powracał co jakiś czas na kilka dni. Ciągle.
Jednak to jak boli od wczoraj przechodzi wszelkie granice. Straszny ból przy przełykaniu wszystkiego, śliny, posiłków, napojów. Tylnia część języka również boli, promieniuje lekko do prawego ucha, uczucie "guli" w gardle, jakby mnie ktoś dusił. Wcześniej nie było to aż tak bolesne... Nie wiem co robić, lekarz mi pomógł tylko "na chwilę", dziś sobota, dopiero we wtorek mogłabym udać się ponownie do rodzinnego lekarza, a ból sprawia, że nie jestem zdolna do niczego.
Czy któraś z Was miała kiedyś podobnie? może mi cos poradzic? z góry mówię, że domowe sposoby nie pomogają, nic nie pomaga, bo to nie jest ból "grypowy"... łzy mi lecą jak coś przełykam.
proszę o pomoc!
nikt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-12 18:53 przez perelka1202.

antybiotyk... tylko może inny, skoro poprzedni nie działa na długo... no i co jest przyczyną częstych zakażeń? może próchnica zębów?? zwalcz przyczynę...

mam podobnie... zaczelo sie od anginy.. wyleczona antybiotykami a pozniej ciagle powracanie...i nicnie daje to ze sie ubieram cieplo, szaliki w szyje itp. Zawsze to glupie gardlo. Raz mocnoej raz slabiej. I mimo ze w przedszkolu mialam wycinane migdalki to chyba klania mi sie ponowny zabieg :/ a to mi sie juz nie usmiecha.

tez tak mialam , ale nie czulam aż tak bardzo jakiejś guli w gardle
moze to angina ? ale nie wiem , specjalistą nie jestem :)

ehh jak antybiotyk nie pomaga to znaczy ze to wirus a nie bakterie ! nie rozumiem polityki polskich lekarzy "walnąć na wszystko antybiotyk"

na wirusy najskuteczniejszy jest po prostu czosnek, ja bardzo często miewam zapalenie gardła od chorych zatok, i właśnie wirusowe zapalenie, pomaga mi jedynie czosnek

rozgniata się, podgrzewa z odrobina oleju i jem np. na kanapce z białym serem, naprawdę polecam, mi zawsze pomaga,

ludzie nie trujcie się tak antybiotykami!

niezweryfikowana
Posty: 212
Ostrzeżenia: 4/5

Na http://www.i-apteka.pl macie dobry lek. Coś na "syno" - ale to już musicie same poszukać - szef chodzi w koło. Później może znajdę jaka była jego konkretna nazwa ;-)

Witam
Ja mialam taki sam bo gardla jak ty opisujesz, meczylam sie z nim ponad pol roku-uczcie bolu pomiedzy gardlem wewnetrznym a zewnatrz- poszlam do lekarza i okazalo sie po usg ze mam guza w tarczycy dlatego takie uczucie bolu jakbu caly czas cos tkwilo mi w gardle i ten ciagle dokuczajacy bol, teraz czekam na operacje usuniecia calej tarczycy.
Zrob sobie USG gardla zeby miec pewnosc czy czasem guz nie powoduje tego bolu.

może to coś od węzłów chłonnych?

Może uszkodziłaś sobie górną część przełyku? nie wiem jakimś piciem lub jedzeniem?

to wątek sprzed roku ;)

niezweryfikowana
Posty: 578
Ostrzeżenia: 9/5

Sama obecnie cierpię

Nic nigdy mi tak nie pomogło jak pół szklanki cieplej wody + łyżka stołowa wody utlenionej - płukać,nie łykać. Jak tylko mnie coś lekko bierze to ta mieszanka ratuje mi życie,przy anginie niezastąpiona.

Można też przetestować balsam jerozolimski od ojców Bonifratrów:
https://produktybonifraterskie.pl/kategoria-produktu/suplementy-diety/

Również może dać dobre rezultaty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2023-08-30 10:09 przez andraa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STOMATOLOG PROTEZY KRAKÓW