Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Zapalenie pęcherza

17 minut temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 6 7 8 -->

nerwy, stres jak sobie poradzić?

02 sty 2013 - 13:12:26

wiesz ja kiedys przez stres nic nie jadlam prawie, nie chcialam sie odchudzac ale po prostu nie moglam, zbieralo mnie na wymioty jak bralam cos do ust i tak bylo przez 3 tygodnie albo i wiecej,pozniej poprawila mi sie sytuacja i zaczelam jesc normalnie, ale wtedy mialam problemy ze snem, latwo wpadalam w placz itp, wtedy baaardzo duzo schudlam a dzisiaj to sie odibija tak ( PARE LAT POZNIEJ ) ze mam masakryczne problemy z zoladkiem :/ ciagle mnie boli, musze latac po lekarzach,gastrologach.
najlepiej jest sobie radzic poprzez wysilek fizyczny,sport, zapisz sie na fitness,basen,jakies tance,jesli masz czas i pieniadze albo biegaj rob dlugie spacery ( ja tak robilam ) . podczas wysilku fizycznego wydzialaja sie endorfiny i sie odstresowujesz:) jesli to nie pomoze idz do lekarza , no i moze warto wyeliminowac zrodlo tego stresu,nie piszesz co to jest wiec ciezko pomoc.:)

nerwy, stres jak sobie poradzić?

02 sty 2013 - 13:20:10

Cytat
Blair_89
Ojjj mam to samo, łatwo się stresuję, denerwuję i chwilami ciężko mi z tym walczyć. Ja ratuję się meliską i jakimiś ziołowymi preparatami uspokajającymi, przeważnie pomagają ale różnie to bywa. Raczej nie chcę truć się żadnymi psychotropami, szkoda zdrowia :)

To nie jest tak, że się truje. Uwierz mi odpowiednio dobrane leki, pomagają a nie szkodzą.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

02 sty 2013 - 13:27:50

tez duzo rzeczy trzymam w sobie mam stresujaca prace czasem jakies problemy rodzinne pewnie ok 40-50 na zawał padne :)
takze polecam takie sposoby jak bella mnie np moja ulubiona muzyka uspokaja zaopatrz sie w mp3 lub muza z tel zawsze dobrze meic takie cos przy sobie
wiem ze to trudne ale staraj sie myslec pozytywnie ze twoje klopoty sa chwilowe i za jakis czas mina
dobrze jest takze z kims o swoich problemach pogadac wygadac sie podzielic sie swoim problemem niektorzy chodza do psychologa psychoterapeuty
na sesje i rozmawiaj o swoich problemach
czekolada tez poprawia nastroj
na mnie dobrze tez dziala wizyta w solarium choc rzadko tam chodze ale mnie to cieplo relaksuje
kiedys nauczyciela opowiada o dobrym sposobie na chwile odstresowania zamykasz oczy wyobrazasz sobie ze jestes nad jeziorem morzem jest piekna pogoda cieplo jak lato siedzisz na pomoscie i masz kilka lisci w rece kazdy z tych lisci to jakis twoj klopot problem puszczasz po kolei kazdy z lisci na wode i patrzysz jak odplywa z woda coraz dalej i dalej az w koncu lisc znika tak jakby znikaly klopoty :) na mnie czasami to dziala latwiej np przed snem sie zasypia
znam duzo osob co niestety tylko leki dzialaja na nich
ja przez stres do dzis prawka nie mam ...

nerwy, stres jak sobie poradzić?

04 sty 2013 - 15:57:42

Też jestem nerwowa, jakiś miesiąc temu miałam załamanie psychiczne, nie mogłam nic jeść, spać i wogule normalnie funkcjonować. Dzisiaj jest o tyle lepiej że biorę tabletki i idę do pracy, na zakupy, jem, śpię, niby normalne życie tylko ten lęk i stres ciagle we mnie siedzi. Mówią trzeba wyeliminować to co cię stresuje, tylko nie zawsze się to da zrobić. Mnie stresuję spotkania, imprezy rodzinne. Zawsze byłam niejadkiem a rodzina ciągle mnie zmuszała żebym coś zjadła, teraz przy nich nie mogę nic przełknąć wręcz panicznie się boję sytuacji np komuni czy wesela na którym wszyscy na ciebie patrzą a ty nawet rosołu nie możesz w siebie wdusić. Ciężko z tym żyć, praktycznie się nie da. Ale nie ma na to rady.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

04 sty 2013 - 16:13:19

No właśnie mam podobną sytuację.... strasznie dużo pozwalało mi się w ostatnim czasie na głowę i przerosło mnie to wszystko.... też próbowałam róznych tabletek, melis nic nie pomogło. Mało tego to wszystko doprowadziło do tego, że nie spałam po nocach, siadałam na łóżku i beczałam z bezsilności.... podobnie się zaczęło jak u Ciebie, bóle brzucha, głowy, wieczne mysli, poczucie leku i bezradnośc. Doprowadziłam się do tego, że drżało mi całe ciało, dusznosci, kołatanie w sercu, ból w klatce piersiowej, miałam ataki złości, napady płaczów, a kiedy wieczór się zbliżał lęk że znowu nie zasnę.... no i faktycznie tak było... nic mi nie pomagało. A kiedy pojawiło się kolejne zmartwienie, rozsypałam się totalnie... Nic nie pomagało, więc poszłam w końcu do lekarza pierwszego kontaktu. Ten pierwsze co spytał, czy nie jestem w ciąży (ponoć niektóre kobiety tak reaguja) no ale nie jestem, więc chciał mnie skierować do neurologa. Wiadomo , że na wizyte się troche czeka, więc kiedy mu powiedziałam , że do tego czasu to się chyba wykończe, żeby chociaż mi coś na sen przepisał , to polecił mi benosen (bez recepty) i jakieś tabletki na uspokojenie, aż do wizyty u neurologa.
No i zdrowy tryb życia, zmiana diety, nie palić, nie pić kawy, dostarczać magnez.
I muszę przyznać , że póki co czuję, iż jest ze mna lepiej. Także polecam abyś sie do tego dostosowała, to może i Tobie będzie lepiej, no i lepiej idz do lekarza, podobnie jak ja to zrobiłam, ale lepiej idx wczesniej, byś nie doprowadziła się do tego stanu co ja....

nerwy, stres jak sobie poradzić?

25 sty 2013 - 16:07:05

Dziwi mnie trochę to, że żadna z Was nie napisała o rozmowie/spotkaniu z psycholgiem czy psychoterapeutą. Bo jednak można samemu próbować walczyć z paraliżującym stresem czy strachem, ale po co, skoro są osoby, które lepiej od nas się na tym znają i wiedza, jak nam pomóc? Ja przez dwa lata przeżywałam mega stres, brak snu, kołatanie serca, lęk, ogólnie nerwica, ale jak już w końcu prawie nie mogłam funkcjonować, bo nie mogłam nawet z łóżka wstać, żeby cokolwiek zrobić, to siostra mnie siłą do psychologa zaciągnęła, okazało się, że nie jest wcale tak źle, zaczęłam chodzić do niego regularnie, rozmawialiśmy, stosowałam podobne techniki jak wyżej opisany z wodą i liściem, zaczęłam brać Stabliss i wróciłam do formy. Wiadomo, stresu nie unikniemy, ale nie możemy dać się mu sparaliżować, bo zniszczy nam życie...

nerwy, stres jak sobie poradzić?

25 sty 2013 - 16:10:35

Ja sobie leżę i odpoczywam, puszczam ulubione seriale i potem zasypiam, ale faktycznie też stres mnie je dosłownie..

nerwy, stres jak sobie poradzić?

28 sty 2013 - 12:04:10

Gdzieś tu na szafiarence jest też wątek o tabletkach na stres i wydaje mi się, że czasami, w niektórych sytuacjach tojest jedyne wyjście na pokonanie nerwów, ja już właśnie się zdecydowałam, że muszę coś łykać, nie wiem, czy w aptece zapytać, czy lekarza się poradzić, widziłam,że dziewczyny z forum brały Stabliss i Sensilab, jak wpadłyście na te preparaty? I normalnie w aptece je kupowałyście?

nerwy, stres jak sobie poradzić?

28 sty 2013 - 12:14:00

Poczawszy od picia melisy po leki,ktore przepisze lekarz rodzinny,a jesli ktos ma czas i sposobnosc to i terapia,wyzyc sie mozna takze np na salkach cwiczac,okladajac worek do boksu

nerwy, stres jak sobie poradzić?

06 lut 2013 - 17:05:00

Cytat
airmaxowa
widziłam,że dziewczyny z forum brały Stabliss i Sensilab, jak wpadłyście na te preparaty? I normalnie w aptece je kupowałyście?

Mi kumpela poleciła, bo też łykała, a zamawiałam przez neta, Stabliss ma swoją stronę, tam jest formularz kontaktowy, a czy jest w aptece, to nawet nie wiem, bo mówię, przez neta kupiłam.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

06 lut 2013 - 17:07:21

ja ostatnio miałam tyle stresu że dostałam tiki nerwowe ...;/ to było straszne... mimowolnie co chwile coś mi się samo ruszało..;/ a dokładniej co chwile spinały mi sie mięśnie.. zaczełam brać magnez... na noc tabletki na uspokojenie i nasenne i jakoś mineło

nerwy, stres jak sobie poradzić?

06 lut 2013 - 17:09:25

Mnie np pomaga melisa zawsze mnie trochę uspokaja.

zweryfikowana
Posty: 208
Ostrzeżenia: 1/5

nerwy, stres jak sobie poradzić?

06 lut 2013 - 18:56:03

ja chodzę do psychologa, ale zaczynam myslec op psychiatrze i lekach. Mam nerwice lękową. Straszne doświadczenie tym bardziej, że mam 18 lat;/ Jak napadają Cię takie leki w sytuacjach, w których wcześniej sie nie denerwowałaś proponuje udac sie do specjalisty pozdrawiam :)

nerwy, stres jak sobie poradzić?

06 lut 2013 - 19:01:01

No ja palę i zajadam się czekoladą, chipsami i kanapkami. Złe to dla mojego zdrowia, ale może przynajmniej zgrubnę :P
Ja słucham mocnej muzyki, idę na spacer - to mi często pomaga, biegam z psem również.

nerwy, stres jak sobie poradzić?

06 lut 2013 - 19:02:21

Myślę, że najlepiej zapytać lekarza.
Ja też mam taki problem i żadne środki, tabletki ziołowe czy herbatki mi niestety nie pomagają.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nadmierna potliwość a brak witamin?