Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Rewelacyjne okna

19 minut temu

e-papieros

44 minut temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny nie wiem co mam myśleć. Poszłam do dermatolog ponieważ na łokciach i kolanach mam takie kropeczki. Czasami jest ich mniej czasami więcej. Wyglądają tak jak na załączonym zdjęciu. Nie mają żadnych białych łusek co jest charakterystyczne dla łuszczyce. Czasami pojawiają się małe strupki, czasami wchłaniają się po prostu te kropki.




Pierwsza dermatolog ( NFZ ) stwierdziła,że to łuszczyca i powiedziała, że ludzie miewają gorsze rzeczy i nie mam się tym przejmować - świetne pocieszenie nie ma co :S

Druga (prywatnie ) z kolei po obejrzeniu tych zmian stwierdziła, że łuszczyca to nie jest na pewno, tym bardziej, że w mojej rodzinie z tego co mi wiadomo nikt nigdy łuszczycy nie miał. Mówi,że absolutnie nie przypomina to zmian łuszczycowych i ona obstawia na jakąś alergię. Mówiła,że często zauważa coś takiego u małych dzieci, że może to być jakaś alergia lub reakcja organizmu na jakąś infekcję. Kazała smarować maścią HASCERAL - zawiera mocznik i kwas salicylowy.

Kolejna rzecz - na dużym paznokciu u prawej stopy mam jakąś zmianę - widać na zdjęciu jak to wygląda z tym,że zdjęcie robione jest przy lampce i paznokieć wyglada na żółty, a taki nie jest. Te zmiany są takie mleczne. Mam to od dawna - ok rok. Wrastają mi czasami paznokcie i mimo iż nie wolno to piłuję je wtedy po bokach i gdy "zajadę" głębiej pilnikiem, paznokieć nabiera takiego mlecznego koloru. Tam gdzie przejadę pilnikiem tam płytka robi się taka mleczna. Nic nie swędzi, nie boli.
Dermatolog z NFZ kazała zrobić badanie mikologiczne. Wynik dodatni, a więc jest jakiś grzybek. Zapisała lakier do paznokci Pirolam.

Z kolei dermatolog prywatna stwierdziła, że zmian grzybiczych to w niczym nie przypomina, że mam to tak długo,że zmiana ta rozprzestrzeniłaby się na cały paznokieć, a nie znajdowała tylko w kąciku. No i uważa, że gdyby to był grzyb to przeniósłby się przez ten rok również na inne palce, bo przecież używam tego samego pilnika i cążek do wszystkich paznokci, a rok to sporo czasu jak dla grzyba. Sugeruje, że czasami wyniki są mylne. Zapisała mi płyn Dermovate i kazała 2x dziennie smarować nim paznokieć. Dodam,że przy czyszczeniu paznokci zawsze gdy "zajadę" pilnikiem dalej niż sięga ta biała część paznokcia, to pozostawają takie mleczne ślady, które z czasem znikają. Tylko na tym jednym paznokciu nie chce to zniknąć.


Nie wiem, której słuchać :( nie mam kasy, żeby jechac do kolejnego dermatologa. Poza tym chodzę jak każdy do pracy i nie mogę ciągle latać do lekarzy, bo zwyczajnie nie mam na to czasu.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 18:43 przez Bummi.

Bardziej obstawialabym alergie, z tego co pamiętam z zajęć z dermatologii, łuszczyca wygląda zupełnie inaczej, zresztą wygoogluj sobie...


Może masz alergie na jakiś balsam...?
Jeśli chodzi o pazokieć to nie widać zdjęcia...

Smaruj tym co Ci tam przepisały, może pomoże... ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 21:46 przez xxxxkiniaxxxx.

miałam tak po proszku do prania, zmienilam przeszło

Cytat
xxxxkiniaxxxx
Bardziej obstawialabym alergie, z tego co pamiętam z zajęć z dermatologii, łuszczyca wygląda zupełnie inaczej, zresztą wygoogluj sobie...


Może masz alergie na jakiś balsam...?
Jeśli chodzi o pazokieć to nie widać zdjęcia...

Smaruj tym co Ci tam przepisały, może pomoże... ;)

Balsamu na łokcie nie używam. Proszek od dawna używam ten sam :/
Zacznę chyba łykać jakieś witaminy choć nie cierpię przyjmować tabletek.

Poczytaj sobie ulotkę tego leku Dermovate. Jest to bardzo silny lek hormonalny do leczenia łuszczycy, jak już wszystkie inne leki zawiodą.
Nie wiem, co ten Twój paznokieć ma wspólnego z łuszczycą. A może te leki zapisała Ci odwrotnie i dermovate jednak na te krostki a ten drugi lek na paznokcie?
A właściwie to oba leki są na łuszczycę.
Aha. I łuszczyca nie jest ani dziedziczna ani zakaźna więc to, że w Twojej rodzinie nikt nie chorował nie znaczy, że Ty nie możesz zachorować.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 22:22 przez mimi2506.

ślady na łokciu to ewidentnie alergia, łuszczyca wygląda zupełnie inaczej. Możesz mieć alergię na cokolwiek, spróbuj znaleźć przyczynę sama, metodą stopniowego odstawiania poszczególnych kosmetyków, jedzenia, wreszcie słońca.

Co do paznokcia - jeśli badanie wyszło na plus, to faktycznie możesz mieć grzybka - ja bym używała tych dwóch rzeczy łącznie, plus jeszcze poprosiłabym o Orungal (to tabletki przeciwgrzybicze, które są podstawą w walce z grzybicą jakąkolwiek), ale on jest na receptę, może lekarz pierwszego kontaktu będzie mógł Ci wypisać, żebyś nie musiała już biegać po dermatologach. Można mieć grzybicę na jednym paznokciu, zdarza się - ja tak miałam kiedyś, miałam tylko na dwóch dużych paluchach. Na resztę się nie przeniosła, nie mam pojęcia, jak to się stało, ale tak było.

mimi2506

Dermovate to też silnie natłuszczająca maść, która się sprawdza w alergii, nie mam łuszczycy, a lekarze mi przepisywali? To niekoniecznie musi być tylko na łuszczycę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 22:28 przez male_p.

Cytat
mimi2506
Aha. I łuszczyca nie jest ani dziedziczna ani zakaźna więc to, że w Twojej rodzinie nikt nie chorował nie znaczy, że Ty nie możesz zachorować.

Z tego co ja wiem to łuszczyca jest dziedziczna i skoro nikt w mojej rodzinie nie miał łuszczycy to prawdopodobieństwo, że u mnie pojawiłaby się tak nagle sama z siebie, jest małe.
I nie pomyliłam nazw i miejsc, na które należy lek stosować.

male_p - za miesiąc mam się pokazać u dermatolog, która leczy prywatnie. Państwowa kazała mi przyjechać za 3 miesiące dopiero. To jeśli za ten miesiąc nadal nie będzie zmiany to poproszę ją o te tabletki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 07:36 przez Bummi.

ja też mam takie "kropki" na łokciach i dłoniach ;/ i to jest alergia. mam tak od lat kiedy zaczyna się robić ciepło.

grzybica lub alergia
łuszczyca to to nie jest moim zdaniem
spróbuj na początek wyeliminować z diety cukier ( w każdej postaci) oraz gluten
lub balsam/płyn do ciała zmień

A moim zdaniem łuszczyca- da się z tym żyć. Jednak żeby dowiedzieć się w 100% musisz czekać na rozwój choroby...

mi to wygląda na alergie a może nawet AZS mój siostrzeniec ma takie krostki a ma alergie na kurz, pyłki, orzechy, proszki itd
a co do paznokci to może być wiele przyczyn a ktoś w rodzinie miał kiedyś taki problem z paznokciami?

zgadam się na łuszczyce racej to nie wygląda z tego co pamietam z zajec...ale faktycznie choroba a tyle form ze moze zaczac za jakis czas wygladac inaczej... alergia jest bardzo prawdopodobna, jezeli nie wiesz na co moze byc to umow sie na NFZ do alergologa - on zrobi Ci testy(trwa do godziny z odczytem i nie boli:P ) a paznokiec wyglada na grzybka faktycznie wiec zgadzam sie z wypowiedziami poprzedniczek. a jezeli chodzi o luszczyce to gdyby zmiany zaczely Ci sie rozprzestrzenia, pojawiac na glowie (tzw wianuszek wokół wlosow) to mozena zrobic wycinek i to jest najlepsze potwierdzenie luszczycy. I jeszcze jedno!!! to ze nikt w rodzinie nie mail łuszczycy nie znaczy, ze Ty jej miec nie mozesz i odwrotnie: jak ktos mial to nie znaczy ze ktos inny w rodzinie bedzie mial!!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 11:52 przez lebok.

We włosach nic nie występuje jeśli o łuszczycę chodzi :/
Z paznokciami nikt w rodzinie problemów nie ma, przynajmniej ja o tym nie wiem :/
Co do alergii - płyny, mydełka, proszek od dawna mam te same, więc one nie wchodzą w rachubę.

ollllaaa u mnie te kropki niestety występują przez cały rok, nie ma znaczenia czy to zima czy lato.

Ciężko mi wyeliminować cokolwiek z żywności ponieważ generalnie jestem niejadkiem. Wszystko bazuje na cukrach. Nigdy wcześniej nie miałam żadnej alergii, a więc gdyby to od jedzenia to musiałoby to być coś, czego nie jadłam prędzej, a co jadam teraz, ale niestety nic takiego mi do głowy nie przychodzi.

Gdyby to była alergia to czy możliwym jest by wystąpiła nagle w wieku ponad 20 lat??

Zastanawiam się czy nie wykonać sobie w szpitalu testów alergicznych i zapłacić za nie po prostu - wtedy byłoby szybciej. Tylko jakie wybrać alergeny?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 18:56 przez Bummi.

jest możliwe, ja nigdy nie miałam na nic alergii a w tamtym roku mi zaczęły czerwone plamy wyskakiwać po kąpieli co się okazało mam alergie na barwniki zawarte w kosmetykach a mam 24 lata:)

Cytat
sylwi54
jest możliwe, ja nigdy nie miałam na nic alergii a w tamtym roku mi zaczęły czerwone plamy wyskakiwać po kąpieli co się okazało mam alergie na barwniki zawarte w kosmetykach a mam 24 lata:)

A moze po prostu wcześniej nie używałaś kosmetyków, które mają w swoim składzie to co Cię uczula :) narazie smaruję łokcie i kolana kremem, mam nadzieję,że to zniknie i że uda mi się odgadnąć na co jestem uczulona - o ile to jest uczulenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

opuchnięte nogi pomocy !