Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:13:06

Witam. Mam trochę nietypowy problem ;P Otóż od prawie 2 tygodniu nie czuję smaku tego co jem. To znaczy nie zanikł on całkiem, ale znacznie, słodkie rzeczy nie są dla mnie słodkie, słone nie są słone, chociaż potrafiłabym rozpoznać co jem np. z zamkniętymi oczami. Ale to strasznie męczące, wciąż czekam aż mi przejdzie, dziś chodzę głodna a nie mam ochoty nic jeść bo wiem że będzie smakowało jak tektura. Wiem że to brzmi niedorzecznie ;P Ale może któraś z was miała lub ma coś takiego? Przekopałam internet, ale jak już znalazłam wypowiedzi osób z podobnymi odczuciami jak ja, to albo miały język poraniony, poparzony albo pokryty jakimś nalotem, a ja nie mam żadnych takich objawów...

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:19:50

miałam ostatnio podobnie nic mi nie smakowało :P ale podobno co 7lat zmieniają się smaki tzn wszystko smakuje normalnie ale jednak mam na coś innego ochotę :P może Ci przejdzie jak mi :p

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:22:39

to jest normalne jak masz katar że tracisz smak i węch, w innych przypadkach nie mam pojęcia, odwiedź lekarza

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:22:42

A może jakieś uszkodzenie nerwu 9 lub 7?

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:24:08

tez tak kiedys mialam,trwalo to 2 dni,ale nie 2 tygodnie:( ale ja to praktycznie nie czulam.nie wiem czemu tak bylo,bo oni poparzonego jezyka nie mialam ani nic.

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:29:07

Teoretycznie choruję na zatoki, ale kataru nie mam, ostatnio w ogóle w miarę dobrze się czuję, a węch mam idealny, teraz to węch mnie motywuje żeby coś zjeść, gdybym nie czuła zapachu potraw to mogiła ;P
O uszkodzeniu jakiegoś nerwu też myślałam, ale wolę szukać odpowiedzi gdzie indziej... Za dwa tygodnie mam tomografię (przez te zatoki), jeśli coś tam mi się psuje to może będzie to widać.

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:29:52

Moja znajoma tak ma, właściwie to zanikły jej wszystkie smaki, czuje jedynie słodki. Ale ona ma porażenie nerwu twarzowego od przeciągu i pół twarzy jej wygięło jak po paraliżu więc to jest jakieś sensowne wytłumaczenie.

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:33:23

Mój wujek tak ma od kilkunastu lat ale on to ma przez poważny wypadek, w twoim wypadku nie wiem

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:34:03

Tylko, ze jakbys miała jakis nerw porazony to byś to raczej wiedziała, bo objawy są dosyć widoczne.
Hmm, nie wiem co to by mogło być. Takie rzeczy to zazwyczaj własnie ludziom z uszkodzeniami języka, nosa lub po wypadkach sie przydarzają.

Utrata smaku

21 mar 2012 - 15:51:29

Cytat
MyszkaMika
Mój wujek tak ma od kilkunastu lat ale on to ma przez poważny wypadek, w twoim wypadku nie wiem

moja koleżanka po urazie głowy ma tak do dzisiaj. Ale schudła 30 kg ;) To oczywiście żart z tym chudnięciem, ja powiedziałabym o tym lekarzowi - koniecznie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-21 15:52 przez Eduarda.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wybielanie zębów