Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:09:44

biegoem marsz do lekarza , jeswli kaszel trwa dluzej niz 2 tyg . to moze byc podejrzenie o krztusca ktory niestety jest bagatelizowany i trudny do diagnozy.

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:16:09

Ja tak niestety miałam. Zaraziłam się w pociągu w drodze na wakacje. Chodziłam do lekarki, a ona twierdziła, że to zwykłe przeziębienie i przepisywała mi syropki oraz jakieś tabletki. Oczywiście leki nie pomogły więc wysłano mnie do szpitala. Stwierdzono, że to ksztusiec. Najśmieszniejsze jest to, że męczyłam się ponad miesiąc, a lekarka nie wysłała mnie na żadne badania... W szpitalu nie miałam napadów kaszlu w nocy i wypisano mnie po dwóch tygodniach. Jak tylko wróciłam do domu to po kilku dniach zaczęło się od nowa. Poszłam do innej lekarki i jak tylko mnie zobaczyła stwierdziła, że jest to gruźlica. Wysłała mnie na prześwietlenie płuc i okazało się że faktycznie była to gruźlica. Później jeździłam na badania i średnio raz w tygodniu pobieranie krwi. Dostałam leki i inhalatory i kaszel przeszedł. Zanim nie wiedziałam co mi jest to przed snem kładłam sobie zawsze na stole szklankę wody. Odkryłam, że pijąc wodę kaszel przechodził mi szybciej. Tak więc w moim przypadku był to ksztusiec po którym wyleczeniu okazało się, że również choruję na gruźlicę. Podejrzewano też u mnie legionellozę. Lekarze twierdzili że niektóre objawy są podobne. Idź do lekarze. Niech wyśle cie na badania. Przede wszystkim prześwietlenie płuc!

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:21:36

Tak jak ktoś wyżej napisał, syropy na suchy kaszel pomogą złagodzić objawy, lecz przede wszystkim należy poznać przyczynę. Może jesteś astmatykiem? Dym tytoniowy wówczas nasilałby objawy astmy. W każdym razie, idź do lekarza! :) Tylko lekarz po oględzinach, wywiadzie oraz odpowiednich badaniach zdiagnozuje co Ci jest, a nie należy lekceważyć długotrwałych objawów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-15 18:24 przez kartika.

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:23:24

lekarze bagatelizuja kaszel i nie pierwszy raz spotykam sie ze sa nie douczeni . gruzlica i krztusiec to sa stare choroby i wcale nie takie rzadkie w ostanich czasach . brak szczepien powoduje wlasnie powrot i nasilenie tych chorob. nie jestem zwolenniczka wszystkich szczepien ale w przypadku takich chorob przychodnie powinny kontrolowac i dawac szczepienia.

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:29:53

Jeśli to nie alergia-to jest duże prawdopodobieństwo,że masz coś z krtanią.ja własnie jestem na zwolnieniu i póki co,na razie ledwo mówię.Z tym,że ja mam powracające zapalenie i już znam jego pierwsze objawy.M.in.taki właśnie duszący kaszel.najlepiej jakbyś poszła do lekarza,bo alergie jakoś zniesiesz,ale jeśli to krtań-to nie ma żartów.ja zawsze na kilka dni tracę głos i nie wolno mi nic mówić,bo mogę zniszczyć struny głosowe :/

Dziwny kaszel !

16 kwi 2012 - 16:15:58

Byłam dzisiaj u lekarza , przepisała mi tabletki na dusznosci i antybiotyk oczywiscie. Nie ma co zwlekac lec do lekarza!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Biotebal na włosy i paznokcie-opinie