Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 6 7 8 -->

nerwy, stres jak sobie poradzić?

27 lut 2013 - 13:40:15

Cytat
aniuutka
Cytat
SwiezaTruskawka
Cytat
aniuutka
Ja zamówiłam sobie teraz Stabliss, o którym wcześniej dziewczyny pisały, mam nadzieję, że poprawi moją kondycję psychiczną, bo jak dotąd jest ona fatalna, mimo wielu moich starań... ;/

No i jak, pomógł Ci? Czujesz zmianę?

Powiem CI, że czuję, jest lepiej. Biorę te tabletki około tygodnia, czuję się spokojniejsza, serducho mi nie wali tak mocno jak wcześniej, na razie jest naprawdę dobrze, w sumie tydzień też był dość spokojny, bez żadnych przykrych niespodzianek, które ostatnimi czasy spotykały mnie nader często, ale generalnie jest dobrze, jest dobrze...

Hehe ostatnio też brałam stabliss. Faktycznie opinie na forum są prawdziwe :) Jednak chciałabym tutaj jeszcze dwie sprawy zaproponować, pierwszą jest regularne branie magnezu, faktycznie działa no a samo jego branie uzupełnia braki, więc warto :) drugą jest niedoceniony sport, biegajcie, pływajcie cokolwiek ale ruch pomaga "ogarnąć" stres.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

07 mar 2013 - 10:29:58

OOoo! widzę, że temat bardzo mi bliski :) Ripala masz całkowitą racę, magnez jest naturalnym antydepresantem, dlatego czekolada poprawia nam na nastrój :P tylko idzie w biodra, co jest przyczyną kolejnych stresów
:P Warto pamiętać o sporcie, bo produktem ubocznym wysiłku są endorfiny, które to są hormonem szczęścia :) co do stabliss-u to też zaufałam opiniom na forach, i cóż nie zawiodłam się :)

nerwy, stres jak sobie poradzić?

07 mar 2013 - 10:33:22

Cytat
Evans18
Ja tak mam od dawna, ale mam zdiagnozowaną nerwicę więc mam leki.
Autorko wątku! Ja mam nerwicę natręctw, lękową i elementy depresji! Leków nie biorę bo moim zdaniem to nie jest wyjście. Nie pakuj się w leki uspokajające jeśli nie jest z Toba bardzo źle!!! To jest zabawa i to dosyć niebezpieczna. Pij melisę a jeśli wiesz, że będziesz w tej sytuacji stresowej dłużej jedz magnez i pij nalewkę z dziurawca, któraq pomoże przy takim stresie tylko trzeba ją pić regularnie i ok 6 tyg minimum... Pomóc może też podwójna melisa! Dopóki radzisz sobie jako tak nie pakuj się w zadną chemię

nerwy, stres jak sobie poradzić?

07 mar 2013 - 10:35:47

Sama sie chetnie dowiem.. przed egzaminem na prawko jest katastrofa.. i ogolnie przed jakimis egzaminami :/ a co najlepsze - nigdy sie nie stresowalam niczym!

nerwy, stres jak sobie poradzić?

07 mar 2013 - 10:36:31

Melisa i pestki dyni:)

nerwy, stres jak sobie poradzić?

07 mar 2013 - 10:42:13

mam tak od ok 3 lat i nad nie moge sobie z tym poradzić ;/

nerwy, stres jak sobie poradzić?

07 mar 2013 - 10:45:02

możecie mnie wyśmiać ale mam to głeboko w D:P Każdej, która się stresuje polecam książki, które pomagają w takich sprawach i medytację. Tak być może pomyślicie, że jestem nawiedzona trudno. Pewnie kiedyś też bym tak pomyślała. Ja piję dizurawiec, melisę, medytuję, taram sie znaleźć coś swojego co mnie cieszy, dużo czytam i to mi pomaga.. mimo, że ponoć NN trzeba leczyć lekami i takowe wykupiłam, ale nie biorę... jak coś co jest w Towjej głowie można oszukać chemią, to w końcu MUSI WYPŁYNĄĆ BOKIEM. Jasne casem leki pomagają w ogóle stanąć na nogi ale zauwazcie, że lekarz nie zagłębia się zawsze w to czy Wy rzeczywiście dajecie sobie radę i czy sa one niezbedne. Poza tym magnez, potas, witaminy z grupy B, Omega 3, sport i zdrowe odżywianie. Zbadać tarczycę przy problemach z radzeniem sobie ze stresem. Zaraz zostanę zjechana ale spoko..GDYBYM NIE BŁA DOCIEKLIWA I SAMA SZPERAŁA TO BYM BYŁA W CZARNEJ D.. BO ZADEN POWTARZAM ŻADEN LEKARZ PSYCHIATRA NIE POWIE CI ŻEBYŚ CHOCIAŻ MAGNEZ SOBIE ZBADAŁA pewnie coś pominęłam, jak przypomnę sobie to napiszę..

nerwy, stres jak sobie poradzić?

07 mar 2013 - 10:48:19

Mnie również wiele nie trzeba żeby sie zestresować. Jakis czas temu mialam taki wyjątkowo nerwowy okres, potem po kilku miesiącach miałam takie bóle brzucha że nie mogłam normalnie funkcjonować. Bolało mnie dzień w dzień, jeździłam po wielu lekarzach robiłam masę badań w tym gastroskopie i kolonoskopie. Wszystkie wyszły bardzo dobrze, więc ostateczna diagnoza: nagromadzony stres! Od tego czasu staram się unikać stresujących sytuacji jak ognia. Wiadomo że nie zawsze się da ale bardzo dużo pomagaja mi rodzice i chłopak i swiadomość że jak mam jakiś problem to mogę na nich liczyć i się wygadać. Najgorsze co może być to kumulowanie wszystkiego w sobie...

nerwy, stres jak sobie poradzić?

12 mar 2013 - 12:49:34

apolonja czemu ktoś miałby powiedzieć, że jesteś dziwna ? Medytacja i książki to bardzo dobre sposoby na radzenie sobie ze stresem :) Tylko musisz też zrozumieć, że nie wszyscy są na tyle wytrwali, żeby radzić sobie bez ziołowych specyfików typu stabliss i melisa, które też popieram. Jedno jest pewne ze stresem trzeba walczyć, bo jest jedną z rzeczy, przez które bardzo dużo ludzi umiera, a powikłania są straszliwe, a nikt chyba nie chciałby płacić najwyższej ceny za nie leczony stres no nie ?

nerwy, stres jak sobie poradzić?

12 mar 2013 - 13:08:38

Ja mialamlęki,stres od urodzenia,zawsze byłam panikara,w wieku 28 lat zaczely sie klekotania serca,bóle glowy,wymioty lekarz mowil,że to przez stres -okazalo sie potem ,że mam chorą tarczyce i dyskopatie w odc szyjnym i ucisk na rdzen kręgowy stad bóle głowy,potem wdrożyli mi leczenie hormonalne na tarczyce i sie zaczelo-lęki,stres -melisa i inne ziolowe leki nie pomagaly wcale. Czuje taką kluche w gardle i mam silne napiecie miesniowe -jedni mowie,ze to narmalne przy tarczycy i kregoslupie-drudzy,ze to nerwica lękowa. Biora antydepresanty bo bylam placzliwa -wcale nie otumiaja-zalezy jakie sie bierze-odradzam trojpierscieniowe leki . Mam Axyven super dziala ,nie placze ale nadal jestem rozdraznione,nerwowa,zestresowana -biore Alprox -na lęki i stres -super dziala,nie jest sie śpiącym,uspakaja i rozluznia miesnie.Jest to uzalezniajacy wiec nie mozna stosowac dlugo Tylko to juz lekarz zadecyduje o lekach o i o twoim stanie zdrowia więc nie wstydz sie isc do psychologa-on przeprowadzi z toba rozmowe i zrobi testy psychologiczne i ewentualnie skieruje do psychiatry choc on tez moze ci wydac leki

nerwy, stres jak sobie poradzić?

12 mar 2013 - 13:12:56

ja też się często stresuję. dziś to już jest jakaś masakra. wydeptałam ścieżkę przez całe mieszkanie. jeszcze trochę to się mi dywan w pokoju przetrze na wylot.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

15 mar 2013 - 11:59:15

Cytat
dinraa
apolonja czemu ktoś miałby powiedzieć, że jesteś dziwna ? Medytacja i książki to bardzo dobre sposoby na radzenie sobie ze stresem :) Tylko musisz też zrozumieć, że nie wszyscy są na tyle wytrwali, żeby radzić sobie bez ziołowych specyfików typu stabliss i melisa, które też popieram. Jedno jest pewne ze stresem trzeba walczyć, bo jest jedną z rzeczy, przez które bardzo dużo ludzi umiera, a powikłania są straszliwe, a nikt chyba nie chciałby płacić najwyższej ceny za nie leczony stres no nie ?

Popieram w całej rozciągłości! Stres jest już chorobą cywilizacyjną, przy naszym współczesnym, szybkim trybie życia i żywienia (fast foody itp.) dodatkowe nerwy moga tylko doprowadzić nas przynajmniej do chorób... Chyba lepiej raz na jakiś czas coś zażyć, niż pozwolić, by stres się w nas nawarstwiał.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

19 mar 2013 - 11:10:53

Cytat
Judyta90210
Cytat
airmaxowa
widziłam,że dziewczyny z forum brały Stabliss i Sensilab, jak wpadłyście na te preparaty? I normalnie w aptece je kupowałyście?

Mi kumpela poleciła, bo też łykała, a zamawiałam przez neta, Stabliss ma swoją stronę, tam jest formularz kontaktowy, a czy jest w aptece, to nawet nie wiem, bo mówię, przez neta kupiłam.

A ile płaciłaś? I jakie jest dawkowanie tego środka? Szukam czegoś sprawdzonego, bo czasem mnie szlag trafia w różnych sytuacjach i nie mogę się z nerwów uspokoić... :/

nerwy, stres jak sobie poradzić?

19 mar 2013 - 11:39:46

Cytat
apolonja
Cytat
Evans18
Ja tak mam od dawna, ale mam zdiagnozowaną nerwicę więc mam leki.
Autorko wątku! Ja mam nerwicę natręctw, lękową i elementy depresji! Leków nie biorę bo moim zdaniem to nie jest wyjście. Nie pakuj się w leki uspokajające jeśli nie jest z Toba bardzo źle!!! To jest zabawa i to dosyć niebezpieczna. Pij melisę a jeśli wiesz, że będziesz w tej sytuacji stresowej dłużej jedz magnez i pij nalewkę z dziurawca, któraq pomoże przy takim stresie tylko trzeba ją pić regularnie i ok 6 tyg minimum... Pomóc może też podwójna melisa! Dopóki radzisz sobie jako tak nie pakuj się w zadną chemię

Nie jestem autorką wątku. I leki biorę bo już było ze mną bardzo źle, więc nie pitol mi tutaj o melisie. Bo nerwice mam na tle hormonalnym i ziółka mi nie pomogą.

BTW stres a nerwica to nie jedno i to samo. Stresuje się każdy, a nie każdy popada w nerwicę.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-19 11:42 przez Evans18.

niezweryfikowana
Posty: 205
Ostrzeżenia: 2/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

20 mar 2013 - 13:11:26

Dobra dieta + sport - to moim zdaniem dobre sposoby, żeby uchronić się przed stresem. Niewiele ludzi wie, ale na to czy i jak się stresujemy wpływa to co jemy, ponoć im więcej konserwantów i sztucznych składników zawiera jedzenie, tym jesteśmy bardziej zatruci i przez to bardziej rozdrażnieni. Oprócz tego warto zainwestować w jakieś witaminy, dobry jest np. Actibion - wspomaga koncentrację, pozwala przezwyciężyć zmęczenie i stres i przez to polepsza samopoczucie. Całkowicie naturalny, więc moim zdaniem warto przetestować.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

fibromalgia