Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->
zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

04 sie 2013 - 17:33:25

właśnie czytałam, że nawet dieta ma wpływ na stres i nerwy, wiedziałyście o tym?

nerwy, stres jak sobie poradzić?

04 sie 2013 - 17:37:52

ja w stresie zaczynam liczyć zęby językiem i zapominam o stresie :)
piję melisę regularnie :)

nerwy, stres jak sobie poradzić?

05 sie 2013 - 13:19:24

Cytat
czarna0505
właśnie czytałam, że nawet dieta ma wpływ na stres i nerwy, wiedziałyście o tym?

w szkole zawsze nam mówiono ze na stres dobra jest czekolada, najlepiej gorzka bo ma dużo magnezu, wiec może przez stres jakoś ta wartość w organizmie maleje? Jak to działa?

Czekoladę to zawsze jadłam, uwielbiam gorzką i pomagała mi nie tylko na stres ale i na smutki i problemy więc może coś w tym jest ;)


A próbowałyście treningów relaksacji? Niby tylko oddychanie ale naprawdę pomaga. Ja przed snem robię sobie taki godzinny trening i powiem wam ze odpoczywam przy tym dużo lepiej niż jakbym spać poszła. Kiedyś w to nie wierzyłam ale powiem Wam ze super sprawa po ciężkim dniu.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

06 sie 2013 - 16:45:44

Ogólnie to jest tak, że niedobory magnezu w organizmie zwiększają podatność na stres :)
Treningi relaksacji znam, stosuję, słucham, ostatnio nawet u dentysty miałam słuchawki w uszach i słuchałam ;)

nerwy, stres jak sobie poradzić?

11 mar 2021 - 12:42:13

Pozwolę sobie nieco odkopać ten temat, bo w ostatnim czasie mam spore problemy ze stresem. Do tej pory korzystałam z zabiegów relaksacyjnych – medytacje i aktywność fizyczna (aerobik), które były dla mnie dobrym oderwaniem się od problemów codziennych. Z racji obecnej sytuacji pandemicznej... mam z tym spory problem.

Chcę pójść trochę na skróty i sięgnąć po tabletki ziołowe. Trafiłam na reklamę tej strony: https://restilen.pl i sama nie wiem – czy to może pomóc, czy raczej nie ma co liczyć na takie „cudowne” rozwiązania?

nerwy, stres jak sobie poradzić?

12 mar 2021 - 12:54:04

Spróbuj Ashwagandhy.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

01 kwi 2021 - 11:23:54

Zwykła aspiryna i będzie dobrze. Mi zawsze pomaga.

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

20 kwi 2021 - 14:34:45

Na nerwy i stres? Aspiryna moze pomóc na ból głowy, ale na pewno nie pomożę na chroniczne zdenerwowanie oraz napięcie.
Jeśli nie radzicie sobie z otaczającym światem, z pracą czy ze swoim związkiem, polecam kontakt z psychologiem. Często nawet jedna rozmowa potrafi poukładac wiele rzeczy w głowie (aczkolwiek najczęściej najlepsze działanie daje regularna psychoterapia).

Można umowić się na rozmowę również w formie online, na przykład w Avigon https://avigon.pl/ .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-28 11:52 przez mmass.

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

02 sie 2021 - 13:40:31

Dziewczyny potrzebuje pomocy bo kompletnie nie wiem gdzie z tym iść, a mianowicie codziennie rano po przebudzeniu odczuwam ogromny stres, nawet jeśli nie mam powodu. Nie pamietam kiedy wstałam bez stresu czy niepokoju. Jest to tak silne że zaczyna mi mocno walić serce i jest mi niedobrze co powoduje ze nie mogę dalej spać. Co to może być? Jestem już bardzo tym zmęczona i chciałabym normalnie wstawać..

niezweryfikowana
Posty: 853
Ostrzeżenia: 9/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

02 sie 2021 - 15:07:49

Zrób generalny przegląd krwi, szczególnie tsh, ft3, ft4.
Umow termin u rodzinnego tak aby otrzymać odpowiednie skierowania. Być może masz napady paniki bądź nerwicę. Warto postarać się tez o urządzenie do kontroli jakości snu.

Świetne działanie na poprawę nastroju mogą mieć również tabletki GoodMood. https://www.aptekagalen.pl/good-mood-60kaps Aczkolwiek polecam wypróbować już po zrobieniu sobie badań krwi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-08-11 08:30 przez adelka28.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 4/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

03 sie 2021 - 18:30:31

Najprościej powiedzieć, żeby wyeliminować źródło sttresu, ale czasami nie da się tego zrobić, a przewlekły stres, to gwarantowana nerwica i podupadanie na zdrowiu psychicznym i fizycznym. Warto radzić się psychologa, a jak trzeba to pójść do psychiatry. To nic złego ani wstydliwego. Bez recepty Neurexan daje radę w wyciszeniu, uspokojeniu, przy bezsenności.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

01 wrz 2021 - 11:03:09

Miałam podobnie i podczas stresujących okresów nie można zapominać o dbaniu o siebie. Odpowiednia dieta i herbatki ziołowe to podstawa, która da Ci siłę, aby przezwyciężyć ten ciężki czas.

niezweryfikowana
Posty: 96
Ostrzeżenia: 2/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

30 sty 2022 - 16:02:33

Stres potrafi być bardzo dekstrukcyjny dla organizmu. Warto też pomyśleć o odpowiedniej diecie jaką może być np dieta św Hildegardy o której pisane jest tutaj https://magazynvip.pl/produkty-stosowane-w-diecie-sw-hildegardy/

nerwy, stres jak sobie poradzić?

10 lut 2022 - 10:24:50

A olejki cbd? O ile nie jest to jakiś ciągły stres, to można sobie spróbować np takiego - https://szopmania.pl/OLEJEK-CBD-CBDA-CBG-1000mg-Kropla-CBD. Przy jakiś większych problemach to już jednak lepiej udać się do psychologa i tam zasięgnąć pomocy.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

09 mar 2022 - 08:29:56

Przesłuchajcie sobie tą serie podcastów "sposoby radzenia sobie ze stresem" mi pomogły spojrzeć inaczej na stres i faktycznie lepiej nad nim panuję.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wiza studencka-badania lekarskie