Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

48 minut temu

elektryka sklep

54 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:45:51

Cytat
xxxxkiniaxxxx
Żadna bzdura.
Nie byłabym taka pewna czy tylko zaawansowanej, zwłaszcza, że pogoda jest jaka jest...
Ja miałam problemy z nogami w ciąży już na początku, a zmęczenie to objaw pierwszego trymestru.
Nigdy nie byłam w ciąży , myślę że teraz też nie jestem ...

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:46:13

okłady z kapusty pomagają na bóle reumatyczne w stawach, jeśli to krążenie, to nie pomogą. a bolą Cię tylko kostki, czy jeszcze inna część?

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:47:07

Znam ten ból. Mnie pomaga leżenie z nogami na suficie + żel Lioven + obowiązkowo Diohespan Max, bez tego wyglądam jak spuchnięty wieloryb. Nikt u mnie w rodzinie nie ma takich problemów, a ja jestem młoda i takie coś. U mnie najprawdopodobniej obrzęki i cała reszta (a dużo jest tej reszty) są spowodowane szwankującą tarczycą. Poza opuchlizną zauważyłaś pajączki na nogach? Opuchlizna pojawia się codzień? Jaki prowadzisz tryb życia, siedzący, czy stojący? Może warto odwiedzić lekarza?

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:48:26

Cytat
male_p
okłady z kapusty pomagają na bóle reumatyczne w stawach, jeśli to krążenie, to nie pomogą. a bolą Cię tylko kostki, czy jeszcze inna część?
Kostki mam opuchnięte , że ich prawie nie widać , strasznie bolą plus do tego łydki i stopy , mam wrażenie , że chcą mi odpaść.

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:48:49

Cytat
Aniahp88
też miałam na początku ciąży opuchnięte nogi i zmęczenie, więc to nie tylko w zaawansowanej..



No więc chyba nie kłamałam... ;)

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:49:26

A ja proponuję zbadanie się pod kontem tarczycy, bo opóchnięte nogi są częstą oznaką niedoczynności! Wiem, bo mam!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 22:51 przez 666kasja.

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:51:14

Cytat
madziutex
Znam ten ból. Mnie pomaga leżenie z nogami na suficie + żel Lioven + obowiązkowo Diohespan Max, bez tego wyglądam jak spuchnięty wieloryb. Nikt u mnie w rodzinie nie ma takich problemów, a ja jestem młoda i takie coś. U mnie najprawdopodobniej obrzęki i cała reszta (a dużo jest tej reszty) są spowodowane szwankującą tarczycą. Poza opuchlizną zauważyłaś pajączki na nogach? Opuchlizna pojawia się codzień? Jaki prowadzisz tryb życia, siedzący, czy stojący? Może warto odwiedzić lekarza?
Nic się nie pojawiło , zauważyłam kilka razy plamki , ale one znikły . W pracy częściej siedzę , chodź czasem zdarza mi się dzień na nogach .

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:52:28

Cytat
aldoa
Cytat
xxxxkiniaxxxx
Żadna bzdura.
Nie byłabym taka pewna czy tylko zaawansowanej, zwłaszcza, że pogoda jest jaka jest...
Ja miałam problemy z nogami w ciąży już na początku, a zmęczenie to objaw pierwszego trymestru.
Nigdy nie byłam w ciąży , myślę że teraz też nie jestem ...


Liczysz na odpowiedź więc odpowidam, to tylko sugestia :)

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:55:26

A jakieś inne niepokojące objawy dotyczące reszty ciała? Chodzi mi o objawy zarówno fizyczne (włosy, skóra, waga, stawy itp), jak i psychiczne (typu zmęczenie, nerwowość, zmienne nastroje)?

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 22:55:51

Cytat
aldoa
Cytat
male_p
okłady z kapusty pomagają na bóle reumatyczne w stawach, jeśli to krążenie, to nie pomogą. a bolą Cię tylko kostki, czy jeszcze inna część?
Kostki mam opuchnięte , że ich prawie nie widać , strasznie bolą plus do tego łydki i stopy , mam wrażenie , że chcą mi odpaść.

to idź do lekarza koniecznie, bo możesz mieć albo kłopoty z krążeniem, albo kłopoty z tarczycą, albo początki zakrzepicy, jeśli brałaś pigułki antykoncepcyjne. pij dużo i nie stój/nie siedź długo w jednej pozycji, staraj się przestępować z nogi na nogę podczas stania i ruszać stopami, jeśli długo siedzisz. śpij z nogami lekko uniesionymi, zrób sobie taki wałek z koca, to pomaga.

opuchnięte nogi pomocy !

10 maj 2012 - 23:13:16

Zgadzam się z male_p plus dodam, że zakrzepica nie zawsze jest skutkiem tylko zażywania tabsów, nawet zbyt wysoka ilość płytek krwi (morfologia) jest już ryzykowna. Mam problemy z krążeniem, ale taki ból, jaki opisujesz nie pojawiał się nigdy! Wiadomo, zmęczone nogi bolą, ale nie tak, jak opisujesz... Poczytaj też o chorej tarczycy. I idź do lekarza, bo nie ma żartów. Lepiej chuchać na zimne.

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 3/5

opuchnięte nogi pomocy !

26 lip 2012 - 20:08:43

Dołączę się, ale ja amm ten problem tylko w upałach, mam wrażenie, ze moje nogi po prostu szybciej się męczą, bolą i puchną, o czerwonym kolorze nie wspomnę. Podobno sa jakieś żele chłodzące do nóg, pomagają?

opuchnięte nogi pomocy !

26 lip 2012 - 20:12:12

nadmiar zgromadzonej wody w organiźmie.. ja mam z tym problemy i przy tym puchnę a nogi najbardziej.

opuchnięte nogi pomocy !

26 lip 2012 - 20:13:14

mnie też nogi puchły i udałam się do endokrynologa. dostałam tabletki odwadniające bo zatrzymywała mi się woda przez niedoczynność tarczycy. niestety nie mogę ich już brać i odstawiłam bo przez to odwadnianie strasznie mnie bolała głowa. aż do wymiotów. także chyba wole spuchnięte kostki ;)

opuchnięte nogi pomocy !

26 lip 2012 - 20:17:15

Ja w 3 ciazy mialam kostki tak spuchniete ze brygadzistka myslala ze mam nogi polamane,i nie dosc ze ciaza to wlasnie nadmiar wody sie odkladal.dodam ze w tedy jeszcze nikt nie podejrzewal u mnie ciazy wiec lec do lekarza moja droga.dobrze radze!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wstrętne wypryski na twarzy :/ Pomóżcie